STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
1.1. ROBOTY ZIEMNE I FUNDAMENTOWE
Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) za pomocą spycharek. Grubość warstwy do 15 cm.
OBMIAR = 110, 25 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0053; $W_{R} = \frac{6\ os\ \times \ 8\ h}{R_{R}} = \frac{48}{0,0053} = 9056,6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{110,25}{9056,6} = 0,012$S: spycharka gąsiennicowa 74 kW (100 KM)
RS = 0, 0025; $W_{S} = \frac{1\ \times \ 8\ h}{R_{S}} = \frac{8}{0,0025} = 3200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{110,25}{3200} = 0,034$
Wykopy oraz przekopy wykonywane koparkami podsiębiernymi o pojemności łyżki 0,4 m3 na odkład w gruncie kategorii III z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km.
OBMIAR = 12, 25 × 9 × 1 = 110, 25 m3
R: robotnicy
RR = 0, 16; $W_{R} = \frac{48}{0,16} = 300$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{110,25}{300} = 0,37$
S: koparka gąsiennicowa 0,4 m3
RS = 0, 058; $W_{S} = \frac{1\ \times \ 8\ h}{0,058} = 137,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{110,25}{137,9} = 0,80$
Zasypywanie wykopów spycharkami z przemieszczeniem gruntu na odległość do 10 m w gruncie kategorii III - zasypywanie wykopów z rozplantowaniem pozostałego urobku.
OBMIAR = 110, 25 m3
R: robotnicy:
RR = 0; tR = 0S: spycharka gąsiennicowa 55 kW (75 KM)
RS = 0, 0138; $W_{S} = \frac{1\ \times \ 8\ h}{0,0138} = 579,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{110,25}{579,7} = 0,19$PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 012 + 0, 37 + 0 = 0, 38
S: tS=0, 034 + 0, 80 + 0, 19 = 1, 02
RAZEM (R+S) = 0,38 + 1,02 = 1,4 dnia
1.2. FUNDAMENTY
KNR 2-02 1101/01. Podkłady betonowe na podłożu gruntowym przy układaniu ręcznym.
OBMIAR = 3,05 m3
R: robotnicy
RR = 5, 26; $W_{R} = \frac{48}{5,26} = 9,13$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{3,05}{9,13} = 0,33$
KNR 2-02 0202. Ławy fundamentowe żelbetowe, prostokątne o szerokości do 0,6 m.
OBMIAR = 7,25 m3
R: robotnicy
RR = 7, 41; $W_{R} = \frac{48}{7,41} = 6,48$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{7,25}{6,48} = 1,12$
S: środek transportowy
RS = 0, 05; $W_{S} = \frac{8}{0,05} = 160,0$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{7,25}{160,0} = 0,05$
KNR 2-02 0202. Ławy fundamentowe żelbetowe, prostokątne o szerokości do 0,8 m.
OBMIAR = 2,84 m3
R: robotnicy
RR = 5, 41; $W_{R} = \frac{48}{5,41} = 8,87$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{2,84}{8,87} = 0,32$
S: środek transportowy
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{2,84}{266,7} = 0,01$
KNR 2-02 0204. Stopy fundamentowe żelbetowe, prostokątne o objętości do 0,5 m3.
OBMIAR = 0,34 m3
R: robotnicy
RR = 8, 19; $W_{R} = \frac{48}{8,19} = 5,86$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,34}{5,86} = 0,06$
S: środek transportowy
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,34}{200} = 0,002$
KNR 2-02 0206. Ściany betonowe proste gr. 20 cm, wysokość do 3 m.
OBMIAR = 13,1 m2
R: robotnicy
RR = 3, 66; $W_{R} = \frac{48}{3,66} = 13,1$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{13,1}{13,1} = 1$
S: wyciąg
RS = 0, 53; $W_{S} = \frac{8}{0,53} = 15,1$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,1}{15,1} = 0,87$
S: środek transportowy
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,1}{266,7} = 0,05$
KNR 2-02 0206. Ściany betonowe - dodatek za każdy 1 cm różnicy grubości.
OBMIAR = 13, 1 m2
R: robotnicy
RR = 0, 06; $W_{R} = \frac{48}{0,06} = 800$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{13,1}{800} = 0,016$
S: wyciąg
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,1}{400} = 0,033$
KNR 2-02 0259. Zbrojenie (fundamentów). Przygotowanie i montaż zbrojenia żelbetowych elementów budynków i budowli – pręty żebrowane.
OBMIAR = 0,11 t
R: robotnicy
RR = 42, 9; $W_{R} = \frac{48}{42,9} = 1,12$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,11}{1,12} = 0,1$
S1: prościarka do prętów
RS = 4, 3; $W_{S} = \frac{8}{4,3} = 1,86$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,86} = 0,06$
S2: nożyce do prętów
RS = 5, 8; $W_{S} = \frac{8}{5,8} = 1,38$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,38} = 0,08$
S3: giętarka do prętów
RS = 4, 8; $W_{S} = \frac{8}{4,8} = 1,67$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,67} = 0,07$
S4: wyciąg
RS = 0, 8; $W_{S} = \frac{8}{0,8} = 10$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{10} = 0,01$
S5: środek transportowy
RS = 1, 6; $W_{S} = \frac{8}{1,6} = 5$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{5} = 0,02$
KNR 2-02 0259. Zbrojenie (fundamentów). Przygotowanie i montaż zbrojenia żelbetowych elementów budynków i budowli – pręty gładkie.
