Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela - koncert życzeń
Cel ogólny:
Wyrażenie wdzięczności i podziękowanie nauczycielom za trud pracy z dziećmi.
Miejsce: korytarz
Dekoracja: w tle na płótnie, przypięty napis NAUCZYCIELOM – W DNIU ICH ŚWIĘTA. Obok serce i kwiaty z życzeniami dla nauczycieli.
Wykonawcy: uczniowie szkoły
Przebieg uroczystości
Uroczystość poprowadzona w formie koncertu życzeń.
Prowadzący:
Szczególny dziś dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu mamy okazję złożyć wszystkim nauczycielom nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić poprzez nasz program artystyczny, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.
Piosenka śpiewana na melodię piosenki „Zawsze z Tobą” zespołu Ich troje
Dzisiaj rano wcześnie wstałem
i tak sobie pomyślałem
Oj, będzie chyba piękny dzień.
Biec do szkoły chciałem szybko
Swą dziewczynę nazwać rybką,
ale dzień dziś ważniejszy jest
może najważniejszy.
Ref. x 2
Tylko z Wami chcemy być
przez całe życie.
Tylko szóstki chcemy mieć
w szkolnym zeszycie.
Tylko z Wami chcemy być
przez wszystkie lata.
Tylko z Wami chcemy być.
Chłopiec:
Szanowni zebrani otwieram w naszej szkole uroczystą lekcję na temat „ Dzień Nauczyciela”
Dziewczynka:
Ten dzień powitamy ładną piosenką,
ten dzień powszedni, zwyczajny
od niejednej milszy niedzieli-
bo dzisiaj przecież jest święto naszych nauczycieli.
Piosenka śpiewana na melodię piosenki „Powiedz” zespołu „Ich troje”
Powiedz- czy słyszałeś
informacje o tym dniu słyszałeś.
Morze kwiatów i uśmiechów wiele,
święto mają nauczyciele
Powiedz -czy to prawda,
że to dzisiaj taka data ważna
stańmy razem pokłońmy się nisko,
no a Oni wybacza nam wszystko.
Ref.
Wstań, życzeń kosze Im daj,
niechaj piękny ten dzień
o zachodzie nie kończy się nagle.
Jutro będzie też dzień
jeszcze lepszy niż ten
Postaramy się,
i przyrzekamy Wam to.
Prowadzący :
Zapraszamy teraz na obejrzenie scenki, która odgrywa się w klasie.
Scenka w klasie na lekcji. Rozmowa nauczyciela z uczniami.
N: Dzień dobry dzieci.
U: Dzień dobry pani.
N: Jesteście tuż przed egzaminem, więc dzisiejszą lekcję przeznaczymy sobie
na powtórzenie wiadomości.
U: To prosimy o pytania z każdego przedmiotu.
N: Zgoda. Pytanie pierwsze z języka polskiego. Co napisał Adam Mickiewicz?
U1: Wiem, wiem. Napisał o takich starych facetach, takich zapuszczonych,
brudnych i pewnie bez grosza przy duszy. Oni się nazywali tak jakoś...o
dziady!
N: Dobrze. A jak po angielsku jest „zdałem egzamin”?
U2: Może: test jest OK.?
N: Może lepiej przejdziemy do matematyki. Ile to będzie zero dzielone przez
pierwiastek trzeciego stopnia z iloczynu drugiej potęgi ósemki i pierwiastka
kwadratowego z dwójki?
U3: Z tego to chyba nic nie będzie.
N: Bardzo dobrze, nic czyli zero. Wszystko się zgadza. Widzę, że jesteś umysł
ścisły.
U3: Tak, chyba muszę mieć ściśnięty, bo mnie często głowa boli. To by się
zgadzało.
N: A ty mi powiedz z biologii, jak zbudowana jest komórka?
U4: Komórka jest proszę pani mała, ciemna i przeważnie bardzo zagracona.
N: Tu się chyba nie zrozumieliśmy. To może odpowiesz na pytanie z przyrody.
Co to jest mapa kartograficzna?
U4: To chyba będzie siatka utkana z równików i północników.
N: No, nawet blisko. Z równoleżników i południków.
U4: No przecież mówiłem!
N: Weźmy się teraz za historię. Powiedz mi ile trwała II wojna światowa?
U5: Nie pamiętam, długo. Przecież to było tak dawno temu, kto by tam
pamiętał. Może mój dziadek, ale on zmarł 10 lat temu.
N: No to może chemia. Wymień przykłady alkoholi.
U6: To będzie wyborowa, absolwent, smirnoff, luksusowa lodowa...
N: Nie, nie o to chodzi. A wiesz, co o jest stężenie procentowe?
U6: Wiem, wódka ma 40%, wino 12%, a piwo tylko 6.
N: Widzę, że się tym bardzo interesujesz.
U6: Tylko w chwilach wolnych od nauki szkolnej, proszę pani.
N: Teraz pytanie z fizyki. Co wiesz o takich pojęciach jak praca, moc, energia?
U7: Trochę tam wiem. Nie są mi zupełnie obce. Pracują moi starzy, moc ma mój
starszy brat, by pani widziała jak wczoraj sąsiadowi dofasolił, a energia, to
mnie co dzień w szkole rozpiera.
