My big family Kl.3, Scenariusze lekcji j. ang SP


KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa

2. Poziom nauczania: III klasa (2 godziny tygodniowo)

3. Liczba uczniów: 17

4. Data: 18.05.2011 r.

5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk

6. Czas trwania lekcji: 45 minut

7. Temat lekcji: My big family-exercises. (Moja wielka rodzina-ćwiczenia).

8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:

9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:

10. Materiały, środki dydaktyczne:

11. Metody pracy

12. Formy pracy

PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp

Czynności organizacyjne. Sprawdzenie listy. Zapisanie tematu lekcji.

Rozgrzewka językowa

  1. Uczniowie wykonują ćw. 1 z karty pracy. Dopasowują wyrazy do obrazków.

  2. Gra „Podaj kartę”. Jeden uczeń dostaje kartę z obrazkiem i podaje ją dalej. Gdy nauczyciel zatrzymuje nagranie, uczeń który jako ostatni dostał kartę musi powiedzieć co przedstawia rysunek.

Prezentacja

  1. Uczniowie zapoznają się z tekstem. Następnie nauczyciel czyta go głośno. Uczniowie kolejno czytają fragmenty czytanki.

  2. Uczniowie wyszukują nazwy kolorów w czytance i kolorują obrazek.

  3. Uczniowie poznają dwa nowe wyrazy. Odgadują ich znaczenie i wspólnie ćwiczą wymowę. Podpisują osoby na obrazku.

Faza główna

  1. Gra „Zgadnij kto”. Nauczyciel opisuje jednego ucznia, klasa odgaduje o kim mowa. Wybrani uczniowie wymyślają podobne zagadki na temat kolegów.

  2. Na kartach pracy uczniowie zakreślają słowo niepasujące do pozostałych. Wyjaśniają swój wybór.

  3. Uczniowie poprawiają pisownię wyrazów. Zapisują poprawną pisownię.

  4. Uczniowie wyszukują wyrazy w wężu. Zapisują je.

Zakończenie

Gra „Zamiana miejsc”. Uczniowie siadają w kręgu. Każdy dostaje obrazek przedstawiający członka rodziny. Gdy nauczyciel wymawia wyraz, uczniowie którzy mają odpowiedni rysunek zamieniają się miejscami.

Zadanie pracy domowej.

Zadanie dodatkowe - „Czy pamiętasz…?” Uczniowie odpowiadają na pytania do czytanki.

0x08 graphic
1. Popatrz na rysunek i połącz wyrazy z postaciami.

sister

mum

granny

dad grandad

baby brother

2. Przeczytaj czytankę i pokoloruj obrazek z pierwszego ćwiczenia.

This is my family. My mum has got brown hair and green eyes and a small nose.

My dad has got blue eyes and black hair. My granny and grandad

have got white hair and black eyes. My aunt has got red hair

and brown ayes. My uncle has got a red mouth.

Aunt (ant)-

Uncle (ankel)-

3. Podpisz dwóch nowych członków rodziny.

4. W każdym wyrazie jest błąd. Odnajdź go i popraw.

a) granddad-………… b) broter-……………… c)grany-…………… d) sisster-………… e) mam-…….

5. Zakreśl niepasujące słowo.

a) mum-sister-dance b) dad-jump-grandad c) eyes- family-hair d) uncle-sister-granny-aunt

6. W wężu ukryły się różne wyrazy. Odnajdź je i zapisz poniżej.

dadunclebabymumbrothergrannyauntsister

………………………………………………………………………………………………..

Praca domowa

  1. Dokończ zdania na temat swojej rodziny.

My mum's got ………. hair and ………… eyes.

My dad's got …………………………………………

My granny's got………………………………………

My grandad's got……………………………………..

My aunt's got ………………………………………..

My uncle's got………………………………………..

b) Naucz się czytanki oraz nowych słówek.

0x08 graphic
0x01 graphic

0x01 graphic

0x01 graphic


