64


Scenariusz zajęć w grupie 4-latków.

Temat zajęć: Mieszkańcy lasu - jeż.

Cele ogólne:

Przewidywalne osiągnięcia dzieci:

Metody:

Formy: z całą grupą i indywidualna.

Pomoce dydaktyczne:

Przebieg zajęć:

  1. Rozwiązanie zagadki:

Krótki nóżki, długi ryjek,

ostre kolce ciało kryją.

Ach, cóż to za groźny zwierz?

Czy już wiesz? To mały… (jeż).

  1. Omówienie wyglądu jeża na podstawie ilustracji.

- Ile łapek ma jeż?

- Jak wygląda ryjek jeża?

- Czym pokryte jest ciało jeża?

3. Słuchanie opowiadania „Jak Kolczatek szukał mieszkania”.

4. Wyjaśnienie dzieciom niezrozumiałych wyrazów, np. chochoł, berberys.

5. Omówienie treści opowiadania.

- Kto to był Kolczatek?

- Co robił Kolczatek?

- Kogo kolczatek prosił o pomoc?

- Gdzie Kolczatek znalazł schronienie?

6. Zabawa ruchowa „Jeże na spacer”.

Dzieci naśladują sposób poruszania się jeża (czworakowanie), unoszą głowy aby patrzeć przed siebie. Na dźwięk tamburyna - zwijają się w kłębek (klękają na obu kolanach, kulą głowę i ręce).

  1. Zachęcenie dzieci do wykonania własnych jeży - omówienie sposobu wykonania pracy (lepienie z masy solnej, kolce z wykałaczek), zwrócenie uwagi na ostrożne posługiwanie się wykałaczkami; pokaz ulepionego jeża.

  2. Umieszczenie ulepionych jeży na wystawie lub w kąciku przyrody.

  3. Podsumowanie zajęć - rozmowa z dziećmi na temat dzisiejszych zajęć, jakie dzieci mają odczucia, czy zajęcia się im podobały czy też nie.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Logistyka i Zarządzanie Łańcuchem dostaw Wykłady str 64
BWCZ Pytania BWCZ 1 seria id 64 Nieznany (2)
Assembly Language for Kids Commodore 64 Addendum
64
64 - Kod ramki - szablon, KODY DO RAMEK NA POZDROWIENIA
57 64
64 MT 07 Kolko krzyzyk
11 1995 61 64
64 autoprezentacja w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej
60 64
64 65
61 64
64
ArchiCAD 64
60 64 IB 7 8 2006 Techn proj cz III
64 66
Spraw 64
64 Warszawa w tw rczo ci S owackiego

więcej podobnych podstron