OBMIAR = 0,06 t
R: robotnicy
RR = 35, 7; $W_{R} = \frac{48}{35,7} = 1,34$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,06\ }{1,34} = 0,04$
S1: prościarka do prętów
RS = 3, 6; $W_{S} = \frac{8}{3,6} = 2,22$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{2,22} = 0,03$
S2: nożyce do prętów
RS = 4, 75; $W_{S} = \frac{8}{4,75} = 1,68$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{1,68} = 0,04$
S3: giętarka do prętów
RS = 4, 03; $W_{S} = \frac{8}{4,03} = 1,99$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{1,99} = 0,04$
S4: wyciąg
RS = 0, 72; $W_{S} = \frac{8}{0,72} = 11,11$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{11,11} = 0,005$
S5: środek transportowy
RS = 1, 3; $W_{S} = \frac{8}{1,3} = 6,15$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{6,15} = 0,01$
PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 33 + 1, 12 + 0, 32 + 0, 06 + 1 + 0, 016 + 0, 1 + 0, 04 = 2, 99
S: tS=0, 05 + 0, 01 + 0, 002 + 0, 87 + 0, 05 + 0, 033 + 0, 06 + 0, 08 + 0, 07 + 0, 01 + 0, 02 + 0, 03 + 0, 04 + 0, 04 + 0, 005 + 0, 01 = 1, 38
RAZEM (R+S) = 2,99 + 1,38 = 4,4 dnia = ok. 4,5 dnia
1.3. IZOLACJE FUNDAMENTÓW
KNR 2-02 0604. Izolacje przeciwwilgociowe z papy – izolacja ław fundamentowych betonowych pod ścianami fundamentowymi dwiema warstwami papy na lepiku na gorąco.
OBMIAR = 33,66 m2
R: robotnicy
RR = 0, 525; $W_{R} = \frac{48}{0,525} = 91,43$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{33,66}{91,43} = 0,37$
S: środek transportowy
RS = 0, 0136; $W_{S} = \frac{8}{0,0136} = 588,2$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{33,66}{588,2} = 0,06$
KNR 2-02 0603. Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne pionowe ścian fundamentowych – wykonane na zimno z roztworu asfaltowego – pierwsza warstwa.
OBMIAR = 42 m2
R: robotnicy
RR = 0, 11; $W_{R} = \frac{48}{0,11} = 436,4$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{42}{436,4} = 0,1$
S: środek transportowy
RS = 0, 0011; $W_{S} = \frac{8}{0,0011} = 7272,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{42}{7272,7} = 0,006$
KNR 2-02 0603. Izolacje przeciwwilgociowe powłokowe bitumiczne pionowe ścian fundamentowych – wykonane na zimno z roztworu asfaltowego – druga i następna warstwa.
OBMIAR = 42 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0502; $W_{R} = \frac{48}{0,0502} = 956,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{42}{956,2} = 0,04$
S: środek transportowy
RS = 0, 0006; $W_{S} = \frac{8}{0,0006} = 13333,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{42}{13333,3} = 0,003$
KNR 2-02 0608. Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianu ekstradowanego – izolacje pionowe, na lepiku, bez siatki metalowej.
OBMIAR = 42 m2
R: robotnicy
RR = 0, 296; $W_{R} = \frac{48}{0,296} = 162,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{42}{162,2} = 0,26$
S: wyciąg
RS = 0, 0075; $W_{S} = \frac{8}{0,0075} = 1066,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{42}{1066,7} = 0,04$
S: środek transportowy
RS = 0, 0122; $W_{S} = \frac{8}{0,0122} = 655,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{42}{655,7} = 0,06$
KNR 2-02 0604. Izolacje przeciwwilgociowe z papy – izolacja ław fundamentowych betonowych pod ścianami fundamentowymi dwiema warstwami papy na lepiku na gorąco.
OBMIAR = 33,66 m2
R: robotnicy
RR = 0, 525; $W_{R} = \frac{48}{0,525} = 91,43$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{33,66}{91,43} = 0,37$
S: środek transportowy
RS = 0, 0136; $W_{S} = \frac{8}{0,0136} = 588,2$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{33,66}{588,2} = 0,06$
PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 37 + 0, 1 + 0, 04 + 0, 26 + 0, 37 = 1, 14
S: tS=0, 06 + 0, 006 + 0, 003 + 0, 04 + 0, 06 + 0, 06 = 0, 23
RAZEM (R+S) = 1,14 + 0,23 = 1,4 dnia
1.4. ROBOTY MUROWE
KNR 2-02 0111. Ściany warstwowe budynków jednokondygnacyjnych o wysokości ponad 4,5 z pustaków ceramicznych typu „MAX”. Ściany osłonowe, na zaprawie cementowo-wapiennej z pustaków „MAX” 29, styropianu 5 cm oraz cegieł gr. 12 cm.
