Projekt wstępny

Projekt wstępny

Dane wyjściowe:

  1. Obciążenia użytkowe -9,5 kN/m2

Klasa ekspozycji – XD3

Beton – C30/37 o fck=30MPa, fcd=21,4MPa

Stal – RB500 o fyk=400MPa; fyd=350MPa

Wymiary budynku w świetle ścian – 87x29m

Ilość kondygnacji – 4

PROJEKT WSTĘPNY PŁYTY

Poz.1.Płyta

  1. Schemat statyczny.

Wykres momentów dla 5 przęseł

    1. Obciążenia:

Obciążenia stałe qk:

Płyta betonowa 0,05m * 25 =1,25 *1,35=1,69

Wylewka 0,02m *25 = 0,5 * 1,35 = 0,68

Płyta żelbetowa 0,12m * 25 = 3 * 1,35 = 4,05

Σ=gk Σ=6,42=gd

Obciążenia zminne qk

qk=9,5

qd=9,5 * 1,5 = 14,25

P=14,25 + 6,42 = 20,67

1.3 Siły wewnętrzne.

Przęsło skrajne i podpora

*M=$\frac{P*l^{2}}{11}$=$\frac{20,67*2^{2}}{11}$=7,51 kNm

Przęsło środkowe i podpora

Δ M=$\frac{P*l^{2}}{16}$=$\frac{20,67*{2,5}^{2}}{16}$=8,07kNm

Siła tnąca

T=$\frac{20,67*2}{2}$ =20,67 kNm

T=$\frac{20,67*2,5}{2}$=25,83 kNm

Do obliczeń przyjmujemy moment 8,07 kNm

  1. 1.4 Przyjęcie grubości płyty

Zakładam 0,5% zbrojenia

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,28*fcd}}$ =3$\sqrt{\frac{8,73*10^{3}}{0,75*0,28*21,5*10^{6}}}$=12,4 cm

d≥$\frac{l}{18}$=13,88cm

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,55*\zeta*f\text{yd}}}$ =3$\sqrt{\frac{8,73*10^{3}}{0,75*0,5*0,81*350*10^{6}}}$=4,3cm

Przyjmuje d = 13,88cm

1.5 Przyjęcie otuliny

Dla klasy ekspozycji XD3 cnom= 45mm

Przyjęto pręty Φ10

Grubość hs=8,4cm

a1=45 + 10 +$\frac{10}{2}$= 60 mm

h=13,88 + 6 = 19,88

Przyjęto grubość płyty 20cm

Poz 2. Żebro

2.1 Schemat statyczny

Schemat 5 przęsłowy

2.2 Obciążenia:

Obciążenia stałe gk wsp gd γ
Płyta * l pł 4,75*2,5=12,35 1,35 16 25

Ciężar własny żebra

bż*(hż-dpł)*bw

2,6*(0,45*0,14)*0,25=

0,04

1,35 0,06 25
Razem 12,39 16,06
Obciążenia zmienne qk wsp qd
Obciążenia zminne 9,5*2,6=24,7 1,5 37,05

P=16,06+37,05=53,11 kN/m

2.3 Siły wewnętrzne.

Przęsło skrajne i podpora

*M=$\frac{P*{lz}^{2}}{11}$=$\frac{53,11*{3,5}^{2}}{11}$=59,14 kNm

Δ M=$\frac{P*l^{2}}{16}$=$\frac{53,11*{4,4}^{2}}{16}$=64,26kNm

Rż=39,5*4,4=173,8 kNm

T=$\frac{53,11*4,4}{2}$=116,84 kNm

2.4 Dobór wymiaru przekroju

Przyjmuje ρ=1,2% = 0,012

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,28*fcd}}$ =3$\sqrt{\frac{64,26*10^{3}}{0,75*0,28*21,5*10^{6}}}$=24,23 cm

d≥$\frac{l}{18}$=24,44cm

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,55*\zeta*f\text{yd}}}$ =3$\sqrt{\frac{64,26*10^{3}}{0,75*0,5*0,195*350*10^{6}}}$=13,59cm

Przyjmuje d = 24,44cm

2.5 Przyjęcie otuliny i ostatecznych wymiarów

h=0,244+0,073=0,3174m

Przyjmuje wymiary 0,25x0,35m.

Poz.3.Podciąg

3.1 Schemat statyczny

3.2Obciążenia

Obciążenia od żebra Rż 173,8 1,35 234,63

Ciężar własny podciągu

bw(h-pod-dpł)*25

0,35*(0,6-0,14)*25=

Gk=4,025 1,35 gd=5,43

P=gpod+$\frac{(\Sigma Rz)}{\text{lpod}}$

P=5,43+$\frac{13*173,8}{8}$=287,85

3.3.Siły wewnętrzne

Przęsło skrajne i podpora

*M=$\frac{P*\text{lpod}^{2}}{11}$=$\frac{287,85*8^{2}}{11}$=1674kNm

Δ M=$\frac{P*\text{lpod}^{2}}{16}$=$\frac{287,85*8^{2}}{16}$=1151kNm

R=287,85*8=2302kNm

T=$\frac{287,85*8}{2}$=1151 kNm

3.4. Dobór wymiaru przekroju

  1. Ze względu na zginanie

Przyjmuje ρ=1,8% = 0,018

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,28*fcd}}$ =3$\sqrt{\frac{1674*10^{3}}{0,75*0,28*21,5*10^{6}}}$=71,83 cm

d≥$\frac{l}{18}$=44,44cm

d= 3$\sqrt{\frac{\text{MEd}}{0,75*0,55*\zeta*f\text{yd}}}$ =3$\sqrt{\frac{1674*10^{3}}{0,75*0,5*0,195*350*10^{6}}}$=40,29cm

Przyjmuje d = 71,83cm

3.5 Przyjęcie otuliny i ostatecznych wymiarów

h=0,718+0,0755=0,79

Przyjmuje wymiary 0,70x0,80 m


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
PROJEKT WSTĘPNY (2)
projekt wstepny
koleje projekt wstępny
Projekt wstępny
Projekt wstępny część trzecia W1
PROJEKT WSTĘPNY
Projekt wstępny
SN024a Informacje uzupelniajace Projekt wstepny zakladkowego styku srubowego trzonu slupa
01 projekt wstepny uwaga bledy
projekt wstepny do linii wplywu do druku
Projekt wstępny z PBD, Hydraulika i Hydrologia
Projekt wstępny BETON
Projekt wstępny hali warsztatowej
Projekt wstępny część pierwsza W1
projekt wstępny
projekt wstępny (2) recover krata
Projekt wstępny

więcej podobnych podstron