3582321517

3582321517



KONSPEKT LEKCJI KOSZYKÓWKI

Temat: doskonalenie podań i chwytów w trójkach Miejsce: Sala gimnastyczna Klasa: IV

Ilość uczestników: 16 osób Czas trwania: 45 min.

Przyrządy: piłki do koszykówki, stojaki, szarfy.

Cele główne lekcji:

Motarycmość: zwinność, szybkość reakcji, koordynacja mchowa Umiejętności: podania w miejscu

Wiadomości: z zakresu gry oraz wykorzystania podań w grze Akcent wychowawczy: współpraca, rywalizacja, dokładność

Tok Lekcji

Zadania szczegółowe

Oozowa

n

i

e

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1. Zorganizowanie

gnrpy-

1.    Zbiórka

2.    Powitanie.

3.    Sprawdzenie obecności.

2 min

dwuszereg

2. Nastawienie do aktywnego udziału w zajęciach.

1.    Podanie tematu lekcji

2.    Omówienie tematu

2 min

omówienie j ak ważne są podania dla efektywnej gry

3,Rozgrzewka.

1.    Zabawa ożywiająca „Strzelec”- jeden z ćwiczących zastaje strzelcem i posiada piłkę. Ma za zadanie dotknąć piłką innych ćwiczących. Jeżeli kogoś dotknie to ta osoba staje się również strzelcem i może podawać piłkę drugiemu strzelcowi. Zabawa trwa dopóki wszyscy uczestnicy nie zostaną strzelcami.

2.    Ćwiczenia w miejscu w par ach- piłka na parę

a)    odległość na szerokość boiska do koszykówki - padania zza głowy, sprzed klatki i tyłem

b)    pary ustawiają się plecami do siebie w odległości 0.5-1 m i wykonują padania raz nad głową r az p ad nogami

c)    p ary ustawiane są w przysiadzie - j eden „chodzi” wokół drugiego i podają sobie piłkę. Zmiana ról

d)    pary ustawiane bokiem do siebie w adl. paru metrów. Jeden z ćwiczących podaje do drugiego ręką zewnętrznąprzez skłon w bok piłkę nad głową do partnera

e)    pary na czworakach tocząpiłkę głowami do siebie

f)    jeden z pary leżenie przodem, drugi przetacza piłkę p od klatką piersiową leż ącego, a ten musi w odpowiednim czasie jąpodnieść

g)    pary leżątyłem głowami do siebie, trzymając się za ręce. Jeden z pary trzyma piłkę między NN. Równocześnie unosząNN do leżenia przewrotnego i przekazują sobie piłkę nogami

h)    pary stojąpiecami do siebie -podanie piłki do partnera poprzez skręty T

i)    podpór leżąc przodem naprzeciwka siebie, RR na piłce. Równoczesny wznos PRiLN -

3 min

1 min 1 min 1 min 1 min 1 min lmin lmin lmin lmin

z abawa odbywa się na p ołowie boiska do koszykówki