N: To widać, a mnie już energia całkiem opuściła. I zaczynam się już bać o
wasz egzamin.
U8: Niech pani nie będzie taka strachliwa. My się tam byle czego nie
przestraszymy.
N: No to życzę wam szczęścia, a będziecie go bardzo dużo potrzebować.
Do widzenia.
U: Do widzenia pani.
Chór: melodia ,,Prząśniczki” )
W lustereczko patrzy jak anioł dzieweczka,
Ćwiczy w nim grymasy, maluje usteczka.
Ref. Ucz się, ucz dziewczyno, póki na to czas,
Uroda przeminie, będziesz krowy paść.
Pudrowane liczka i mini spódniczka.
Najważniejsza sprawa – to szkolna zabawa – bis
Ref...
W tych ławeczkach siedzą znudzeni uczniowie.
Plączą ciągle plączą, pusto mają w głowie.
Ref... Tego kłębowiska nie rozsupła nikt
W kwietniu na sprawdzianie
Będzie wielki wstyd.
Prowadzący :
Teraz zapraszam wszystkich nauczycieli do wysłuchania krótkiego koncertu życzeń, przygotowanego z okazji ich święta.
Prezenter: A oto pierwsza specjalna dedykacja dla Pani od przyrody, która lubi atlasy.
Przyrody ( „ Nie boję się” )
Przyrody nie, nie boję się,
Póki mój tato coś o tym wie.
Dziękuję ci, tato, za to, co robisz,
Kupujesz atlasy,
Do TESCO mnie wozisz:
Dziękuję ci za to,
Że bez wahania
Robisz mi z przyry wszystkie zadania.
Prezenter: Teraz kolejna dedykacja popłynie dla Pani, która uczy nas informatyki i bardzo kocha Worda.
INFORMATYKA ( „ A wszystko to...)
- Kaśka! Kaśka!
- Cicho bądź! Ja tu serial oglądam!
- Czy może pani zawołać Kaśkę?
- Kaśka! Jakiś wariat z drukarką na dole cię woła!
- Haker? A co ty tutaj robisz o 7.00 rano?
- Cześć! Drukarkę z komisu przyniosłem!
A wszystko to, bo Worda kocham
I już bez myszy nie potrafię żyć.
Chociaż sprzęt co dwa dni zawiesza się,
To za chwilę znów chodzi.
Prezenter: Specjalne życzenia popłyną teraz dla Pani od matematyki kochającej wzory.
MATEMATYKA ( „Taki mały, taki duży”)
Taki mały, taki duży musi matmę znać.
Taki gruby, taki chudy umie dodawać.
Tak i ja, tak i ty zna różne bryły.
Tak i ja, tak i ty ciągle coś liczy.
Kto matmę lubi, ten się nie zgubi,
Twarda sztuka – nikt go nie oszuka!
A kto nie umie mnożenia tabliczki,
Ten weźmie wycisk od matematyczki!
Prezenter: W naszym koncercie nie zabraknie życzeń dla Pani od polskiego, która niestrudzenie uczy nas ortografii. Prosimy o wysłuchanie piosenki
JĘZYK POLSKI ( „ Zatańczysz ze mną jeszcze raz”)
Język polski – straszna rzecz!
Przyjdzie nam się chyba wściec:
Mickiewicz, Miłosz, Staff –
Jak z tego wybrnąć, jak?
Gdzie „ rz” wstawić: tam, czy tu?
Czy „ zasuwka” to z kreską „ó”
Orzecznik, podmiot – gdzie?
Co dobrze, a co źle?
Pozwólcie jeszcze jeden raz, ostatni raz
Pomylić z trybem czas!
Tak bardzo chcemy z ortografią w zgodzie żyć,
Lecz nie wychodzi nic!
Prezenter: Ostatnie życzenia kierowane są do Pana uczącego nas wychowania fizycznego, który lubi dawać wycisk.
W - F ("Czerwone korale")
Czerwone wypieki, czerwone niczym wino, e D
Wypieki na twarzy Grażyny, D e
Tej, co w sztafecie gna, ach, jak gna! e D e
Szybki puls i rozwiany włos,
Biegła tak szybko, że na mecie straciła głos.
Wszyscy tam zazdrościli jej,
Że jak wiatr pędzi, gna i z wuefu piątkę ma!
Prezenter: Na tym nasz koncert kończymy, a na koniec małych krakowiaków o występ prosimy.
Na melodię „Krakowiaka”
Dzisiaj po krakowsku
Paniom zaśpiewamy
Bo my nasze panie
Gorąco kochamy
Płynie Wisła, płynie
W wodzie rybki kryje
Każda nasza pani
Niechaj 100 lat żyje
Nad łąką motyle
Tańczą kolorowe
Niechaj moja pani
Ma spokojną głowę
A przy setnej zwrotce
Przestaniemy śpiewać
Żeby nasze panie
Nie zaczęły ziewać
Tak my dzisiaj gościom
Z ochotą śpiewali
Pięknie dziękujemy
Żeście nas słuchali.
Gdy się podobało
Wznieście ręce w górę
Dajcie nam oklasków
Głośnych całą furę