![]() | Pobierz cały dokument wykony.lacz.czynn.do.strzel.z.karabinka.w.doc Rozmiar 31 KB |
TEMAT 3/2: WYKONYWANIE ŁĄCZNCH CZYNNOŚCI DO STRZELANIA Z KARABINKA W POSTAWIE LEŻĄCEJ
CELE:
W wyniku realizacji treści tematu pchor. powinni:
umieć:
prawidłowo wykonywać łączne czynności do strzelania
nr 1z karabinka;
rzucać granatami ręcznymi na odległość w postawie stojącej;
doskonalić:
zgrywanie przyrządów celowniczych;
celowanie oraz dobór punktu celowania;
przyjmowanie postawy strzeleckiej leżąc.
CZAS: 2x40'
MIEJSCE: PTO
METODA: ćwiczenie praktyczne
LITERATURA:
Metodyka szkolenia ogniowego.
Metodyka szkolenia strzeleckiego.
PSPP - 86.
ZAGADNIENIA SZKOLENIOWE I ROZLICZENIE CZASOWE:
I CZĘŚĆ WSTĘPNA - 10'
II CZĘŚĆ ZASADNICZA - 64'
Łączne czynności do strzelania z karabinka. Prowadzenie ognia amunicją ślepą.
Celowanie i ściąganie języka spustowego z wykorzystaniem trenażera.
Przeznaczenie, budowa części karabinka.
Rzucanie granatami ręcznymi na odległość w postawie stojącej
III CZĘŚĆ KOŃCOWA - 6'
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE
Przed zajęciami:
zapoznać się z tematem celem i zagadnieniami;
przestudiować literaturę;
wypracować koncepcję zajęć;
opracować plan konspekt;
udzielić instruktażu;
sprawdzić zabezpieczenie materiałowe.
W czasie zajęć:
uczyć pchor. modelem podstawowym;
przestrzegać ustaleń zawartych w metodyce szkolenia pododdziałów piechoty;
bezwzględnie przestrzegać postanowień dotyczących warunków bezpieczeństwa;
utrzymywać wysoką dyscyplinę szkoleniową;
reagować na błędy szkolonych.
Po zajęciach
omówić przebieg ćwiczenia;
omówić najczęściej popełniane błędy;
wskazać najlepiej ćwiczących;
postawić zadania na naukę własną;
podać temat i termin kolejnych zajęć ze szkolenia ogniowego;
sprawdzić stan broni i sprzętu.
WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA
przeczytać i omówić wybrane punkty PSPP - 86 dotyczące zasad bezpieczeństwa;
przejrzeć 100% broni przed i po zajęciach.
po zajęciach dokładnie rozliczyć się z amunicji.
niedopuścić, aby jakiekolwiek osoby znajdowały się na przedpolu rzutni granatów oraz poza nią na osi rzutu.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