Zdrowie - zęby, klasa 1 sprawdziany, klasa 1


MARTA WERNER GR 4

Pedagogika 5269/P/NS/

Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna

Rok II

Scenariusz zajęć zintegrowanych z wykorzystaniem metod aktywizujących dla klasy I

Temat bloku: Zdrowie, higiena, ciało

Cele ogólne:

- doskonalenie rozwiązywania zadań matematycznych w zakresie od 0-10

- rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

- rozwijanie podstawowych zasad higieny

- kształtowanie postawy prozdrowotnej

- zapoznanie się z piosenką pt. „Myj zęby”

- rozwijanie aktywności poznawczej

- rozwijanie technik twórczego myślenia przez ekspresję

- umiejętność rozwiązywania krzyżówki

Cele operacyjne:

- potrafi rozwiązywać zadania matematyczne w zakresie 0-10

- doskonaleni umiejętności logicznego myślenia

- zna podstawowe umiejętności dbania o czystość

- potrafi zaśpiewać i zinterpretować piosenkę pt. Myj zęby”

- zna zasad higieny

- utrwala nawyki dbania o czystość

- potrafi prawidłowo rozwiązywać krzyżówki

Metody:

- aktywizujące

- utrwalania pożądanych zachowań i przyzwyczajeń zdrowotnych

- przekazu wiedzy

Formy:

-indywidualna jednolita

-grupowa jednolita

Środki dydaktyczne:

Plansze do pokera kryterialnego, koperty z propozycjami jak dbać o zdrowie, karty z krzyżówkami, karty pracy z zadaniami matematycznymi, płyta CD z utworem piosenki Fasolki „Myj zęby”

Przebieg zajęć:

1)Powitanie:

2)Burza mózgów-

3) Rozwiązywanie zadań matematycznych

załącznik nr 1

4)Słabe i mocne strony

5)Poznawanie ciała i higieny

6) Piosenka: Fasolki „Myj zęby”

Załącznik nr 2

7) Poker kryterialny

Załącznik nr 3

8)Czystość


9)Krzyżówka

Załącznik nr 4

I. Karta pracy nr 1 - zadania matematyczne dla klasy I

Pod wynikami wpisz do kółek odpowiednie litery i odczytaj nazwę swojej grupy

0 = W

 

1 = R

 

2 = E

 

3 = N

 

4 = O

 

5 = S

 

6 = A

 

7 = Y

 

8 = L

 

9 = T

 

10 = Cz

0x01 graphic

0x01 graphic

Obliczając wyniki, pokoloruj pola zgodnie z kodem:

niebieski wyniki > 5

czerwony wyniki = 5

żółty wyniki < 3

zielony wyniki = 4

II. Załącznik nr 2- Fasolki „Myj zęby”

Szczotka pasta, potem ciepła woda,

Tak się zaczyna wielka przygoda,

Myje zęby, bo wiem dobrze o tym,

Kto ich nie myje ten ma kłopoty...

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.

Szczotko, Szczotko, hej szczoteczko o!o!o!

Zatańcz ze mną tańcz w kółeczko. o!o!o!

W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. o!o!o!

Po jedzeniu kręć się żwawo. o!o!o!

W prawo, w lewo, w lewo, w prawo. o!o!o!

Po jedzeniu kręć się żwawo. o!o!o!

Bo to bardzo ważna rzecz żeby zdrowe zęby mieć!

III. Karta pracy nr 3 - poker kryterialny

12 kart:

0x08 graphic

0x08 graphic
0x01 graphic

IV. Karta pracy nr 4 - krzyżówka

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

1.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

2.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

3.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

4.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic


5.


0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
6.

D

Z

R

O

W

I

E

6

Jak dbać o higienę?

4

2


