Koszykówka - 7. kolejka finałów wojewódzkiej ligi młodzików o miejsca 1-8

Koszykówka - 6. kolejka rundy finałowej wojewódzkiej ligi kadetów

Koszykówka - wojewódzkie ligi kadetów i młodziczek

Wicemistrzowskie tytuły „Centerek" i kadetów

Koszykówka -10. kolejka finałów wojewódzkiej ligi młodziczek o miejsca 1-6

Łowiczanki wicemistrzyniami łódzkiego

Młodzicy Księźaka II na razie w finałach ligi młodzików nie wygrali, ale ich gra w grupie walczącej o miejsca 1-8 to już spory sukces.

Podopieczne trenera Roberta Kucharka wysoko wygrali z Apisem rewanżując się za porażkę w Będkowie.

Koszykówka -10. kolejka finałów wojewódzkiej ligi młodziczek o miejsca 7-11

Udany rewanż za porażkę w Będkowie

Koszykówka - zaległy mecz 7. kolejki finałów wojewódzkiej ligi młodziczek o miejsca 7-11

Nieudana wyprawa do Zgierza

II

Łowicz, 29 marca. W przedostatnim turnieju tego sezonu w wojewódzkiej lidze koszykówki młodzików o miejsca I-8 zespoły UMKS Księżak podejmowały swoich rywali z Łódzkiego Klubu Sportowego. Obie drużyny ŁKS to zespoły, które zajmują dwa czołowe miejsca w ligowej tabeli, ale Księżak I w ostatnim meczu łowickich zawodów ograł ełkaesiaków „przyklcpując” tym samym swoje trzecie miejsce w tym sezonie. Zespół trenera Cezarego Włuczyńskiego m3 co prawda jeszcze do rozegrania dwa mecze, ale nic nic wskazuje na to. żeby miało się coś zmienić...

Sensacyjny wynik utrzymywał się do przerwy w meczu Księźaka H z ŁKS II Liderzy przegrywali z ekipą trenera Roberta Kucharka i dopiero, kiedy młodsi o rok

■ UMKS KSIĘŻAK Uwieź - PIO-TRCOYIA Piotrków Trybunalski 80:72 (16:25.20:9,25:11,19:27)

UMKS: Piotr Zabost 25. Michał Czubik 14, Marek Słoma 13, Marcin Kotarski 12 i Bartosz Włuczyński 8 (I x3) oraz Fi I ip Goł-da4, Michał Wójcik 2, Sebastian Wąjcnka 2. Adam Kowalik i Maciej Kołodziejczyk.

Najwięcej (Ha Piotrowi: Kamil FidaLa 35 (3x3) i Damian Kulig 16(4x3).

Uwieź, 30 marca. To byl bardzo ważny mecz dla zespołu kadetów łowickiego Księźaka. Jego stawką było drugie miejsce w lidze wojewódzkiej i awans do finałów strefowych. Do tej pory w tym sezonie obie drużyny spotykały się trzykrotnie i dwa razy górą byli łowiczanic. W niedzielnym pojedynku nic można by ło wskazać zdecydowanego faworyta. Zarówno jedni, jak i dmdzy mieli podobne szanse na zwycięstwo. Gospodarze zaczęli bantzo nerwowo. Widać

UGA KADETÓW.

(L-kokika finaftw. o. miasca. L-4; UMKS Księżak Uwieź - UMKS Piotrania 80:72, Starli Lócłż-ŁKS Łódź 102:30, Zafołymecz 2Jk&&j& ŁKS Łódź- UMKS Piotrco\la77:51.

1.    Starli Łódź (1)    6    12    13:391

2.    Ktiężak Łowicz (2)    6    9    53:453

3.    UMKS Piotrcovia (3)    6    8    35:535

4.    ŁKS Łódź (4)    6    7    74:497

4. kolcika finałów o mieisca 5-7: Start II

Łódź - Mag-Rys Zgierz 65:70. Pauza: łowiczanic opadli niccoz sił wynik „powrócił do nonny".

■    UMKS KSIĘŻAK I łowicz- LKSII łródź 51:78(18:11,12:26,14:23,17:18)

Księżak I: Adrian Dyszkicwicz 17. Bartłomiej Burza 14. Marcin Pełka 10. Maciej Więcek 9 i Przemysław Duranowski 1 oraz Maciej Sicmicńczuk, Dariusz Balcerski. Łukasz Gołębiewski i Paweł Kacprowski.

