5201


Scenariusz sytuacji edukacyjnej dla dzieci 4 letnich

TEMAT: Podróż do krainy cyferek - zabawy dydaktyczne z zastosowaniem liczebników głównych w zakresie od 1 do 5.

Cele ogólne:

Cele operacyjne:

Dziecko:

Metody:

Formy pracy:

Środki wspomagające działanie:

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

  1. Wejście do sali, w której panuje bałagan (porozrzucane klocki, odpięte cyferki). Na środku „Wietrzyk - Psotnik”(na patyczku pocięty w paski worek na śmieci) obok list.

„ Hokus pokus - czary - mary - w wielką podróż wyruszmy

Każda stacja to zadanie - czy liczyć jesteście w stanie…?”

  1. Powitanie-piosenką” Chodźcie wszyscy tu do koła, zabawimy się wesoło
    Witam Was, witam Was na zabawę nadszedł czas.”


Ćwiczenie z wykorzystaniem elementów kinezjologii edukacyjnej

- Kapturek myśliciela ( ćwiczenia koncentracji, uwagi, aktywności umysłowej)


STACJA NR 1 Układanie porozrzucanych klocków z przeliczaniem i wskazywaniem odpowiedniej cyfry oraz odpowiedniego koloru.

Hokus-pokus-czary-mary, w wielką podróż wyruszamy - liczenie to dla nas łatwe zadanie

  1. Zabawa ruchowa:” Pociąg - gąsienica” - (dzieci czołgają się jedno za drugm trzymając nóg kolegi do następnej stacji) rozwijająca umiejętność współpracy w grupie

  1. STACJA NR 2 Koperty z zadaniami (nawlekanie makaronu na żyłkę zgodnie z oznaczoną cyfrą)

  1. Zabawa ruchowa „Tratwa” - dopłynięcie do kolejnej stacji na gazetach

  2. STACJA NR 3 NA WYSPIE - zabawa orientacyjno-porządkowa. Łączenie się w pary, trójki itp. Według pokazanej cyfry

  3. STACJA NR 4 - Karty pracy - policz zwierzęta i pokoloruj pod każdym rysunkiem kostkę z odpowiednią liczbą oczek.

  4. Masażyk relaksacyjny

  5. Pożegnanie iskierką przyjaźni.

Opracowała:

Mgr Małgorzata Kurjan

Przedszkole Nr 123 Wrocław


