Zatwierdzam d-ca baterii
|
Zezwalam na użycie |
|||
|
Data |
Podpis |
Data |
Podpis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KONSPEKT
Do przeprowadzenia zajęć z Regulaminów
Temat: Musztra indywidualna.
Cel:
Uczyć żołnierzy postawy zasadniczej i swobodnej, zwrotów w miejscu, marszu krokiem zwykłym i defiladowym;
Doskonalić już nabyte umiejętności z zakresu regulaminu musztry i ogólnego (służbowe przedstawianie się, zachowanie się żołnierza w różnych sytuacjach itp.);
Kształtować właściwą postawę żołnierską, stosując do tego celu podstawowe zasady kształcenia i nauczania.
Czas: 45 min
Miejsce: Plac musztry.
Forma: Zajęcia praktyczne.
Zagadnienia szkoleniowe:
Postawa zasadnicza i swobodna;
Zwroty w miejscu;
Marsz krokiem zwykłym i defiladowym.
Literatura:
„Regulamin ogólny SZ RP”
„Regulamin musztry SZ RP”
Zagadnienie |
Treść zagadnienia |
Czas |
1 |
2 |
3 |
Część wstępna:
|
Po przybyciu do miejsca przeprowadzenia zajęć przyjmuję meldunek, podaję temat zajęć i przystępuje do realizacji zagadnień.
|
|
Część zasadnicza:
|
Omawiam jak powinna wyglądać postawa zasadnicza i swobodna. Przypominam w jakich sytuacjach należy przyjmować postawę zasadniczą. Wydając komendy przeprowadzam ćwiczenie praktyczne. Wskazuję błędy.
Pokazuję i omawiam prawidłowe wykonywanie zwrotów w miejscu. Nakazuję żołnierzom ćwiczyć w parach aby na własne komendy wykonywali zwroty w miejscu. Nadzoruję poprawność wykonywania ćwiczenia. Poprawiam popełniane błędy.
Omawiam prawidłowy marsz krokiem zwykłym i defiladowym. Nakazuję żołnierzom ćwiczyć. Zwracam uwagę na popełniane przez żołnierzy błędy. Wskazuję nieprawidłowości w wykonywaniu ćwiczenia.
|
15 min
10 min
20 min |
Zakończenie:
|
Omawiam zajęcia. Podaję najczęściej popełniane błędy. Wskazuję najlepiej ćwiczących. Podaję temat i datę następnych zajęć.
|
|
OPRACOWAŁ:
...................................
podpis