OBMIAR = 97,68 m2
R: robotnicy
RR = 3, 47; $W_{R} = \frac{48}{3,47} = 13,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{97,68}{13,8} = 7,08$
S: przenośnik taśmowy
RS = 0, 38; $W_{S} = \frac{8}{0,38} = 21,1$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{97,68}{21,1} = 4,63$
KNR 2-02 0112. Ściany warstwowe budynków jednokondygnacyjnych o wysokości do 4,5 z pustaków ceramicznych typu „MAX”. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne, na zaprawie cementowo-wapiennej z pustaków „MAX” 29, styropianu 5 cm oraz cegieł gr. 12 cm.
OBMIAR = 98 m2
R: robotnicy
RR = 3, 49; $W_{R} = \frac{48}{3,49} = 13,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{98}{13,8} = 7,1$
S: wyciąg
RS = 0, 63; $W_{S} = \frac{8}{0,63} = 12,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{98}{12,7} = 7,7$
KNR 2-02 0108. Ściany budynków jednokondygnacyjnych o wysokości do 4,5 z bloczków betonu komórkowego. Ściany konstrukcyjne wewnętrzne o gr. 24 i dł. 59 cm.
OBMIAR = 29,4 m2
R: robotnicy
RR = 1, 04; $W_{R} = \frac{48}{1,04} = 46,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{29,4}{46,2} = 0,64$
S: wyciąg
RS = 0, 15; $W_{S} = \frac{8}{0,15} = 53,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{29,4}{53,3} = 0,55$
KNR 2-02 0132. Otwory na okna w ścianach murowanych gr. 1 cegły, z cegieł pojedynczych, bloczków i pustaków.
OBMIAR = 9 szt.
R: robotnicy
RR = 1, 55; $W_{R} = \frac{48}{1,55} = 31$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{9}{31} = 0,29$
KNR 2-02 0132. Otwory na drzwi, drzwi balkonowe i wrota w ścianach murowanych gr. 1 cegły, z cegieł pojedynczych, bloczków i pustaków.
OBMIAR = 4 szt.
R: robotnicy
RR = 2, 14; $W_{R} = \frac{48}{2,14} = 22,4$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{4}{22,4} = 0,18$
KNR 2-02 0132. Otwory w ścianach murowanych – ułożenie nadproży prefabrykowanych typu „L”.
OBMIAR = 35 m
R: robotnicy
RR = 0, 20; $W_{R} = \frac{48}{0,2} = 240$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{35}{240} =$0,15
S: wyciąg
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{35}{400} =$0,09
KNR 2-02 0122. Kominy wolnostojące w budynkach – kanały spalinowe i dymowe, z betonu.
OBMIAR = 7,5 m
R: robotnicy
RR = 0, 54; $W_{R} = \frac{48}{0,54} = 88,9$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{7,5}{88,9} = 0,08$
S: wyciąg
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{7,5}{200} = 0,04$
KNR 2-02 0122. Kominy wolnostojące w budynkach – kanały wentylacyjne, z betonu.
OBMIAR = 30 m
R: robotnicy
RR = 0, 54; $W_{R} = \frac{48}{0,54} = 88,9$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{30}{88,9} = 0,34$
S: wyciąg
RS = 0, 05; $W_{S} = \frac{8}{0,05} = 160$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{30}{160} = 0,19$
Nakrywy kominów o średniej gr. 7 cm.
OBMIAR = 0,6 m2
R: robotnicy
RR = 3, 24; $W_{R} = \frac{48}{3,24} = 14,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,6}{14,8} = 0,04$
S: wyciąg
RS = 0, 15; $W_{S} = \frac{8}{0,15} = 53,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,6}{53,3} = 0,01$
S: środek transportowy
RS = 0, 01; $W_{S} = \frac{8}{0,01} = 800$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,6}{800} = 0,001$
PODSUMOWANIE:
R: tR=7, 08+7, 1 + 0, 04 + 0, 29 + 0, 18 + 0, 15 + 0, 08 + 0, 34 + 0, 04 = 15, 3
S: tS=4, 63 + 7, 7 + 0, 55 + 0, 09 + 0, 04 + 0, 19 + 0, 01 + 0, 001 = 13, 2
RAZEM (R+S) = 15,3 + 13,2 = 28,5 dnia
1.5. ŚCIANKI DZIAŁOWE
KNR 2-02 0146. Ścianki działowe z bloczków YTONG o powierzchni czołowej gładkiej i wysokości bloczków 20 cm.
OBMIAR = 98,8 m2
R: robotnicy
RR = 0, 70; $W_{R} = \frac{48}{0,7} = 68,6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{98,8\ }{68,6} =$1,44
S: wyciąg
RS = 0, 07; $W_{S} = \frac{8}{0,07} = 114,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{98,8\ }{114,3} =$0,86
S: piła taśmowa elektryczna
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{98,8\ }{266,7} =$0,37
PODSUMOWANIE:
R: tR=1, 44
S: tS=0, 86 + 0, 37 = 1, 23
RAZEM (R+S) = 2,7 dnia
1.7. POSADZKI NA GRUNCIE – KONSTRUKCJA:
KNR 2-02 1103. Podkłady z ubitych materiałów sypkich na podłożu gruntowym – piasek, keramzyt.
