1933501946

1933501946




Szkoła ponadgimnazjalna JĘZYK POLSKI

Scenariusz z wykorzystaniem nowych mediów, „burzy mózgów i platformy Filmoteka Szkolna (45 min)

Od surrealizmu do uniwersalizmu - interpretacja fdmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą" (1958].

Opracowała: Anna Równy

Cele lekcji:

Uczeń:

-    doskonali umiejętność analizy i interpretacji filmu;

-    poznaje terminy z zakresu teorii literatury i filmu;

-    uświadamia sobie, że literatura i film operują wspólnymi środkami wyrazu;

-    doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem;

-    nabywa umiejętności potrzebne do życia w społeczeństwie informacyjnym.

Metody:

-    praca z tekstami kultury;

-    praca w grupach i praca indywidualna;

-    metoda poglądowa;

-    „burza mózgów";

-    miniwykład.

Środki dydaktyczne:

-    karty pracy;

-    dostęp do Internetu;

-    rzutnik multimedialny/ tablica interaktywna.

Przebieg lekcji:

• FAZA WSTĘPNA

Nauczyciel prezentuje uczniom stronę internetową Filmoteki Szkolnej www.filmotekaszkolna.pl. Zaznacza, że jest to program edukacyjny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który propaguje edukację filmową i udostępnia za darmo filmy fabularne, dokumentalne i animowane do celów dydaktycznych.

Uczniowie oglądają film Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą” (1958, ’15 minut).

© Fundacja Legalna Kultura

ul. Szarotki 10/15, 02-609 Warszawa, e-mail: lk@legalnakultura.pl



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Szkoła ponadgimnazjalna JĘZYK POLSKI Scenariusz lekcji z zakresu edukacji medialnej (45 minut)Wywiad
88274 skanuj0014 język nowych mediów > operacje > końcowego obrazu składa się poszczególne ele
skanuj0016 I 234 I język nowych mediów > operacje > jest i tak mniej modularne niż prawdziwa w

więcej podobnych podstron