5645348207

5645348207



l>N PI)


ZBIÓR KONSPEKTÓW DLA PIŁKARSKICH SKRZATÓW (U7)

www.pilkanoznadladzieci.pl


GRUPA

MIEJSCE

Boisko

CEL TECHNICZNY:

Prowadzenie piłki

CZAS ZAJĘĆ

75 minut

CELMOTORYCZNY:

Orientacja przestrzenna

LICZBA ĆWICZĄCYCH:

CEL MENTALNYAWCHOWAWCZY:

Współpraca

DATA


PRZEBIEG


ILUSTRACJE POMOCNICZE


WPROWADZENIE I



-    Swobodna zabawa z piłkami (wyszumieme).

-    Zbiórka, przywitanie i przypomnienie najważniejszych zasad.

-    Berek .banan” ^zalecem*

Berek jest stały. złapana prze; berka osoba staje w miejscu : wyprostowanymi i złączonymi nad płową rękoma. Aby ją uratować inny zawodnik musi stanąć naprzeciwko niej i chwyt w rlapaneęo za dłonie przecisnąć je po ręce w dół (obrać banana zeskórki).

-    Numerowanka .ś>zalecema

Dzieci biepają swobodnie na wyznaczonym polu. Na sypną* trenera (wywołanie cyfry) wszyscy ustawiają się w zespoły o wywołanej liczebności. Gdy trener powie .dwa' ustawiamy się w parach .pjęc" w zespoły pięcioosobowe itp. Przy komendzie jeden' dzieci rrrjszą po prostu się zatrzymać i stanąć na baczność. Na koniec zabawy trener mówi np. .dwanaście*. Dzięki terru wszyscy raduje się w jednym miejscu i można przeSć do następrepo zadania

-    Walki kogutów 'i zalecema

Dzieci dobierają się w pary. Przy-irwją pozycję przysiadu z wydąpniętymi do przodu ramionami. Walka poleca na uderzaniu przeciwnika w dłonie w celu wytracenia co z równowari. Dzieci zdobywają punkty za przewrócenie kolęd = pary.


ZABAWY Z PIŁKĄ


25 MIN


-    Prowadzenie anatomiczne .^zalecenia

Wszystkie dzieci prowadzę pitkę po wyznaczonym póu. Na komendę trenera zatrzymuje pitkę stopę i kładę na pitce wywołane przez trenera część ciała (np. czoło, kolano, brzuch nos).

-    Cyferia ^zalecenia

Dzieci prowadzę P<łkę w dowolny sposób. Na sypnął trenera, który wywołuje cyfrę od 1 do 4. bepną do narożnika z odpowiednie iloście pachołków (ustawienie pachołków jak na lustracji). Dzieci musze zatrzymać się w pozycji piłkarskiej (stopa na piłceX Zadanie powtarzamy 4-5 razy. Następne trener mówi proste działania matematyczne (tyko dodawanie, np. 2*1) i dzieci po wykonaniu ofaficzeń ustawiają się w odpowiednim narożniku. Ponownie powtarzamy zadanie 4-5 razy.


-    Gra 1x1 na odwrócone bramki i> zalecenia

Bramki ustawione se tyłem do siebie, w odlepi ości około 6-8 metrów. Zawodnicy ustawieni w dwóch rzędach obok trenera (jak na łustracji pomocniczej). Na sypnął dwóch pierwszych zawodników obieca swoje bramki Trener podaje piłkę do szybszepo z nich i rozpoczyna się pra 1 x 1. Trzeba minąć przeciwnka i oddać strzał na bramkę. Po zakończonej akcji na sypnął trenera rusza następna para.

-    Gra 3x3 w zalecenia

Wszyscy praś jednocześnie na 2-3 równołeptych boiskach


ZAKOŃCZENIE


-    Balonik z dłoni

Dzieci trzymają złączone dłonie tuż przed ustami. Nadmuchujemy tak utworzony balonik, przy każdym dmuchnięciu dłonie delkatnie się rozkładają. Po ó-S oddechach Jaalorrk' pęka i mówimy piośno .buum!' jednocześnie szeroko rozkładając ręce. Powtarzamy 3-4 razy.

-    Okrzyk, przybijamy piątki, pożegnanie


Numerowanka



Prowadzenie anatomiczne



Gra 1x1 na odwrócone bramki




