skanuj0003 (62)

skanuj0003 (62)



CljśbSL-


(XAy^9V)ta

KONSPEKT ZAJĘĆ Z Ml KRO NAUCZANIA PRZEPROWADZONEGO METODĄ POSZUKUJĄCĄ

CZĘŚĆ WSTĘPNA

A. Charakterystyka adresata:

resocjalizacyjnej w liczbie 16 osób,


1.Studenci pierwszego roku pedagogiki / z przewagą żeńska. \ C° -Lo 2!Wiek 20 i więcej lat

B.    Czas i miejsce:

1.45 minut.

2.Sa!a lekcyjna, ustawienie ławek w rzędach (standardowe).

3.Zastosowane pomoce:

-fragmenty blogów gimnazjalistek;

-konspektzajęćpt. .Alkohol-nielf"    .*    a

-krótkie filmy autorstwa gimnazjalistów;-? łf# 'A-**--fragment serialu „Włatcy móch”;

-fragment programu „Rozmowy w toku”;

-skala oceny programu kształcenia autorstwa dr Krystyny Liszki;

-arkusz brystolu do zapisywania spostrzeżeń.

C.    Cele:


1.Ogólne:

-student posiada umiejętność stawiania pytań oraz poszukiwania odpowiedzi i rozwiązań w ewaluacji konspektu zajęć resocjalizacyjnych.

C


2.Operacyjne:

^student-posiad€h-wiedzę-na-4emat-psyehospQłeczne0o-ł®zwejb-dziecki

.gimnazjalnym;—

~-student zna prawiobudewę-kungpektu-zajęć;

student umie rozpoznawać błędy metodyczne w konspektach zajęć i potrafi je ^korygować.

cel

D.    Dyskusial jako sprawdzian-wiedzy, i    cj-    .

I ~~    l    ' 1'

E.    Metoda poszukująca:

PRZEBIEG ZAJĘĆ A. Przygotowania do zaieć:

1 .Zebranie materiałów i wyselekcjonowanie najistotniejszych dla przebiegu zajęć.

2. Powielenie materiałów w odpowiedniej ilości.

3. Rozmowa z członkiem grupy Anonimowych Alkoholików.

4. Krótki wywiad z nauczycielem w gimnazjum.    a , ‘"SrKensuttacje-z-Panią doktor. o

6.-Spotkanra-ofganizacyjne~wotorębie-grupy. .——

