dzień pluszowego misia scenariusz


Scenariusz z uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia

Temat: Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Cel główny: integrowanie dzieci młodszych i starszych podczas wspólnie wykonywanych zabaw i zadań

Cele operacyjne:

- nabywa umiejętność pracy i zabawy w zespole

- poznaje historię powstania pluszowego misia

- rozwija umiejętność improwizacji ruchowej

- szanuje zabawki

Pomoce dydaktyczne: maskotki misiów dla każdego dziecka, płyty z piosenkami , dzbanek z miodem, miska, ciasteczka , talerzyki z miodem, mazaki, brystol, kokardy z bibuły, chusta animacyjna, emblematy z napisem: ,,Przyjaciel Pluszowego Misia”, łapa niedźwiedzia.

Przebieg imprezy:

  1. Zabawa integracyjna na powitanie do piosenki ,,Synkopujący zegar”

- wszystkie dzieci stoją w kole ze swoją maskotką i wykonują gesty, ruchy- witają się

2.Słuchanie historii powstania pluszowego misia.

Pluszowy miś swą angielską nazwę ,,Teddy” zawdzięcza Theodorowi Roosveltowi, który 100 lat temu był prezydentem Ameryki. Jego pasją były polowania na niedźwiedzie, które nieustannie śledziła ówczesna prasa - dziennikarze. W 1902 r. pewien sprzedawca zabawek zobaczyła gazecie rysunek, na którym prezydent nie ma ochoty już polować, nie chce skrzywdzić niedźwiedzia. Stworzona pod wpływem tego rysunku zabawka otrzymała imię Teddy, które jest zdrobnieniem imienia Theodor.

25 listopada jest obchodzony światowy Dzień Pluszowego Misia.

3 .Recytacja wiersza przez dzieci z gr. III M.Czerkawskiej ,,Nie obejdzie się bez misia”

Bury misio jest ciekawy

i roboty i zabawy

gdzie się tylko ruszy Krysia

nie obejdzie się bez misia

Przy śniadaniu , przy obiedzie

Miś hyc!- już na stole siedzi

Ciekawie nadstawia uszka

I zagląda do garnuszka

Chce na oknie kozły fikać

Drzwi otwierać i zamykać

Chce w kuchence gaz zapalać

Ale Krysia nie pozwala

W parku zawsze pierwszy pędzi

Do wiewiórek , do łabędzi

Gdzie się tylko ruszy Krysia

Nie obędzie się bez misia.

4 . Śpiewanie kołysanki przez dzieci z gr. IV pt ,,O kochanym misiu”

- na chuście animacyjnej leżą maskotki - misie , dzieci lekko falując chustą usypiają misie śpiewając im kołysankę.

Mis ma w oczkach szklane kulki

Po to misiem jest

Żeby było kogo tulić

Kiedy pada deszcz

Ref:Miś ma uszy do targania

Po to misiem jest

Żeby mieć coś do kochania

I wytarcia łez

Miś ma wszystko , czego trzeba

Żeby misiem być

By do łóżka go zabierać

Żeby o nim śnić

Miś ma łapy bardzo miękkie

Po to misiem jest

Żeby trzymać go na rękach

Kiedy tylko .chcesz.

5. Inscenizacja piosenki w wykonaniu nauczycielek ,, Niedźwiadki- niejadki”

Żyły w lesie małe misie,

A tych misiów było sześć.

Siadły raz przy pełnej misie,

Ale żaden nie chciał jeść.

Ref.

Co tu robić? Co tu robić?

Nie chcą misie jeść

Co tu robić? Co tu robić?

Nie chcą misie jeść

Prosi mama niedźwiedzica

Prosi tata duży miś

Moi mili zjedzcie obiad

Dobry miodek mamy dziś.

Ref.

Co tu robić? Co tu robić?....

Zjadła mama, zjadł i tata,

A niedźwiadki hopsa w las

Co tam obiad mała strata

Tysiąc przygód czeka nas.

Ref.

Co tu robić? Co tu robić?....

Wyhasały się niedźwiadki

Jeść wołają wszystkie sześć

Wielka szkoda mówi mama,

Ale nie ma już co jeść

Ref.

Co tu robić? Co tu robić?....

Mówią misie, oj chce mi się,

oj chce mi się jeść

Biedne misie, głodne misie,

co nie chciały jeść

6. Zabawy taneczne do piosenek z płyty CD.

,, Jadą, jadą misie”

,, Pluszowe niedźwiadki”

7. Wybór misia:

- największego

- najmniejszego

( jury spośród wszystkich misiów usadzonych na ławeczkach wybiera misia i dekoruje go kokardą, właściciel misia wraz z maskotką wykonuje rundę honorową po kole)

8. Konkursy

  1. rysowanie misia na brystolu

  2. wyjadanie miodu z talerzyka tylko za pomocą języka

  3. zgaduj - zgadula

- Jaki napój kojarzy ci się z misiem? ( sok Kubuś)

- Wymień czasopisma związane z misiem?( Miś, Kubuś Puchatek)

- Wymień nazwy dobranocek, w których występowały misie?( Miś Uszatek , Miś Coralgol, Gumisie, Kubuś Puchatek)

9. Zabawy przy muzyce z pianina.

,, Stary niedźwiedź”

,, Miś z laleczką”

10. Pasowanie na przyjaciela misia.

- aby zostać przyjacielem misia, każde dziecko musi zjeść małe conieco

(ciasteczko umaczane w miodzie)

- następnie prowadząca ,, pasuje” łapą niedźwiedzia dziecko zawieszając na szyję emblemat z napisem ,, Przyjaciel Pluszowego Misia”

11. Parada z misiami po kole do muzyki instrumentalnej z płyty CD.