OBMIAR = 22 m3
R: robotnicy
RR = 4, 32; $W_{R} = \frac{48}{4,32} = 11,11$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{22\ }{11,11} = 1,98$
Płyta podposadzkowa żelbetowa.
OBMIAR = 13,6 m3
R: robotnicy
RR = 2, 68; $W_{R} = \frac{48}{2,68} = 17,9$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{13,6}{17,9} = 0,76$
S: środek transportowy
RS = 0, 01; $W_{S} = \frac{8}{0,01} = 800$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,6}{800} = 0,02$
KNR 2-02 1104. Warstwy wyrównawcze pod posadzki z zaprawy cementowej gr. 20 mm zatarte na ostro
OBMIAR = 92,9 m2
R: robotnicy
RR = 0, 356; $W_{R} = \frac{48}{0,356} = 134,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{92,9}{134,8} = 0,69$
S4: wyciąg
RS = 0, 0309; $W_{S} = \frac{8}{0,0309} = 258,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{258,9} = 0,36$
S5: środek transportowy
RS = 0, 006; $W_{S} = \frac{8}{0,006} = 13333,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{13333,3} = 0,007$
KNR 2-02 0259. Zbrojenie. Przygotowanie i montaż zbrojenia żelbetowych elementów budynków i budowli – pręty żebrowane.
OBMIAR = 0,48 t
R: robotnicy
RR = 42, 9; $W_{R} = \frac{48}{42,9} = 1,12$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,48}{1,12} = 0,43$
S1: prościarka do prętów
RS = 4, 3; $W_{S} = \frac{8}{4,3} = 1,86$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,48}{1,86} = 0,26$
S2: nożyce do prętów
RS = 5, 8; $W_{S} = \frac{8}{5,8} = 1,38$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,48}{1,38} = 0,35$
S3: giętarka do prętów
RS = 4, 8; $W_{S} = \frac{8}{4,8} = 1,67$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,48}{1,67} = 0,29$
S4: wyciąg
RS = 0, 8; $W_{S} = \frac{8}{0,8} = 10$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,48}{10} = 0,05$
S5: środek transportowy
RS = 1, 6; $W_{S} = \frac{8}{1,6} = 5$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,48}{5} = 0,01$
KNR 2-02 0604. Izolacje przeciwwilgociowe z papy – izolacja powierzchni poziomych na lepiku na gorąco – pierwsza warstwa.
OBMIAR = 92,9 m2
R: robotnicy
RR = 0, 295; $W_{R} = \frac{48}{0,295} = 162,7$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{92,9}{162,7} = 0,58$
S: wyciąg
RS = 0, 0098; $W_{S} = \frac{8}{0,0098} = 816,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{816,3} = 0,11$
S: środek transportowy
RS = 0, 0077; $W_{S} = \frac{8}{0,0077} = 1038,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{1038,9} = 0,09$
KNR 2-02 0604. Izolacje przeciwwilgociowe z papy – izolacja powierzchni poziomych na lepiku na gorąco – druga i następna warstwa.
OBMIAR = 92,9 m2
R: robotnicy
RR = 0, 135; $W_{R} = \frac{48}{0,135} = 355,6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{92,9}{355,6} = 0,26$
S: wyciąg
RS = 0, 0067; $W_{S} = \frac{8}{0,0067} = 1194,0$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{1194,0} = 0,08$
S: środek transportowy
RS = 0, 0059; $W_{S} = \frac{8}{0,0059} = 1355,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{1355,9} = 0,07$
KNR 2-02 0608. Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych – izolacje poziome, na wierzchu konstrukcji, na sucho – jedna warstwa.
OBMIAR = 92,9 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0891; $W_{R} = \frac{48}{0,0891} = 538,7$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{92,9}{538,7} = 0,17$
S: wyciąg
RS = 0, 0032; $W_{S} = \frac{8}{0,0032} = 2500,0$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{2500,0} = 0,04$
S: środek transportowy
RS = 0, 0047; $W_{S} = \frac{8}{0,0047} = 1702,1$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{1702,1} = 0,05$
KNR 2-02 0606. Izolacje przeciwwilgociowe z filii PE (polietylenowej)- izolacja pozioma podposadzkowa – jedna warstwa
OBMIAR = 92,9 m2
R: robotnicy
RR = 0, 36; $W_{R} = \frac{48}{0,36} = 133,3$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{92,9}{133,3} = 0,7$
S: wyciąg
RS = 0, 0112; $W_{S} = \frac{8}{0,0112} = 714,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{714,3} = 0,13$
S: środek transportowy
RS = 0, 0068; $W_{S} = \frac{8}{0,0068} = 1176,5$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{92,9}{1176,5} = 0,08$
PODSUMOWANIE:
R: tR=1, 98 + 0, 76 + 0, 69 + 0, 43 + 0, 58 + 0, 26 + 0, 17 + 0, 7 = 5, 57
S: tS=0, 02 + 0, 36 + 0, 007 + 0, 26 + 0, 35 + 0, 29 + 0, 05 + 0, 01 + 0, 11 + 0, 09 + 0, 08 + 0, 07 + 0, 04 + 0, 05 + 0, 13 + 0, 08=2, 00
RAZEM (R+S) = 5,57 + 2,00 = 7,6 dnia
1.6. POSADZKI NA PODDASZU – KONSTRUKCJA:
KNR 2-02 0612. Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z wełny mineralnej – izolacje poziome, na wierzchu konstrukcji, na sucho – jedna warstwa.
