Obliczyć V satelity:

Dane:

R = 6371 km

h = 20200 km

t = 0,5 doby gwiazdowej = 11h 58'57” = 43137 sek.

D (obwód orbity satelity) = 2π(R + h) = 2π( 6371km + 20200km)= 166950,52 km

V = 0x01 graphic

V = 0x01 graphic
= 3,87 km/s

0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

h

R