KONSPEKT LEKCJI NR 29. IX 1998 r.
TEMAT: Stanie na RR przy drabinkach i skok rozkroczny przez kozła w torze
Przeszkód.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: stanie na RR przy drabinkach, doskonalenie poznanych
umiejętności w torze przeszkód
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła kończyn górnych, wytrzymałość
3.WIADOMOŚCI: nowa forma prowadzenia lekcji - tor przeszkód
4.AKCENT WYCH.: dyscyplina i sumienność w czasie tego typu zajęć
KLASA: I a, CH
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: materace, kozioł, odskocznia, piłki lekarskie
piłka koszykowa, ławeczki, drabinki
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć
|
|
Szereg przed N.
|
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
|
Ustawienie j.w. |
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
1. Zabawa ożywiająca - „Berek żuraw” (znana) Następnie UU ustawiają się w rozsypce, N kolejno podaje UU z jakiej grupy ćwiczeń powinno być zadanie, a następnie UU proponują jakieś ćwiczenie (na bazie poznanych wcześniej ćwiczeń) na daną grupę mięśni lub stawów, a N je zatwierdza i wykonują je UU S. |
Zamawianka przez ustawienie się jak żuraw. By ćwiczenie było sprawne N wyznacz ucznia, który proponuje ćwiczenie. |
zdolności twórczych |
Ustawienie toru przeszkód przez N i UU. Kolejne przeszkody:
W każdej przerwie N zadaje ćwiczenia gibkościowe UU czekając na swoją kolej rozciągają się sami
|
N najpierw dokładnie tłumaczy co, gdzie ma być.
Na koniec jedna próba na czas, lecz zwrócić uwagę na poprawność techniczną. Kto skończy jedną próbę trzy głębokie wdechy |
5.Uspokojenie org. |
Ćwiczenia oddechowe zapobiegające wadą postawy.
|
Rozsypka |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
|
`1 Rozsypka; postawienie ocen |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
|
Ustawienie j.w. |