OBMIAR = 86,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0907; $W_{R} = \frac{48}{0,0907} = 529,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{86,6}{529,2} = 0,16$
S: wyciąg
RS = 0, 0077; $W_{S} = \frac{8}{0,0077} = 1039,0$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{1039,0} = 0,08$
S: środek transportowy
RS = 0, 0089; $W_{S} = \frac{8}{0,0089} = 898,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{898,9} = 0,09$
Izolacje z folii PE – izolacja pozioma - jedna warstwa.
OBMIAR = 86,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0832; $W_{R} = \frac{48}{0,0832} = 577$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{86,6}{577} = 0,15$
S: wyciąg
RS = 0, 0045; $W_{S} = \frac{8}{0,0045} = 1777,8$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{1777,8} = 0,05$
S: środek transportu
RS = 0, 0012; $W_{S} = \frac{8}{0,0012} = 6666,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{6666,7} = 0,01$
KNR 2-02 1104. Warstwy wyrównawcze pod posadzki z zaprawy cementowej gr. 20 mm zatarte na ostro
OBMIAR = 86,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 356; $W_{R} = \frac{48}{0,356} = 134,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{86,6}{134,8} = 0,64$
S4: wyciąg
RS = 0, 0309; $W_{S} = \frac{8}{0,0309} = 258,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{258,9} = 0,33$
S5: środek transportowy
RS = 0, 006; $W_{S} = \frac{8}{0,006} = 13333,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{86,6}{13333,3} = 0,0065$
Legary drewniane na stropie.
OBMIAR = 20,6 mb
R: robotnicy
RR = 0, 9; $W_{R} = \frac{48}{0,9} = 53,3$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{20,6}{53,3} = 0,39$
S: wyciąg
RS = 0, 01; $W_{S} = \frac{8}{0,01} = 800$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{20,6}{800} = 0,025$
S: środek transportu
RS = 0, 01; $W_{S} = \frac{8}{0,01} = 800$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{20,6}{800} = 0,025$
PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 16 + 0, 15 + 0, 64 + 0, 39=1, 34
S: tS=0, 08 + 0, 09 + 0, 05 + 0, 01 + 0, 33 + 0, 0065 + 0, 025 + 0, 025=0, 62
RAZEM (R+S) = 1,34 + 0,62 = ok. 2 dni
1.8. ŻELBETOWE ELEMENTY KONSTRUKCYJNE
KNR 2-02 0215. Stropy gęstożebrowe FERT-45 o rozpiętośći ponad 4,50 do 6,00 m.
OBMIAR = 84,6 m2
R: robotnicy
RR = 1, 68; $W_{R} = \frac{48}{1,68} = 28,6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{84,6}{28,6} = 2,95$
S: wyciąg
RS = 0, 328; $W_{S} = \frac{8}{0,328} = 24,4$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{84,6}{24,4} = 3,47$
S: środek transportowy
RS = 0, 0066; $W_{S} = \frac{8}{0,0066} = 1212,12$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{84,6}{1212,12} = 0,0001$
Belki i podciągi żelbetowe – stosunek długości deskowanego obwodu do przekroju - do 10
OBMIAR = 0,3 m3
R: robotnicy
RR = 20, 41; $W_{R} = \frac{48}{20,41} = 2,35$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,3}{2,35} = 0,12$
S: wyciąg
RS = 2, 89; $W_{S} = \frac{8}{2,89} = 2,77$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,3}{2,77} = 0,1$
S: środek transportu
RS = 0, 15; $W_{S} = \frac{8}{0,15} = 53,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,3}{53,3} = 0,006$
KNR 2-02 0259. Zbrojenie. Przygotowanie i montaż zbrojenia żelbetowych elementów budynków i budowli – pręty żebrowane.
OBMIAR = 0,11 t
R: robotnicy
RR = 42, 9; $W_{R} = \frac{48}{42,9} = 1,12$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,11}{1,12} = 0,1$
S1: prościarka do prętów
RS = 4, 3; $W_{S} = \frac{8}{4,3} = 1,86$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,86} = 0,06$
S2: nożyce do prętów
RS = 5, 8; $W_{S} = \frac{8}{5,8} = 1,38$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,38} = 0,08$
S3: giętarka do prętów
RS = 4, 8; $W_{S} = \frac{8}{4,8} = 1,67$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{1,67} = 0,07$
S4: wyciąg
RS = 0, 8; $W_{S} = \frac{8}{0,8} = 10$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{10} = 0,01$
S5: środek transportowy
RS = 1, 6; $W_{S} = \frac{8}{1,6} = 5$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,11}{5} = 0,02$
KNR 2-02 0259. Zbrojenie. Przygotowanie i montaż zbrojenia żelbetowych elementów budynków i budowli – pręty gładkie.
