Scenariusz zajęć

Grupa: 3 - 4 latki

Temat kompleksowy: Święta wielkanocne tuż - tuż

Temat dnia: W wielkanocnym nastroju…

Zapis w dzienniku: Zabawy wg zainteresowań dzieci - dziecko potrafi odkładać zabawki na ich miejsce. Zabawa ruchowa z elementem czworakowania „Baranki”. Piosenka „Robimy kółeczko” dla zachęcenia dzieci do zajęć. Piosenka „Święta wielkanocne” - dziecko rozumie pojęcie cicho, głośno, potrafi pięknie zaśpiewać piosenkę. Rozmowa na temat piosenki - dziecko potrafi wypowiedzieć się na temat danej zwrotki. Przeliczanie jajek wielkanocnych - dziecko potrafi odróżnić pisanki od kraszanek, potrafi przeliczać w zakresie 5. Dzielenie na sylaby - dziecko potrafi dzielić na sylaby imiona dzieci z grupy oraz wyrazy związane ze świętami. Zabawa „Taniec kurczaczka” - dziecko potrafi ilustrować melodię gestem. Kolorowanie wielkanocnego obrazka - dziecko używa różnych kolorów, potrafi je odróżniać i nazwać. Zabawy dowolne - dziecko potrafi zagospodarować swój wolny czas.

Cel ogólny: Zainteresowanie świątecznymi motywami i tradycjami

Cele szczegółowe:

Dziecko:


Metody:

Podająca: rozmowa,

Praktyczna: zabawa, śpiew,

Formy:


Środki dydaktyczne: płyta z melodią do „Tańca kurczaczka”, gitara, tekst piosenki, ilustracje pisanek i kraszanek, czekoladowe jajeczka (w nagrodę), kurczaczki, karty pracy, ilustracje świąteczne

Przebieg zajęć:

1. Zabawa ruchowa „Baranki” - na dźwięk tamburyna dzieci czworakują udając baranki. Gdy dźwięk ucicha, dzieci zatrzymują się i „skubią trawkę”.

2. Mycie rąk

3. Śniadanie

4. zabawy dowolne:

5. Zajęcia dydaktyczne:

6. Zabawy dowolne