Najwięcej dla ł.KS II: Daniel liskowski 26 (1x3), Konrad Mosion 18 i Moikel Koszyk 17.

■    UMKS KSIĘŻAK II Uwieź - ŁKS I Łódź 29:56(9:8,11:9,7:24,2:15)

Księżak II: Dominik Świercz 13, Marce-lian Siekiera 10, Mariusz Igjclski 3. Damian Wyszogrodzki 2 i Michał Rześny 2 oraz Dominik Charążka. Jan Sudomir. Maciej Picklak i Damian Rokicki.

W ostatnim meczu kadeci Księża-ka zapewnili sobie drugie miejsce w łódzkim i teraz zespół trenera Andrzeja Korejwo będzie się przygotowywał do występu w finałach strefy VII.

ósemka Skierniewice. 5, kolejka: Mag-Rys Zgierz - Ósemka Skierniewice 68:62. Pauza: Starł II Łódź. 6, kolejka: Ósemka Skierniewice- Stan 11 Łódź 92:62. Pauza: Mag-Rys Zgierz.

1.    Ósemka Skierniewice (2) 4 6 82:254

2. Start II Łódź (I)    4 6 75:285

3. Mag-Rys Zgierz (3)    4    35:253

UGA MŁODZICZEK:

l&Jśokika .lii>alóv;'...Q.migjsęa 1-6;

UMKS Księżak I Łowicz - I.cchia

Najwięcej dla ŁKS II: Marek Brzozowski 19 i Karol Gruszecki >6.

■    UMKS KSIĘŻAK II Uwieź - ŁKS II Łódź 18:55(0:18,2:17,7:14.9:6)

Księżak II: Dominik Świercz 10. Mariusz Igiclski 4. Marcelim Siekiera 2. Dominik Charążka 2 i Damian Wyszogrodzki oraz Michał Rześny. Jan Sudomir. Maciej Pie-klak i Damian Rokicki.

Najwięcej dla ŁKS I: Konrad Mosion 16.

■    UMKS KSIĘŻAK I Uw ić/ - LKS I Udż 43:38 (10:10,9:10,12:10.12:8)

Księżak I: Adrian Dyszkicwicz 16, Marcin Pełka 9, Bartłomiej Burza 8. Przemysław Duranowski 6 i Maciej Więcek 4 oraz Maciej Sianicńczuk.

Najwięcej dla ŁKS ł: Marek Brzozowski 18.

Pawr-iA. Doliński

było. że bardzo cłicą, 3łe coś nie wycłiodzi-ło. W 4. minucie przegrywali już 2:10 i trener Andrzeja Korejwo musiał poprosić o czas. Po ostrej reprymendzie łowiczanic zdobyli kolejne 4 oczka i zbliżyli się do rywala. Jednak po chwili goście trafili dwie „trójki" i zwiększyli przewagę do 11 oczek. Po 1 kwarcie łowiczanic przegrywali 16:25 i już było widać, że o drogie miejsce w lidze i o awans rozegra się bardzo zacięta walka.

Drogie 10. minut było zdccydo\v:mic lepsze w wykonaniu koszykarzy Księ-żaka. Mozolnie odrabiali oni straty. Mocna gra w obronie i szybka gra w ataku przyniosła efekt W 20. minucie łowiczanic wreszcie wyszli na prowadzenie 33:32, po celnym rzucie Piotra Zabosta Zatem do szatni mogli schodzić już w nieco lepszych nastrojach, niż po pieAvszcj kwarcie.

dok. na str. 27

Tomaszów Mazowiecki 67:60. MKS Kutno - MTK I Pabianice 44:69. MKS Jedynka Łódź - UKS Dwójka Tuszyn 92:65.

ip)

■ UMKS KSIĘŻAK I ł owicz - IX-CHIA Tomaszów Mazowiecki 67:60 (18:23,13:8,21:19,15:10)

Księżak I: Katarzyna Grzywacz 36. Iwona Foks 19 (1x3), Marzena Kosiorck 4. Gabriela Górka 2 i Marlena Wilk 2 oraz Katarzyna Słoma 4. Ewelina Kutcmiinkicwicz. Michalina Fabjańska i Angelika Więeławska.

