Chełmża, dnia 10.09.2009
Katarzyna Płatek
KONSPEKT ZAJĘĆ CAŁODZIENNYCH
Blok tematyczny: Wakacyjne pamiątki.
Temat dnia: Oglądanie zdjęć, albumów i innych pamiątek przywiezionych z wakacji. Wprowadzenie liter ,,o”, ,,O”. Porównywanie i porządkowanie przedmiotów według określonych cech wielkościowych.
Cele operacyjne:
- uczeń umie wypowiadać się na dany temat, stara się zamykać myśl w zdania,
- dokonuje analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej wyrazów z głoską ,,o”; potrafi określić miejsce głoski ,,o” w modelach wyrazów, potrafi napisać
literę ,,o”,
- umie wyszukiwać przedmioty o określonych cechach,
- prawidłowo posługuje się terminami określającymi cechy wielkościowe: większy, mniejszy, wyższy, niższy, krótszy, dłuższy,
- chętnie bierze udział w zabawie i próbuje się wcielić w bohaterów bajki ,,Jaś i Małgosia
- potrafi zaprojektować okładkę do ulubionej bajki
Metody nauczania:
- słowna - pogadanka,
- praktyczne - ćwiczenia
Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa
Środki dydaktyczne:
- zbiory pamiątek z wakacji,
- kredki świecowe,
- kartony,
- szarfy,
- tamburyno
L.p. |
Przebieg zajęć |
Kierunek aktywności |
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9. |
Wykonanie zadań w zeszycie ćwiczeń (matematyka) - str.7,8.
Przygotowanie się do zajęć - dzieci przebierają się w strój gimnastyczny. Dzieci ustawiają się w dwuszeregu. Nauczyciel wydaję komendy: Baczność!, Kolejno odlicz! (dzieci odliczają przy pomocy nauczyciela), Spocznij! Rozgrzewka.
Cześć główna lekcji.
Ćwiczenia kończące zajęcia.
Inscenizacja bajki pod tytułem ,,Jaś i Małgosia”. Dzieci wcielają się w Babę Jagę, Jasia, Małgosię oraz zwierzęta, które spotykają w lesie. Pozostałe dzieci udają drzewa w lesie, tworzą chatkę i piec. Nauczyciel pełni rolę narratora. Dzieci interpretują słowa narratora i wykonują odpowiednie ruchy, gesty. W tle może brzmieć muzyka. Dzieci wykonują okładkę ulubionej bajki (kredki świecowe). Zadanie to jest poprzedzone swobodnymi wypowiedziami uczniów, np. Jaka bajka podoba się im najbardziej? Za co lubią jej bohaterów? Gdy uczniowie skończą rysować - tworzymy galerię prac (Która praca podoba się najbardziej?). Zakończenie zajęć.
|
Edu. matematyczna
Edu. ruchowa
Edu. muzyczno- ruchowa
Edu. plastyczna
|