KONSPEKT LEKCJI
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: IV klasa (3 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów: 16
4. Data: 09.12.2010 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: It's a pink dress-colours and clothes. (To jest różowa sukienka-kolory i ubrania.)
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
Wprowadzenie, ćwiczenie i utrwalenie słownictwa związanego z kolorami oraz częściami garderoby.
9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
Uczeń rozumie poznane słownictwo.
Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy.
Uczeń potrafi zapisać nowe wyrazy.
Uczeń potrafi przeczytać zdania.
10. Materiały, środki dydaktyczne:
Karty pracy
Ilustracje i podpisy
11. Metody pracy
Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
Wykonywanie ćwiczeń
12. Formy pracy
Praca indywidualna
Praca zbiorowa
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Czynności organizacyjne. Zapisanie tematu lekcji na tablicy.
Rozgrzewka językowa
Nauczyciel pyta uczniów czy pamiętają jakieś nazwy kolorów i ubrań po angielsku. Uczniowie zgłaszają się do odpowiedzi.
Prezentacja
Nauczyciel rozwiesza na tablicy kolorowe ilustracje ubrań i podpisy. Uczniowie podchodzą kolejno i dopasowują je w pary.
Uczniowie słuchają nagrania i chórem powtarzają nazwy kolorów.
Faza główna
Na kartach pracy uczniowie wykonują pierwsze ćwiczenie-kolorują obrazek według wskazówek.
Uczniowie wykonują drugie zadanie na kartach pracy-rozszyfrowują wyrazy.
Uczniowie wykonują trzecie zadanie na kartach pracy-łączą części zdań.
Uczniowie kolejno podchodzą do tablicy i łączą nazwy części ubrań z obrazkami.
Nauczyciel podaje wymowę, a uczniowie powtarzają chórem.
Uczniowie wykonują czwarte zadanie na kartach pracy-uzupełniają zdania.
Zakończenie
Nauczyciel opisuje swój strój. Zapisuje konstrukcję zdania na tablicy a następnie uczniowie opisują swoje ubranie.
Zadanie pracy domowej.