Konspekt lekcji: 21,22
Data: 6.03.2003r. , 7.03.2003r
Dyscyplina:
Temat: Kształtowanie siły i gibkości
Klasa/płeć: III
Ilość uczniów: 12
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45'
Przybory: piłki lekarskie, materace, ławeczki, płotki, tyczki
Cele główne lekcji:
Umiejętności: uczeń potrafi wykonać ćwiczenia siłowe przez co najmniej 30 s
Motoryka: uczeń jest w stanie wytrzymać obwód ćwiczebny
Wiadomości: uczeń zna różne metody kształtowania siły
Akcent wychowawczy: uczeń kształtuje samozaparcie
Imię i nazwisko prowadzącego: Leszek Rus
Tok lekcji |
Zadania szczegółowe |
Dozowanie |
Uwagi organizacyjno - metodyczne |
1.Zorganizowanie grupy i sprawdze- nie gotowości do zajęć.
2. Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji.
3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka
|
1. Zbiórka. 2. Sportowe powitanie. 3. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć.
1. Podanie tematu i celów lekcji. 2. Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.
12. Bieganie truchtem wkoło sali, na gwizdek N przyśpieszenie na ok. 10 m, na 2 gwizdki półobrót i ponowne przyśpieszenie
|
2'
2'
1'
1' 1' 1' 1' 1' 1' 12x 1' 1' 1' 1'
|
- w dwuszeregu - osoby niećwiczące siadają na ławce - kontrola stroju
- na połowie boiska
- pojedyńczo
- przy drabinkach
- w rozsypce
- koło
|
4. Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności i rozwijanie zdolności twórczych. |
I. Omówienie sensu danego rodzaju lekcji Poszczególne stacje: 1) leżenie przodem wzdłuż ławeczki, piłka lekarska w rękach, RR wystają poza ławeczkę, wznosy T w tył 2) 5 płotków w rzędzie (odl. około 1 m), na przemian: przeskok przez i przejście pod 3) A postawa przed drabinką i chwyt jej na wys. Barków, B siedzi na barkach A, przysiady 4) skok tygrysi przez płotek, po skoku czołganie się tyczkami na dł. 2m 5) „pompki”, NN na wys. 3 szczebla drabinki 6) szybki bieg między ciasno ustawionymi tyczkami 7) leżenie tyłem na ławeczce opartej o 5 szczebel, skłony T w przód 8) bieg po kopercie
II. Gra na połowie boiska do piłki ręcznej wszerz na 2 bramki w piłkę nożną
|
1'
20'
4'
|
- siad skrzyżny w półkolu - u. ćwiczą parami, jeden ćw. drugi odpoczywa - czas trwania ćwiczenia 30 s i tyle odpoczynku dla 1 u. - obwód powtarzany 2x - czas przerwy między obwodami 4' - N dba o bezp. U. i stara się ich motywować - 3X3,N sędziuje |
5. Uspokojenie organizmu.
6. Czynności organizacyjne i wychowawcze.
7. Nastawienie uczniów do aktywności ruchowej w czasie wolnym. |
1. Żonglerka 2. Streching.
1. Zbiórka 2. Omówienie błędów. 3. Pochwała dla najlepiej ćwiczących
1. Zachęcenie do samodzielnej aktywności w czasie wolnym. 2. Sportowe pożegnanie.
|
2'
2'
1' |
- siad skrzyżny
|