grunty anety

Prowadzący: mgr inż. Grzegorz Straż

II SD Rok akademicki 2008/2009 semestr: zimowy

GEOTECHNIKA I GEOLOGIA

Autor: Aneta Nowak

Lokalizacja: Suwałki

POSADOWIENIE BEZPOŚREDNIE WKF

Numer założeń – gabaryty: 21

Numer założeń – grunt: B

Data wydania Konsultacje Uwagi Data oddania Ocena

I POSADOWIENIE BEZPOŚREDNIE – SPRAWDZENIE STANU GRANICZNEGO NOŚNOŚCI

  1. Obliczenie objętości poszczególnych elementów:

DANE:

  1. obliczanie objętości poszczególnych elementów żelbetowych:

- płyta dolna

Vd = Bz2 * h1

Vd = 14,182 * 0,8 = 160,86 m3

- płyta górna

Vg= 3,5 * 3,5 * 0,3 = 3,68 m3

-ściany boczne

V1= [(10,2 + 0,6)2 * (40-4-3,5)] – [(10,2)2 * (40-4-3,5)] = 409,5 m3

V2= [1/2 (10,8 + 3,5) * 3,5 * 10,8] – [1/2 (10,2 + 3,5) *3,5*10,2 = 25,72 m3

V3= [1/2 (10,8 + 3,2) * 3,2 * 10,8] – [1/2 (10,2 + 3,2) *3,2*10,2 = 23,23 m3

CAŁKOWITA OBJĘTOŚĆ ELEMENTÓW ŻELBETOWYCH

Vż= V1 + V2 + V3 + Vg + Vd

Vż= 409,5 + 25,72 + 23,23 + 3,69 + 160,86 = 622,99

Vż=622,99 m3

b) obliczanie objętości elementów izolacji termicznej:

- płyta górna

Vg= 3,5 * 3,5 * 0,15 = 1,84 m3

-ściany boczne

V1= [(10,2 + 0,6 + 0,3)2 * 32,5 ] – [(10,2 + 0,6)2 * 32,5 ] = 213,53 m3

V2= [1/2((10,2+0,9)+3,5)*3,5*(10,2+0,9)] – [1/2((10,2+0,6)+3,5)*3,5*(10,2+0,6)] = 13,34 m3

CAŁKOWITA OBJĘTOŚĆ IZOLACJI TERMICZNEJ

Vs= Vg + V1 + V2

Vs= 1,84 + 213,53 + 13,34 = 228,71 m3

Vs= 228,71 m3

c) obliczanie objętości elementów warstwy wykończeniowej:

- płyta górna

Vg= 3,5 * 3,5 * 0,015 = 0,18 m3

-ściany boczne

V1= [(10,2+0,6+0,3+0,03)2 * 32,5 ] – [(10,2+0,6+0,3)2 * 32,5 ] = 21,67 m3

V2= [1/2((10,2+0,6+0,3+0,03)+3,5)*3,5*(10,2+0,6+0,3+0,03)] – [1/2((10,2+0,6+0,3)+3,5)*3,5*(10,2+0,6+0,3)] = 1,35 m3

CAŁKOWITA OBJĘTOŚĆ WARSTWY WYKOŃCZENIOWEJ

VT= Vg + V1 + V2

VT= 0,18 + 21,67 + 1,35 = 23,2 m3

VT= 23,2 m3

2. Obliczanie objętości części czynnej WKF-u:

V0= ¾ Vc

Vc = [((10,2)2*32,5)+(1/2*13,7*3,5*10,2)+(1/2*13,4*3,2*10,2) = 3844 m3

V0= ¾ * 3844,54 = 2883,41 m3

V0= 2883,41 m3

3. Obliczanie objętości gruntu na odsadzkach:

Lokalizacja: Suwałki Phz= 3 m hz= 1,4 m

Vgr= [h1*Bz2 –( Bw/2 + 0,6/2 + 0,3/2) * h1] + [ h2 * Bz2 – (Bw/2 + 0,6/2) * h2]

Vgr= [1*14,182-(10,20/2+0,6/2+0,3/2)*1]+[1,2*14,182-(10,20/2+0,6/2)*1,2]=

=430,33 m3

Vgr= 430,33 m3

4. Zestawienie obciążeń:

Lp

Rodzaj

obciążenia

Objętość

[m3 ]

Ciężar objętościowy

[kN/m3]

Obciążenie charakterysty-czne

[kN]

Współczynnik bezpiecze-

ństwa

Obliczenie

obciążeń

[kN]

1. Konstrukcja żelbetowa 622,99 25,0 15574,75 1,1 17132,22
2. Osad [75%] 2883,41 13,0 37484,33 1,05 39358,55
3. Grunt na odsadzkach 430,33 20 8606,6 1,2 10327,92
4. Izolacja termiczna (styropian 15 cm) 228,71 0,45 102,92 1,2 123,50
5. Warstwa wykończeniowa (tynk cementowy 1,5 cm) 23,23 21,0 487,83 1,3 634,18
Σ Nc = 62256,43 Nr=67576,37

5. Stan graniczny nośności (S.G.N.):

Nr ≤ QFNB * m

5.1 Założenia projektowe:

Piasek gruby

Wn – 22% - grunt wilgotny

ID=IL – 0,4 – grunt średnio zagęszczony

5.2 Cechy charakterystyczne gruntu:

ρ = 2 g/cm3

Cu= 0

Ф= 32,3o

Mo= 80000 kPa

M= M0

β – 0,9 – współczynnik skonsolidowania gruntu

M= 88888,88 kPa

5.3 Głębokość posadowienia:

Phz= 3 m p.p.t

5.4 obliczenie oporu granicznego podłoża

Фr = Фn * γm

γm - współczynnik bezpieczeństwa

Ф r – 32,30 * 0,9 = 29,070

Dmin – 3 m p.p.t

ρB = ρD = 2 g/cm3 * 0,9 = 1,8 g/cm3= 1800/kg/m3

ic = id = ib = 1

B = 14,18 QFNB= 3377563,969 kN

L = 14,18 m = 0,81

ND = 16,44 Q(k)= QFNB * m

NC =27,86 Q(k)= 2735826,815 kN

NB = 6,42

Nr ≤ Q(k)

67576,37 ≤ 2735826,815


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
grunty definicje
cw grunty 4 AREOMETRYCZNA
grunty sprawko, Studia, Sem 4, Semestr 4 RŁ, gleba, sprawka i inne
Grunty i rodzaje(1)
wykresy grunty
konspekt temat 1 grunty
grunty, teoria na kolokwium nr 2
grunty5
PN 81 B 03020 Grunty budowlane Posadowienie bezpośrednie budowli cz 1
Podaj wzr na maksymalny wskanik porowatoci, Prywatne, Budownictwo, Materiały, IV semestr, IV sem, Me
grunty projekt norma nowa
grunty
Grunty
5 Grunty marginalne; kryteria wydzielania i sposoby zagospodarowania
sprawozdanie grunty
Grunty 1 (2)
Klasyfikacja EN grunty

więcej podobnych podstron