9358650667

9358650667



Refleksia:

•    Czego nauczyłem się na dzisiejszych zajęciach?

•    Co sprawiło mi trudność?

•    Co przyniosło zadowolenie?

3. W faziepodsumowującej uczniowie powtarzają zasady ortograficzne, które nauczyciel przygotował w Power Poincie.

Scenariusz (Pisownia wyrazów z „i” i „j” w zakończeniach rzeczowników) z wykorzystaniem kart pracy.

■    Treści programowe:

•    umiejętność korzystanie ze ”Słownika języka polskiego”,

•    zasady pisowni „i”,, j” w zakończeniach rzeczowników;

■    Cele lekcji:

a) Wiadomości

Uczeń:

- zna podstawowe zasady w zakresie pisowni „i „ i „j” w zakończeniach rzeczowników;

b) Umiejętności Uczeń:

-    utrwala w pamięci obraz poprawnie zapisanych rzeczowników z „ i” i ,j”,

-    korzysta z pomocy dydaktycznych („Słownika ortograficznego”, „Słownika poprawnej polszczyzny”) i dokonuje prawidłowego zapisu wyrazu z trudnością ortograficzną;

c) Postawy Uczeń:

-    zwraca szczególnie uwagę na wyrazy z trudnością ortograficzną,

-    jest zainteresowany problemem z zakresu ortografii,

-    dba o poprawny zapis ortograficzny w swoich wypowiedziach pisemnych;

■    Metody:

-    oglądowa: ilustratywna i operatywna

-    zajęć praktycznych

■    Formy pracy:

indywidualna, zbiorowa;

■    Środki dydaktyczne:

-    podręcznik do kształcenia językowego z ćwiczeniami „Słowa na start! 5”;

■    Przebieg lekcji:

14



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
>> Czego nauczysz się na UG ? •    Jak zostać programistą i/lub specjalistą od
Pytania po zajeciach, cz 1 NA PONIŻSZE PYTANIA ODPOWIADAMY PO SKOŃCZONEJ SEKWENCJIZDARZEŃ 1. CZEGO N
pamiętać. Zajęcia te pomogą Wam za to z pewnością napisać pracę roczną. Nauczycie się na nich bowiem
>> Czego NIE nauczysz się na UG ?p...... ^r.r:. •    Jak naprawić komputer •
164 bmp 7. Narysuj własny obrazek Wykorzystując to, czego nauczyłeś się ćwicząc na poprzedniej stron
T^SE nr 4 2005 Internetowy magazyn CODN Czy coś szczególnie Ci się podobało na dzisiejszych zaj
DSCN2043 (3) sądzi. że wiele tego czego nauczyli się w zakresie pedagogiki r . uczelni ma mały albo

więcej podobnych podstron