Obliczenia Fizyka

1)Wyznaczanie przekładni transformatora:

I U1=16,25 [V], U2=2,225 [V]

II U1=16,50 [V], U2=2,259 [V]

III U1=17,23 [V], U2=2,360 [V]

IV U1=17,90 [V], U2=2,451 [V]

V U1=18,78 [V], U2=2,572 [V]

VI U1=19,25 [V], U2=2,637 [V]

VII U1=20,17 [V], U2=2,762 [V]

Przekładnia transformatora:

k=U2/U1

k1=2,225V/16,25V=0,1369

k2=2,259V/16,50V=0,1369

k3=2,360V/17,23V=0,1370

k4=2,451V/17,90V=0,1369

k5=2,572V/18,78V=0,1370

k6=2,637V/19,25V=0,1370

k7=2,762V/20,17V=0,1369

wartość średnia k

kśr=k1+k2+k3+k4+k5+k6+k7/7

kśr=0,1369+0,1369+0,1370+0,1369+0,1370+0,1370+0,1369/7=0,1369

2)Wyznaczanie sprawności transformatora:

P=U*I [W] ƞ=U2*I2/U1*I1= P2/P1

I U1=16,37V , I1=13,93mA

P1=16,37V *13,93mA=228,034mW

U2=2,095V, I2=86,9mA

P2=2,095V *86,9mA=182,056mW

Ƞ=182,056/228,034=0,80=80%

II U1=16,54V, I1=10,91mA

P1=16,54V*10,91mA=180,451mW

U2=2,155 V, I2=63,5mA

P2=2,155V*63,5mA=136,842mW

Ƞ=136,842/180,451=0,76= 76%

III U1=16,61V, I1=8,52mA

P1=16,61V*8,52mA=141,517mW

U2=2,194V, I2=44,7mA

P2=2,194V*44,7mA=98,072mW

Ƞ=98,072/141,517=0,69=69%

IV U1=16,68V, I1=7,13mA

P1=16,68V*7,13mA=118,928mW

U2=2,228V, I2=33,39mA

P2=2,228V*33,39mA=74,393mW

Ƞ=74,393/118,928=0,63=63%

V U1=16,74V, I1=6,22mA

P1= 16,74V*6,22mA=104,123mW

U2=2,250V, I2=25,38mA

P2=2,250V*25,38mA=57,105mW

Ƞ=57,105/104,123=0,55=55%

VI U1=16,80V, I1=5,60mA

P1=16,80V*5,60mA=94,08mW

U2= 2,264V, I2=19,63mA

P2=2,264V*19,63mA=44,442mW

Ƞ=44,442/94,08=0,47=47%

VII U1=16,84V, I1=5,01mA

P1=16,84V*5,01mA=84,36mW

U2=2,280V, I2=13,75mA

P2=2,280V*13,75mA=31,35mW

Ƞ=31,35/84,36=0,37=37%

VIII U1=16,90V, I1=4,65mA

P1=16,90V*4,65mA=78,585mW

U2=2,294V, I2=9,80mA

P2=2,294V*9,80mA=22,481mW

Ƞ=22,481/78,585=0,29=29%

IX U1=16,92V, I1=4,40mA

P1=16,92V*4,40mA=74,448mW

U2=2,301V, I2=6,92mA

P2=2,301V*6,92mA=15,923mW

Ƞ=15,923/74,448=0,21=21%

X U1=16,94V, I1=4,18mA

P1=16,94V*4,18mA=70,809mW

U2=2,310V, I2=4,20mA

P2=2,310V*4,20mA=9,702mW

Ƞ=9,702/70,809=0,14=14%

XI U1=16,97V, I1=4,03mA

P1=16,97V*4,03mA=68,389mW

U2=2,316V, I2=2,18mA

P2=2,316V*2,18mA=5,049mW

Ƞ=5,049/68,389=0,07=7%

XII U1=16,99V, I1=3,96mA

P­­1=16,99V*3,96mA=67,280mW

U2=2,321V, I2=1,11mA

P2=2,321V*1,11mA=2,576mW

Ƞ=2,576/67,280=0,4=4%


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
ćw 1 obliczenia, Prz inf 2013, I Semestr Informatyka, Fizyka, [FIZYKA] Laborki, laboratorium stare,
F2- Obliczenia i rachunek niepewności pomiarowej, Szkoła, Fizyka 02
24[2]. moje OBLICZENIA, Studia, Fizyka, LABORKI
0 SPIS RYSUNKÓW CAD, Fizyka Budowli - WSTiP, MOSTKI CIEPLNE U DR. PAWLOWSKIEGO OBLICZANIE U OBLICZA
fundament wewnętrzny poprawiony, Fizyka Budowli - WSTiP, Budownictwo ogólne obliczenia rysunki,
oscyloskop-obliczenia, STUDIA (ochrona), ROK I, Fizyka, laboratoria
obliczenia ćw23, Prz inf 2013, I Semestr Informatyka, Fizyka, [FIZYKA] Laborki, laboratorium stare,
Obliczenia do sprawka by P, Mechanika i Budowa Maszyn PWR MiBM, Semestr I, Fizyka, laborki, sprawozd
obliczenia, Technologia chemiczna, Fizyka, semestr 2, Laborki, Sprawozdania
01 ADMINISTRACJA OPIS TECHNICZNY KONSTRUKCJI LELKOWO, Fizyka Budowli - WSTiP, MOSTKI CIEPLNE U DR. P
oblicz prętów, Politechnika Poznańska ZiIP, II semestr, Fizyka, laborki fiza, Laborki, laborki fiza,
Laboratorium fizyka, neonek, Obliczenia
24-Obliczenia, Technologia chemiczna, semestr 2, Fizyka, Laboratorium, laboratoria fizyka bincia
20 obliczenia, Technologia chemiczna, semestr 2, Fizyka, Laboratorium, laboratoria fizyka bincia
Obliczanie energii potencjalnej, Studia, Semestr 1, Fizyka, Sprawozdania
27 obliczenia, Technologia chemiczna, semestr 2, Fizyka, Laboratorium, laboratoria fizyka bincia

więcej podobnych podstron