OBMIAR = 0,06 t
R: robotnicy
RR = 35, 7; $W_{R} = \frac{48}{35,7} = 1,34$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,06\ }{1,34} = 0,04$
S1: prościarka do prętów
RS = 3, 6; $W_{S} = \frac{8}{3,6} = 2,22$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{2,22} = 0,03$
S2: nożyce do prętów
RS = 4, 75; $W_{S} = \frac{8}{4,75} = 1,68$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{1,68} = 0,04$
S3: giętarka do prętów
RS = 4, 03; $W_{S} = \frac{8}{4,03} = 1,99$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{1,99} = 0,04$
S4: wyciąg
RS = 0, 72; $W_{S} = \frac{8}{0,72} = 11,11$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{11,11} = 0,005$
S5: środek transportowy
RS = 1, 3; $W_{S} = \frac{8}{1,3} = 6,15$; $t_{S} = \frac{\text{obm}\text{iar}}{W_{S}} = \frac{0,06\ }{6,15} = 0,01$
PODSUMOWANIE:
R: tR=2, 95 + 0, 12 + 0, 10 + 0, 04 = 3, 21
S: tS=3, 47 + 0, 0001 + 0, 10 + 0, 006 + 0, 06 + 0, 08 + 0, 07 + 0, 01 + 0, 02 + 0, 03 + 0, 04 + 0, 04 + 0, 005 + 0, 01 = 3, 94
RAZEM (R+S) = 3,21 + 3,94 = 7,15 dnia
1.9. WIĘŹBA DACHOWA
KNR 2-02 0404. Więźby dachowe o układzie jętkowym ze ścianą kolankową, z tarcicy nasyconej. Pokrycie dachu dachówką karpiówką podwójnie, z więźbą o rozpiętości 9,0 m.
OBMIAR = 75,2 m2
R: robotnicy
RR = 1, 38; $W_{R} = \frac{48}{1,38} = 34,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{75,2}{34,8} = 2,16$
S: wyciąg
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{75,2\ }{400} = 0,19$
S: środek transportowy
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{75,2\ }{400} = 0,19$
R: tR=2, 16
S: tS=0, 19 + 0, 19=0, 38
RAZEM (R+S) = 2,16 + 0,38 = 2,54 dnia
1.10. POKRYCIE DACHU
Ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii paroszczelnej
OBMIAR = 120,05 m2
R: robotnicy
RR = 0, 1633; $W_{R} = \frac{48}{0,1633} = 293,9$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{120,05}{293,9} = 0,4$
S: wyciąg
RS = 0, 0001; $W_{S} = \frac{8}{0,0001} = 80000$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{80000} = 0,002$
S: środek transportowy
RS = 0, 0005; $W_{S} = \frac{8}{0,0005} = 16000$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{16000} = 0,0008$
KNR 2-02 0612. Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z wełny mineralnej – izolacje pionowe, z płyt grubości układanych na sucho pomiędzy krokwiami.
OBMIAR = 124,95 – 10,98 = 113,97 m2
R: robotnicy
RR = 0, 156; $W_{R} = \frac{48}{0,156} = 307,7$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{113,97}{307,7} = 0,37$
S: wyciąg
RS = 0, 0059; $W_{S} = \frac{8}{0,0059} = 1355,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{113,97}{1355,9} = 0,08$
S: środek transportowy
RS = 0, 0089; $W_{S} = \frac{8}{0,0089} = 898,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{113,97}{898,9} = 0,13$
Ułożenie na krokwiach ekranu zabezpieczającego z folii paroszczelnej
OBMIAR = 120,05 m2
R: robotnicy
RR = 0, 1633; $W_{R} = \frac{48}{0,1633} = 293,9$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{120,05}{293,9} = 0,4$
S: wyciąg
RS = 0, 0001; $W_{S} = \frac{8}{0,0001} = 80000$; $t_{S} = \frac{\text{obm}\text{iar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{80000} = 0,002$
S: środek transportowy
RS = 0, 0005; $W_{S} = \frac{8}{0,0005} = 16000$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{16000} = 0,0008$
KNR 2-02 0513. Pokrycie dachów dachówką karpiówką ceramiczną w łuskę.
OBMIAR = 120,05 m2
R: robotnicy
RR = 0, 845; $W_{R} = \frac{48}{0,845} = 56,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{120,05}{56,8} = 2,11$
S: wyciąg
RS = 0, 0615; $W_{S} = \frac{8}{0,0615} = 130,1$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{130,1} = 0,92$
S: środek transportowy
RS = 0, 0007; $W_{S} = \frac{8}{0,0007} = 11428,6$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{120,05}{11428,6} = 0,01$
Izolacje z folii PE – izolacja pozioma - jedna warstwa – sufit podwieszany.
