![]() | Pobierz cały dokument scenariusz.zajec.zintegrowanych.w.klasie.i.doc Rozmiar 35 KB |
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I
Prowadząca: mgr Renata Ossowska
Temat dnia: ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE
Cele ogólne:
-Rozwijanie umiejętności pracy w grupie
-Rozwijanie zainteresowań dotyczących zwyczajów i tradycji ludowych
-Kształtowanie umiejętności matematycznych
-Czytanie ze zrozumieniem
Cele operacyjne- uczeń potrafi:
-zaprezentować posiadaną wiedzę w formie mapy pamięci
-wykazać się wiadomościami o tradycjach wielkanocnych
-ułożyć puzzle i wykonać z nich ozdobę
-dodawać i odejmować w zakresie 20
-dostosować się do zasad gry
-wykonywać obliczenia pamięciowe
-posługiwać się instrukcją gry
-wyszukiwać własne błędy przez porównywanie ze wzorem
-dzielić się wiedzą
-zrozumieć i ocenić przeczytany tekst
-uzupełnić tekst z lukami
Metody:
-praktycznego działania
-aktywizujące(gra i zabawa dydaktyczna ,prawda-fałsz, mapa myśli)
-słowna
Formy pracy:
-praca indywidualna zróżnicowana i jednolita
-praca grupowa jednolita
-praca zbiorowa
Środki dydaktyczne:
-koszyczki
-sylwety jaj
-puzzle w kopertach
-święconka
-gra planszowa , kostka i pionki (jeden zestaw na grupę)
-haczyki do zawieszenia pisanek
-wysiana rzeżucha i owies
-tekst do zbiorowego czytania i samokontroli (plansze na tablicę)
-plansza do mapy myśli
-gałązki do samooceny
-karta pracy(WESOŁA SZKOŁA ,str. Nr150)
Przebieg zajęć:
Wprowadzenie do tematu zajęć
Skierowanie rozmowy na temat zgromadzonych pomocy(dekoracja wielkanocna)
wysłuchanie piosenki o tematyce wielkanocnej
Wielkanoc--mapa myśli
Zwyczaje związane z pojęciami z mapy myśli
Wspólne odczytanie nazw zwyczajów i tradycji wielkanocnych z tablicy
Prawda-fałsz: wybranie z kopert elementów układanki zawierających nazwy tradycji i zwyczajów wielkanocnych , ułożenie puzzli na kraszankach
Spacer rytmiczny przy piosence „Wielkanoc”
Zabawa na dywanie-Szukamy zajączka z niespodzianką(zawężenie pola poszukiwań przy użyciu pojęć „za mało, za dużo”)
Omówienie znalezionej niespodzianki(czytanie instrukcji gry planszowej)
Gra przy stolikach
Podsumowanie : Tekst z lukami( wpisanie nazwy czynności związanych z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi ,znajdującymi się w ramce na kartach pracy)
Porównanie uzupełnionego tekstu z tekstem na tablicy
![]() | Pobierz cały dokument scenariusz.zajec.zintegrowanych.w.klasie.i.doc rozmiar 35 KB |