KONSPEKT LEKCJI
TEMAT :Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła.
PROWADZĄCY: Waldemar Śledż
MIEJSCE LEKCJI: salka gimnastyczna
PRZYBORY/ PRZYRZĄDY: Piłki lekarskie, koszykowe, narzutki
CZAS: 45 min.
KLASA:....................................................................
LICZBA ĆWICZĄCYCH:............... LICZBA NIE ĆWICZ:.......................
CELE GŁÓWNE LEKCJI: Kształt. cech motorycznych(siła, skoczność, szybkość, zwinność) i koordynacji ruchowej, umiejętności wykonania w poprawniej formie skoku rozkrocznego przez kozła, asekuracja, współpraca w zespole, dyscyplina.
Tok lekcji
|
Zadania szczegółowe lekcji |
Czas |
Uwagi |
I CZĘŚĆ WSĘPNA moment org - porządkowy.
Zabawa ożywiająca
Kształtowanie inwencji uczniów
II CZĘŚĆ GŁÓWNA
Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła
III CZĘŚĆ KOŃCOWA Uspokojenie organiz.
Czynności org-wychowawcze |
1. Zbiórka w dwuszeregu, sprawdzenie obecności, powitanie.
2. „Berek z piłka lekarską” - uczeń w roli berka stara się dotknac piłką któregokolwiek z kolegów
4. Ćw. ogólno rozwojowe z uzyciem ławeczek
5. Zabawy z akcentem na siłę i równowagę Wyscig z przenoszeniem ławeczki w siadzie rozkrocznym: 2 rzedy, uczniowie sidza na ławeczce w siadzie rozkr., na sygnał wstają i starają się jak najszybciej przenieść ław. Na drugą stronę
6. Nauczanie skoku rozkrocznego przez kozła
7. Korekcja postawy
8. Zbiórka
9. Pożegnanie grupy sportowym okrzykiem
|
5'
10'
25'
3'
2'
|
Przeglad stanu grupy, dwuszereg skrzyżny
Naucz. zwraca uwage na intesywność i dokładnośc wykonania ćw.
Zwrócenie uwagi na przyjęcie prawidłowej postawy
Demonstracja przez prowadzącego
.
uwagi o popełnionych błędach, wyróżnienie najlepiej ćw.
|