365605977

365605977

poszczycić się III miejscem w kategorii klas IV-VI. Do konkursu uczniów przygotowała p. Dorota Gwarda.

7) KONKURSY I ZAWODY SPORTOWE:

Zarówno w szkole, jak i poza nią odbywały się zawody sportowe, w których uczniowie chętnie brali udział:

•    Dnia 24.02.15r. w Ostródzie odbyły się coroczne Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Jakub Żółkiewski (kapitan), Kornelia Kułak, Mateusz Kułak, Grzegorz Koczela, Michał Warkowski, kolejny raz znalazła się na podium mistrzostw, zajmując III miejsce. Tym samym zespół uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Polski w Szachach Drużynowych. Do sukcesów naszych szachistów przyczynił się trener zespołu p. Mirosław Kruklis, który prowadzi zajęcia szachowe w naszej szkole. Opiekunem podczas zawodów był p. Andrzej Hapoński.

•    Dnia 9.03.15r. na pływalni Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie odbyły się XII Powiatowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych. Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła w ogólnej klasyfikacji II miejsce. Wyniki szczegółowe przedstawiają się następująco:

Amelia Korneluk - III miejsce na dystansie 25 metrów stylem klasycznym.

Maria Lender - III miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Patrycja Matuszewska - III miejsce na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym.

Amelia Nowak - III miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Karolina Korenik -1 miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Sztafeta 4 x 50 m w składzie: Karolina Korenik, Amelia Nowak, Aleksandra Zapadka i Maria Lender zajęła II miejsce.

•    Reprezentacja chłopców również zajęła II miejsce. Indywidualne wyniki:

Łukasz Kuhn -1 miejsce na dystansie 25 metrów stylem dowolnym.

Bartosz Kisły - III miejsce na dystansie 25 metrów stylem klasycznym.

Sztafeta 4 x 50 m w składzie: Łukasz Kuhn, Dawid Marciniak, Jakub Mączyński oraz Adrian Borkowski zajęła II miejsce.

•    Dnia 24.04.15r. w sali sportowej Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie odbył się turniej koszykówki, w którym wzięło udział 26 chłopięcych zespołów reprezentujących kętrzyńskie szkoły podstawowe. Rywalizacja 3-osobowych drużyn przebiegała odrębnie dla klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły. Zespół szóstoklasistów w składzie: Szymon Zalewski, Jakub Bartoszko, Mateusz Bucko, zajął I miejsce. W rywalizacji klas czwartych również wygrał nasz zespół (Jakub Mejksztaniec, Adrian Borkowski, Krzysztof Żyszkie-wicz).

•    W dniach 11-14.05.2015r. w Ustroniu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Drużyn Szachowych. Uczniowie naszej szkoły - Jakub Żółkiewski (6a), Grzegorz Koczela (6a), Mateusz Kułak (6a), Kornelia Kułak (4b) i Dominika Szubstarska (4b) po raz trzeci reprezentowali nasze województwo e w Ogólnopolskich Igrzyskach Drużyn Szachowych. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim drużynowym na dystansie 11 rund -kojarzenie komputerowe. Drużyny składały się z 4 zawodników - 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczynki (szachownica 4). Nasza reprezentacja zajęła 14. miejsce na 33 drużyny startujące. Jakub Żółkiewski zajął indywidualnie 2. miejsce w turnieju na 146 startujących zawodników oraz 1. miejsce na drugiej szachownicy z kompletem punktów -11.

•    W ramach odbywającego się naszej szkole Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 25.05. oraz 28.05. zostały zorganizowane turnieje o mistrzostwo szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z rocznika 2003. Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn 3-osobowych