Najwięcej dla Lechii: Agnieszka Grabska I6ilga0górck25(lx3).

Uwieź, 30 marca. W pierwszym meczu „Centerki” wygrały w Tomaszowie 71:51, ale wówczas podopieczne trenera Pawła Dolińskiego grały jeszcze praktycznie w pełnym składzie. Niestety w ostatnich meczach ze składu „wyleciały" ze względu na kontuzje Ania Makowska. Emilia Zabost i ostatnio Marta Przygoda. Cale szczęście, że do zespołu po chorobie wróciły natomiast Marzena Kosiorek i Kasia Słoma. Przed meczem tym ..Lc-chitki" wyprzedzały łowiczanki w tabeli

■ UMKS KSIĘŻAK U Łowicz- APIS Będków 59:34 (18:6.15:8.16:7,10:13)

Księżak II: Dagmara Włuczyńska 39 (2x3). Ada Wróbel 9. Aleksandra Śmiałek 8. Karina Rześna 2 i Anna Szewczyk 1 oraz Paulina Pawłak. Anna Sekuła i Anna Wojciechowska.

Najwięcej dla Apeu: Marlena Staniszewska 19.

Uwieź, 30 marca. Zespół trenera Roberta Kucharka udanie zrewanżował się

■ MAG-RYS Zgierz - UMKS KSIĘŻAK II Uwic/67:63(12:11,13:19,18:22, 24:11)

Księżak U: Dagmara Włuczyńska 47 (3x3), Aleksandra Śmiałek 10. Paulina Pawlak 5. Anna Szewczyk 1 i Ada Wróbel oraz Anna Wojcicdwwska i Anna Sekuła.

Najwięcej dla Mag-Rysu: Ola Kubiak 22 i Paulina Olczak 20.

Zgierz, 28 marca. Nic udała się wyprawa koszykarek UMKS Księżak II do Zgierza. F.kipa Mag-Rysu w tym sezonie przegrywały co prawda w tym sezonie z „Małymi Cent erkami" wcześniej trzykrotnie, ale jak się okazało ostatni mecz zakończył się porażką wychowanek trenera Roberta Kucharka. Na wyjazdowy mecz nic pojechało kilka zawodniczek, nic pomogła także dobra skuteczność Dagi Włuczyńskiej, która pierwszy raz w swojej karierze .zaliczyła" trzy „trójki". W ostatniej kwarcie wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek o jeden punkt i zwycięstwo dawało naszym zawodniczkom drugie miejsce w sezonie 2002/2003. Natomiast w wypadku porażki nasz zespół mógł spaść nawet na piąte miejsce i zdaje się ta wizja wprowadziła pewną nerwowość w poczynania łowiczanek Roz-poczęło się co prawda dobrze: najpierw trafiła z półdystansu Gabi Górka, po chwili dwie podkoszowe akcje wykończała Iwona Foks i poprawiła Kasia Grzywacz, ak po cliwili z 8:2 zrobiło się 8:8. Przez kolejne minuty wynik meczu cały czas był bliski remisu. W 8. minucie 14:14, w 14 - 25:25. na koniec drugiej kwarty 31:31 i w28 - 48:48 Na początku ostatniej odsłony tego meczu był jeszcze wynik 52:52, ale „ostatnie słowo" należało do miejscowych, które ostatecznie wygrały 67:60 zapewniając sobie - niezależnie od innych wyników - tytuł w icctnistrzyń województwa łódzkiego.

(P)

swoim rówieśniczkom z Aptsu Będków za porażkę z pierwszej rundy wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek o miejsca 7-11 (wówczas rywalki wygrał)' 54:40). Przeciwniczki nic potrafiły sobie poradzić tym razem z łowicka rozgrywającą - Dagmarą Włuczyńską, która sama zdobyła więcej punktów niż cały zespół z Będkowa.

Łowiczanki mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz 9. kolejki z MTK II w Pabianicach.    (/»)

rywalki odrobiły straty i zapewniły sobie drogie w życiu zwycięstwo.    (p)

Po trzech zwycięstwach z Mag-Ry-sem młodziczki Księźaka II niespodziewanie przegrały, w Zgierzu.