ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE1, grafomotoryka, nauka pisania


ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE W KLASIE I

Temat: Usprawnianie motoryki rąk ze zwróceniem uwagi na rękę dominującą.

Cele zajęć:

Uczeń:

Pomoce dydaktyczne:

woreczki, kontury chmurek, obrazki roślin i zwierząt, konturowe obrazki

Przebieg zajęć:

  1. Chwytanie i rzucanie ręką dominującą.

Dzieci stają naprzeciw siebie parami, rzucają do siebie woreczkami ręką dominującą i nie dominującą.

  1. Wycinanie konturowych rysunków.

Uczniowie wycinają przygotowane kontury chmurek

  1. Układanie obrazków po prawej i po lewej stronie.

Dzieci otrzymują wymieszane obrazki roślin i zwierząt. Układają tematycznie obrazki, z roślinami po prawej stronie, ze zwierzętami po lewej stronie.

  1. Kto szybciej usłyszy głoskę?

Nauczyciel zapowiada, że gdy uczniowie usłyszą głoskę „d” podnoszą rękę do góry. Następnie wypowiada szereg różnych głosek, w tym również podobne brzmieniowo „t”.

  1. Kolorowanie konturowych obrazków.

Zamalowywanie kredkami małych przestrzeni - obrazków konturowych.

  1. Ćwiczenia rytmiczno - ruchowe.

Uczniowie powtarzają rytm podany przez nauczyciela: wyklaskują go, wytupują.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Dydaktyka jako nauka podstawowe informacje
Nauka pisania 05
nauka pisania literek dla dzieci litera y
nauka pisania literki u
nauka pisania c
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE2, terapia pedagogiczna scenariusze zajęć
konspekt- nauka pisania, scenariusze, edukacja polonistycza
Nauka pisania może być zabawą
608 nauka pisania
nauka pisania literek dla dzieci litera z
nauka pisania literki c
nauka pisania literki e
nauka pisania 18
nauka pisania literki l
nauka pisania l kreska(1)
Nauka pisania 06

więcej podobnych podstron