ZATWIERDZAM
KIEROWNIK CYKLU SZKOLENIA
.......................................
stopień, imię i nazwisko
dn. ...................................
Grupa Pluton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Podpis
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Data |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PLAN - KONSPEKT
Do przeprowadzenia zajęć ze szkolenia specjalistycznego z elewami SMS.
TEMAT 14/1: PRZEPISY BHP OBOWIAZUJACE PRZY OBSŁUDZE ŻURAWI.
CELE: Nauczyć - słuchaczy zasad organizacji miejsca pracy;
- słuchaczy przepisów bhp obowiązujących podczas wykonywania czynności obsługowych;
Zapoznać -słuchaczy ze sposobami porozumiewania się operatora żurawia z hakowym;
- słuchaczy z zasadami współpracy operatora żurawia z konserwatorem;
Doskonalić - znajomość zrealizowanego materiału nauczania;
Kształtować - właściwą kulturę techniczną.
METODA: Wykład.
CZAS: 1 x 40 minut.
MIEJSCE: Sala wykładowa.
LITERATURA:
ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWE:
foliogramy;
rzutnik światła białego.
ZAGADNIENIA:
Organizacja miejsca pracy.
Przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych.
Sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym.
Współpraca operatora żurawia z konserwatorem.
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE:
W trakcie zajęć przekazać słuchaczom wiadomości niezbędne dla operatora żurawia spycharki szybkobieżnej BAT-M. Podane wiadomości powinny zapewnić postępowanie operatora żurawia zgodne z bhp i zasadami użytkowania.
W zagadnieniu 1 omówić zasady organizacji miejsca pracy. W zagadnieniu 2 podać i omówić przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych. W zagadnieniu 3 omówić sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym. W zagadnieniu 4 omówić zasady współpracy operatora żurawia z konserwatorem.
CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10 minut.
Przyjęcie meldunku.
Sprawdzenie obecności.
Pytania kontrolne.
Podanie tematu, celu i zagadnień. Przedstawienie literatury.
CZĘŚĆ GŁÓWNA - 65 minut.
Zagadnienie 1. Organizacja miejsca pracy.
Zagadnienie 2. Przepisy bhp obowiązujące podczas wykonywania czynności obsługowych.
Zagadnienie 3. Sposoby porozumiewania się operatora żurawia z hakowym.
Zagadnienie 4. Współpraca operatora żurawia z konserwatorem.
CZĘŚĆ KOŃCOWA - 5 minut.
Podsumowanie zajęć, ocena stopnia osiągnięcia celów.
Odpowiadam na ewentualne pytania słuchaczy.
Podanie zadania na samokształcenie.
Podanie tematu i terminu kolejnych zajęć.
OPRACOWAŁ:
..............................
stopień, imię i nazwisko