KONSPEKT LEKCJI NR 14.
TEMAT: Wyskok kuczny na skrzynię.
CELE GŁÓWNE LEKCJI:
1.UMIEJĘTNOŚCI: UU nabywają umiejętność odbicia z odskoczni i skoku ku -
cznego na skrzynię oraz doskonalą przewroty.
2.MOTORYCZNOŚĆ: siła NN , gibkość
3.WIADOMOŚCI: wykorzystanie ćwiczeń do samodzielnej pracy w domu
4.AKCENT WYCH.: wytrwałość jako podstawa w udoskonalaniu własnego ciała
KLASA: III b, IV b
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: `45
L.ĆW.:
PRZYBORY I PRZYRZĄDY: MATERACE, SKRZYNIA, ODSKOCZNIA, PIŁKA KOSZYKOWA, ŁAWECZKA, SKAKANKI.
TOK LEKCJI
|
ZADANIA SZCZEGÓŁOWE |
UWAGI ORG.-METOD.
|
1.Zorganizowanie grupy i sprawdz. gotowości do zajęć |
Zbiórka i sportowe przywitanie. Sprawdzenie strojów i gotowości do zajęć. |
Półkole przed N. Odłożenie niebezpiecznych przedmiotów. |
2.Motywacja do uczestnictwa w lekcji |
1. Podanie tematu lekcji. Wielokrotne powtarzanie ćwiczeń gimnastycznych pozwoli udoskonalić naszą sylwetkę - pogadanka
|
Ustawienie jak wyżej.
|
3.Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka. |
Dowolne dobranie się w pary. Zabawa ożywiająca „Berek siatkarski” Ćw. RR - w odl. 1 m. przodem do siebie splecione RR, wzajemnie próbujemy walczyć w splecionych RR Ćw. T pł strz. - rozkrok przodem do siebie , RR na barkach, skłony w opadzie z pogłębianiem. Ćw. NN - „Walka kogutów” Ćw. T pł czołowa - postawa rozkroczna bokiem do siebie, RR splecione nad głową i w dole, wzajemne przeciąganie się bok. Ćw. RR i NN - naprzeciw siebie, równocześnie przysiad i wyskok w górę z klepnięciem się RR w najwyższym punkcie. Ćw. T pł strz. w tył - plecami do siebie, RR splecione w górze , skłon przez wykonanie kroku w przód raz NP., raz NL. Ćw. m. brzucha - leżenie tyłem RR splecine nad głową, równocześnie UU próbują wykonać leżenie przewrotne. Ćw. T pł złożona - rozkrok przodem do siebie , RR splecine, przeciągamy się wzajemnie w różne strony. Podskoki - jeden UU skacze w wybrany przez siebie sposób, a drugi naśladuje jego skoki. S.
|
Rozsypka w parach przed N..
x 10
x 5 w każdą stronę
x 10
x 10
x 10
x 10
`1
|
4.Kształtowanie umijętności,dosk. sprawności i rozw. zdolności twórczych |
Podział na sześć zespołów. Wyskok na skrzynię z odskoczni z miejsca do pozycji kucznej, następnie z krótkiego rozbiegu. Przewrót w przód ponad małą piłką lekarską.
Przewrót w tył po odskoczni położonej pod materacem. 4. dowolne rzuty do kosza S. 5. Leżenie tyłem leżąc łukiem na materacu - „mostek” 6. Skoki zawrotne przez ławeczkę
Zmiany na sygnał N.
|
Podział przez odliczenie Ustawienie na sali:
Asekuracja na poszczególnych stacjach odbywa się zgodnie ze wskazaniami N.
|
5.Uspokojenie org. |
Zab. uspokajająca „Minutka” |
Rozsypka na całej sali. |
6.Czynności org.-wychowawcze. |
Uprzątnięcie sprzętu przez UU Pochwalenie najlepiej ćwiczących - ocena
|
Rozsypka przed N. |
7.Nastawienie do zadań i ćwiczeń w czasie wolnym. |
Wskazanie przykładów sportowców, którzy po wytrwałej pracy i ćwiczeniach doszli do perfekcji i piękna Sportowe pożegnanie.
|
Ustawienie j.w.
|