RYTM MUZYKA TANIEC Nauka układu tanecznego polonez (2) doc


KONSPEKT DO ZAJEC Z RYTM, MUZYKA, TANIEC.

TEMAT: Nauka układu tanecznego - polonez.

Cele główne lekcji:

- umiejętności : uczeń umie poprawnie tańczyć,

uczeń umie poprawnie wykonać krok „Poloneza",

uczeń umie poprawnie łączyć poznane elementy w całość,

uczeń umie poprawnie tańczyć z partnerem.

- sprawności : uczeń nabiera koordynacji ruchowej.

- wiadomości : uczeń zna podstawy o tańcu,

współpraca w zespole.

- wychowawcze : uczeń wykazuje chęć do podnoszenia swojej sprawności fizycznej,

uczeń dba o bezpieczeństwo swoje i współćwiczących.

KLASA: III F

DATA: 25-04-2005

MIEJSCE ZAJĘĆ: sala gimnastyczna

CZAS TRWANIA: 45'

LICZBA ĆWICZĄCYCH:

POMOCE DYDAKTYCZNE: odtwarzacz CD, płyta z nagraniem

PROWADZĄCY: Łukasz Wojtaszek

PRZEBIEG LEKCJI

LP.

TOK LEKCJI

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

CZAS

METODY I FORMY

UWAGI

1.

Ćwiczenia organizacyjno - porządkowe.

Zbiórka, powitanie, sprawdzenie gotowości do zajęć, podanie tematu lekcji, omówienie znaczenia rozgrzewki i bezpieczeństwa w czasie zajęć.

3'

frontalna

pogadanka

2.

Ćwiczenia kształtujące.

Uczeń wykonuje ćwiczenia przy muzyce:

- wzmacniające i rozgrzewające mm RR i NN,

- krążenia ramion w przód i tył, naprzemianstronne,

- podskoki na LN i PN,

- wymachy naprzemianstronne RR i NN,

- w marszu: wymachy nóg do wyprostowanych RR,

- odrzuty RR w bok,

- wymachy i wypady NN do przodu i w bok,

- w rozsypce: krążenia głowy,

- T,

- bioder,

- stawami kolanowymi i skokowymi,

- skłony T do przodu,

- ćw. rozluźniające i rozciągające.

8'

frontalna

naśladowczo-ścisła

3.

Część główna - realizacja tematu lekcji

Uczniowie dobrani w pary wykonują następujący układ:

  1. zejście do rogów Sali,

  2. w parach w prawo,

  3. środkiem w parach,

  4. para w prawo, para w lewo,

  5. tunel na obwodzie,

  6. zejście w czwórki,

  7. klęk i obejście,

  8. mijany,

  9. tunel w czwórki,

  10. para w prawo, para w lewo,

  11. zejście w pary środkiem ( grzebień ),

  12. partner w lewo, partnerka w prawo,

  13. zejście i wyjście.

25'

zadaniowo - ścisła

4.

Ćwiczenia korektywne.

Uczeń wykonuje przy muzyce:

- w leżeniu tyłem nożyce poziome,

- w leżeniu tyłem nożyce pionowe,

- ćwiczenia oddechowe w marszu.

4'

naśladowczo-ścisła

zadaniowo-ścisła

5.

Zakończenie

Zbiórka, sprzątanie przyrządów, ocena umiejętności uczniów, omówienie lekcji, pożegnanie.

2'

pogadanka

Szkoła realizuje program promocji aktywnego trybu życia


