KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa

2. Poziom nauczania: III klasa (2 godziny tygodniowo)

3. Liczba uczniów: 19

4. Data: 08.02.2012 r.

5. Imię i nazwisko nauczyciela: mgr Martyna Fiuk

6. Czas trwania lekcji: 45 minut

7. Temat lekcji: A chair in the kitchen-games. (Krzesło w kuchni-gry).

8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:

9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:

10. Podstawa Programowa; Treści nauczania-wymagania szczegółowe:

11. Materiały, środki dydaktyczne:

12. Metody pracy

13. Formy pracy

PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Czynności organizacyjne. Sprawdzenie listy. Zapisanie tematu lekcji. Sprawdzenie pracy domowej.

Rozgrzewka językowa

  1. Gra „Podaj kartę”. Jeden uczeń dostaje kartę z obrazkiem i podaje ją dalej. Gdy nauczyciel zatrzymuje nagranie, uczeń który jako ostatni dostał kartę musi powiedzieć co przedstawia rysunek.

Prezentacja

1. Uczniowie wykonują dwa zadania na kartach pracy.

  1. wyszukują wyrazy i zapisują je,

  2. poprawiają błędy i zapisują poprawnie wyrazy.

2. Gra „Jeden za wszystkich”. Na plakacie zawieszonym na tablicy wskazuję pewien przedmiot i nazywam go. Jeśli nazwa jest poprawna, uczniowie powtarzają, jeśli błędna milczą. Jeśli choć jeden uczeń odezwie się, zdobywam punkt. Jeśli uda im się zachować ciszę-klasa zdobywa punkt. Zwycięża ta strona, która jako pierwsza zdobędzie 7 punktów.

Faza główna

1. Uczniowie wykonują kolejne dwa zadania na kartach pracy.

a) odszukują w grupie wyraz niepasujący do pozostałych. Wyjaśniają swój wybór.

b) czytają trzy krótkie opisy, numerują obrazki i kolorują je według wskazówek zamieszczonych w tekście.

2. Gra „Lotto”. Nauczyciel dyktuje ciąg czterech liczb. Uczniowie zapisują je w zeszytach. Następnie nauczyciel zapisuje liczby na tablicy, a uczniowie sprawdzają. Jedna osoba ponownie czyta liczby.

3. Na kartach pracy uczniowie wyszukują w diagramie słowa i liczby.

Zakończenie

Gra „Pierwsze rzędy”. Uczniowie stają w dwóch rzędach. Nauczyciel pokazuje kartę obrazkową, wtedy głos mają uczniowie stojący na początku rzędów. Ten, który pierwszy poda nazwę rzeczy-siada. Wygrywa drużyna której zawodnicy usiądą pierwsi w ławkach.

Zadanie pracy domowej.

Praca plastyczna-kolaż.

Zadania dodatkowe

Gra „Czego brakuje”.

Gra „Dyktando obrazkowe”.