Formy ukształtowania powierzchni ziemi scenariusz lekcji

Treści kształcenia

3.7. uczeń rozpoznaje i opisuje w terenie formy rzeźby powstałe w wyniku działania czynników rzeźbotwórczych.

Cele zoperacjonalizowane

Uczeń wymienia formy ukształtowania powierzchni Ziemi,
potrafi zdefiniować proces kształtowania rzeźby Ziemi,
potrafi przedstawić ukształtowanie dna oceanicznego i powierzchni lądów,
potrafi wyjaśnić pojęcia: góry, wyżyny, niziny, szelf, stok kontynentalny, basen oceaniczny, rów oceaniczny, grzbiety śródoceaniczne.

Nabywane umiejętności

Uczeń umie scharakteryzować formy ukształtowania powierzchni Ziemi,
umie ocenić procesy kształtowania rzeźby Ziemi,
umie narysować ukształtowanie dna oceanicznego i powierzchni lądów.

Kompetencje kluczowe

Etapy lekcji

Wstęp

 Czynności organizacyjne. Podanie tematu i celów lekcji. Na podstawie mapy fizycznej świata uczniowie charakteryzują rozmieszczenie lądów na kuli ziemskiej.

Przebieg zajęć


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Geografia - Wielkie formy ukształtowania powierzchni Ziemi, szkola, Geografia
krajobraz i ukształtyowanie terenu, przyroda, scenariusz. lekcji kl.4
2 Główne rysy ukształtowania powierzchni Ziemi
Mapa jako rysunek powierzchni Ziemi, Konspekty lekcji
Ukształtowanie powierzchni ziemi, NAUKA, geografia, Geografia(1)
Podanie, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypowiedzi
co to jest reportaz, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypo
Opisywanie świata, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypowi
Formy ukształtowania pionowego lądów, Nauka, Konspekty, scenariusze, Konspekty Przyroda
wywiad, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypowiedzi
Jak pisać sprawozdanie, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy w
charakterystyka postaci, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy
Scenariusz lekcji z dziejów ziemi wyrzyskiej?resowany jest przede wszystkim do nauczycieli z m2
Jak pisać telegram, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypow
jak pisać list, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypowiedz
formy-terenu.scenariusz, przyroda, scenariusz. lekcji kl.4
Co to jest argument, j. polski w gimnazjum- scenariusze lekcji, język polski w gimnazjum, formy wypo

więcej podobnych podstron