OBMIAR = 36,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0832; $W_{R} = \frac{48}{0,832} = 577$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{36,6}{577} = 0,063$
S: wyciąg
RS = 0, 0045; $W_{S} = \frac{8}{0,0045} = 1777,8$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{1777,8} = 0,02$
S: środek transportu
RS = 0, 0012; $W_{S} = \frac{8}{0,0012} = 6666,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{6666,7} = 0,005$
KNR 2-02 0612. Izolacje cieplne i przeciwdźwiękowe z wełny mineralnej – izolacje poziome, na wierzchu konstrukcji, na sucho – jedna warstwa – sufit podwieszany.
OBMIAR = 36,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0907; $W_{R} = \frac{48}{0,0907} = 529,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{36,6}{529,2} = 0,07$
S: wyciąg
RS = 0, 0077; $W_{S} = \frac{8}{0,0077} = 1039,0$; $t_{S} = \frac{\text{ob}\text{miar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{1039,0} = 0,04$
S: środek transportowy
RS = 0, 0089; $W_{S} = \frac{8}{0,0089} = 898,9$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{898,9} = 0,04$
Izolacje z folii PE – izolacja pozioma - jedna warstwa – sufit podwieszany.
OBMIAR = 36,6 m2
R: robotnicy
RR = 0, 0832; $W_{R} = \frac{48}{0,832} = 577$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{36,6}{577} = 0,063$
S: wyciąg
RS = 0, 0045; $W_{S} = \frac{8}{0,0045} = 1777,8$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{1777,8} = 0,02$
S: środek transportu
RS = 0, 0012; $W_{S} = \frac{8}{0,0012} = 6666,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{6666,7} = 0,005$
Konstrukcje rusztów pod okładziny gipsowe pojedyncze z kształtowników metalowych na suficie podwieszanym.
OBMIAR = 36,6 m2
R: robotnicy
RR = 1, 082; $W_{R} = \frac{48}{1,082} = 44,36$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{36,6}{44,36} = 0,83$
S: spawarka elektryczna 300 A
RS = 0, 095; $W_{S} = \frac{8}{0,095} = 84,21$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{84,21} = 0,043$
S: wyciąg
RS = 0, 035; $W_{S} = \frac{8}{0,035} = 228,6$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{228,6} = 0,16$
S: środek transportu
RS = 0, 0033; $W_{S} = \frac{8}{0,0033} = 2424,2$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{36,6}{2424,2} = 0,015$
KNR 2-02 0514. Różne obróbki i elementy z blachy stalowej ocynkowanej - obróbki blacharskie przy szerokości w rozwinięciu ponad 25cm.
OBMIAR = 16,56 m2
R: robotnicy
RR = 1, 57; $W_{R} = \frac{48}{1,57} = 30,6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{16,56\ }{30,6} = 0,54$
S: środek transportowy
RS = 0, 0069; $W_{S} = \frac{8}{0,0069} = 1159,4$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{16,56\ }{1159,4} = 0,01$
KNR 2-02 0524. Rynny dachowe z PCV łączone na uszczelki półokrągłe o średnicy 150 mm
OBMIAR = 25,5 m
R: robotnicy
RR = 0, 251; $W_{R} = \frac{48}{0,251} = 191,2$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{25,5\ }{191,2} = 0,13$
S: środek transportowy
RS = 0, 0024; $W_{S} = \frac{8}{0,0024} = 3333,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{25,5\ }{3333,3} = 0,008$
KNR 2-02 0531. Rury spustowe z PCV, okrągłe o średnicy 110 mm.
OBMIAR = 8 m
R: robotnicy
RR = 0, 31; $W_{R} = \frac{48}{0,31} = 154,8$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{8\ }{154,8} = 0,05$
S: środek transportowy
RS = 0, 002; $W_{S} = \frac{8}{0,002} = 4000$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{8\ }{4000} = 0,002$
Podsufitki drewniane – szkielet z łat.
OBMIAR = 0,15 m3
R: robotnicy
RR = 47, 2; $W_{R} = \frac{48}{47,2} = 1$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{0,15}{1} = 0,15$
Montaż stopni i ław kominiarskich.
OBMIAR = 1 kpl
R: robotnicy
RR = 8; $W_{R} = \frac{48}{8} = 6$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{1\ }{6} = 0,17$
PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 4 + 0, 37 + 0, 4 + 2, 11 + 0, 063 + 0, 07 + 0, 063 + 0, 83 + 0, 54 + 0, 13 + 0, 05 + 0, 15 + 0, 17 = 5, 35
S: tS=0, 002 + 0, 0008 + 0, 08 + 0, 13 + 0, 002 + 0, 0008 + 0, 92 + 0, 01 + 0, 02 + 0, 005 + 0, 04 + 0, 04 + 0, 005 + 0, 043 + 0, 16 + 0, 015 + 0, 01 + 0, 008 + 0, 002 = 1,52
RAZEM (R+S) = 5,35 + 1,52 = 6,9 dnia
1.11. STOLARKA OKIENNA I DRZWIOWA ZEWNĘTRZNA
Okna dwudzielne drewniane zespolone dwuszynowe wzmocnione budownictwa mieszkaniowego, fabrycznie wykończone, o powierzchni do 1,5 m2.
