Karolina Gaca EEiJA

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla klasy III

Temat zajęć: Valentine's day

Cel ogólny:

Cele operacyjne:

Uczeń:

Metody:

Formy pracy:

Środki dydaktyczne

Przebieg zajęć:

  1. Wprowadzenie do tematu zajęć

Rozwiązanie krzyżówki. Hasło „Love”.

  1. Powieszenie na tablicy obrazków przedstawiających symbole Walentynek. Dopasowywanie podpisów do obrazków (cupid, heart, rose, kiss, chocolate, card)

  1. Nauka piosenki „I Am Making Valentines”.

  1. Wykonanie własnej kartki walentynkowej i wpisanie do niej wierszyka „Roses are red”.

  1. Rozwiązanie zadania „Valentine word search” w grupach.

  1. Zakończenie zajęć

    Gra „Find your partner”. Należy przygotować imiona bądź pseudonimy znanych par (znanych dzieciom z bajek, filmów itd) na paskach papieru w takiej ilości, aby na każde dziecko przypadała jedna osoba. Dzieci losują po jednym pasku papieru. Ważne jest, aby nie widziały, co jest na nich napisane. Nauczyciel przyczepia każdemu dziecku jego pasek taśmą klejącą na plecach. W parach dzieci próbują nazwajem zgadnąć, kim są, zadając pytania yes/know swojemu partnerowi, np. "Am I alive?", "Am I a film star?" "Am I male?". Komu uda się odgadnąć, poszukuje po klasie swojej “pary”.

Załączniki:

Valentine's day

0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic
0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

0x08 graphic

I Am Making Valentines
(Sung to tune, "Mary Had a Little Lamb")

I am making valentines,
Valentines, valentines.
I am making valentines,
For the ones I love.

Watch me as I cut and paste,
Cut and paste, cut and paste,
Watch me as I cut and paste,
My special valentines.

See me mail my valentines,
Valentines, valentines,
See me mail my valentines,
To the ones I love.

Roses are red

Roses are red

Violets are blue

Sugar is sweet

And so are You!
 

0x08 graphic

0x08 graphic

0x01 graphic