OBMIAR = 6,75 m2
R: robotnicy
RR = 2, 75; $W_{R} = \frac{48}{2,75} = 17,45$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{6,75}{17,45} = 0,39$
S: wyciąg
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{6,75\ }{200} = 0,03$
S: środek transportowy
RS = 0, 06; $W_{S} = \frac{8}{0,06} = 133,3$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{6,75\ }{133,3} = 0,05$
Okna dwudzielne drewniane zespolone dwuszynowe wzmocnione budownictwa mieszkaniowego, fabrycznie wykończone, o powierzchni > 2,5 m2.
OBMIAR = 13,5 m2
R: robotnicy
RR = 2, 14; $W_{R} = \frac{48}{2,14} = 22,4$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{13,5}{22,4} = 0,60$
S: wyciąg
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,5\ \ }{266,7} = 0,05$
S: środek transportowy
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{13,5\ \ }{200} = 0,07$
Drzwi balkonowe drewniane zespolone dwuszynowe wzmocnione budownictwa mieszkaniowego, fabrycznie wykończone.
OBMIAR = 1,9 m2
R: robotnicy
RR = 2, 51; $W_{R} = \frac{48}{2,51} = 19,1$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{1,9}{19,1} = 0,10$
S: wyciąg
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{1,9\ \ }{266,7} = 0,007$
S: środek transportowy
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{1,9\ \ }{200} = 0,009$
Ościeżnice drzwiowe stalowe wbudowane podczas wznoszenia ścian
OBMIAR = 1 kpl
R: robotnicy
RR = 1, 45; $W_{R} = \frac{48}{1,45} = 33,1$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{1}{33,1} = 0,03$
S: wyciąg
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{1\ \ }{266,7} = 0,004$
S: środek transportowy
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{1\ \ }{400} = 0,0025$
Skrzydła drzwiowe płatowe wejściowe pełne jednodzielne o pow. Ponad 2m2 fabrycznie wykończone.
OBMIAR = 2,1 m2
R: robotnicy
RR = 3, 0; $W_{R} = \frac{48}{3,1} = 16,0$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{2,1}{16,0} = 0,13$
S: wyciąg
RS = 0, 01; $W_{S} = \frac{8}{0,01} = 800$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{2,1\ \ }{800} = 0,003$
S: środek transportowy
RS = 0, 02; $W_{S} = \frac{8}{0,02} = 400$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{2,1\ }{400} = 0,005$
Okna dachowe 78x140 cm
OBMIAR = 7,7 m2
R: robotnicy
RR = 2, 97; $W_{R} = \frac{48}{2,97} = 16,16$; $t_{R} = \frac{\text{obmiar}}{W_{R}} = \frac{7,7\ }{16,16} = 0,43$
S: wyciąg
RS = 0, 03; $W_{S} = \frac{8}{0,03} = 266,7$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{7,7\ \ \ }{266,7} = 0,03$
S: środek transportowy
RS = 0, 04; $W_{S} = \frac{8}{0,04} = 200$; $t_{S} = \frac{\text{obmiar}}{W_{S}} = \frac{7,7\ \ \ }{200} = 0,04$
PODSUMOWANIE:
R: tR=0, 39 + 0, 60 + 0, 10 + 0, 03 + 0, 13 + 0, 43 = 1, 68
S: tS=0, 03 + 0, 05 + 0, 05 + 0, 07 + 0, 007 + 0, 009 + 0, 004 + 0, 0025 + 0, 003 + 0, 005 + 0, 03 + 0, 04 = 0, 30
RAZEM (R+S) = 1,68 + 0,30 = ok. 2 dni
PODSUMOWANIE WSZYSTKICH ETAPÓW:
l.p. | STAN SUROWY: | tR |
tS |
RAZEM (R+S) | DNI |
---|---|---|---|---|---|
1.1. | ROBOTY ZIEMNE I FUNDAMENTOWE | 0,40 | 1,00 | 1,4 | 2 |
1.2. | FUNDAMENTY | 3,00 | 1,40 | 4,4 | 5 |
1.3. | IZOLACJE FUNDAMENTÓW | 1,15 | 0,25 | 1,4 | 2 |
1.4. | ROBOTY MUROWE | 15,30 | 13,20 | 28,5 | 29 |
1.5. | ŚCIANKI DZIAŁOWE | 1,45 | 1,25 | 2,7 | 3 |
1.6. | POSADZKI NA GRUNCIE – KONSTRUKCJA | 5,60 | 2,00 | 7,6 | 8 |
1.7. | ŻELBETOWE ELEMENTY KONSTRUKCYJNE | 3,20 | 4,00 | 7,2 | 8 |
1.8. | POSADZKI NA PODDASZU – KONSTRUKCJA | 1,35 | 0,60 | 2,0 | 2 |
1.9. | WIĘŹBA DACHOWA | 2,15 | 0,40 | 2,6 | 3 |
1.10. | POKRYCIE DACHU | 5,35 | 1,50 | 6,9 | 7 |
1.11. | STOLARKA OKIENNA I DRZWIOWA ZEWNĘTRZNA | 1,70 | 0,30 | 2,0 | 2 |
SUMA: | Ok. 71 dni |