KONSPEKT ZAJĘĆ
1. |
Prowadzący: |
Tomasz Cekała |
|||
2. |
Nazwa formy kształcenia: |
Kurs na prawo jazdy kat. B |
|||
3. |
Typ zajęć |
Zajęcia teoretyczne |
|||
4. |
Przedmiot nauczania: |
Prawo o ruchu drogowym |
|||
5. |
Tematy zajęć: |
Znaki Drogowe Poziome - P1-P9. |
|||
6. |
Cel ogólny: |
Słuchacz zna i stosuje przepisy dotyczące znaków drogowych poziomych P1-P9. |
|||
7. |
Cele operacyjne: |
Kursant: - zna informacje ogólne dotyczące znaków drogowych poziomych (Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, Rozporządzenie w Sprawie Znaków i Sygnałów Drogowych), - zna znaczenie znaków poziomych podłużnych, - zna znaki poziome nakazujące kierunek jazdy , - jest świadomy konieczności odpowiedniego zachowania wobec znaków w odniesieniu do danej sytuacji oraz innych uczestników ruchu. |
|||
8. |
Metody kształcenia: |
Wykład, pokaz multimedialny, pogadanka, ćwiczenia |
|||
9. |
Środki dydaktyczne |
Komputer, projektor multimedialny, |
|||
10. |
Miejsce zajęć: |
Sala wykładowa |
|||
11. |
Czas zajęć: |
45 minut |
|||
12. |
Literatura: |
Ustawa z dnia 20.06.1997 „Prawo o ruchu drogowym” ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych |
Ogniwa procesu dydaktycznego |
Przebieg zajęć |
Czynności |
Czas |
Uwagi |
|
|
|
Instruktora |
Kursantów |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
8 |
Część wstępna |
Sprawdzenie listy obecności
Sprawdzenie stopnia opanowania wiadomości z poprzednich zajęć
Zapoznanie z tematem i celami zajęć |
Zaznacza obecność w dzienniku
Zadaje pytania teoretyczne
Podaje temat i zapoznaje słuchaczy z celami zajęć |
Zgłaszają obecność
Wyjaśniają pojęcia |
6 |
|
Część główna zajęć |
Przedstawienie prezentacji multimedialnej znaki drogowe poziome P1-P9 związanej z podstawowymi pojęciami, zasadami i obowiązkami. |
Wyświetla temat na ekranie za pomocą rzutnika.
Przedstawia odpowiednie zasady postępowania
|
Zapisują temat w zeszytach,
Poznają nowe wiadomości, Notują w zeszytach, Słuchają
|
30 |
|
|
Utrwalenie omawianego materiału nauczania poprzez pogadankę powtórzeniową Kontrola stopnia opanowania wiadomości w celu wykrycia braków i luk w wiadomościach oraz oceny trwałości i operatywności wiedzy |
Zadaje kursantom pytania dotyczące tematu bieżącej lekcji oraz omawia wątpliwości |
Wspólnie odpowiadają na pytania oraz weryfikują swoją wiedzę |
5 |
(powrót do wykorzystanych materiałów w zależności od potrzeb) |
Część końcowa |
Omówienie przebiegu zajęć, wyjaśnienie wątpliwości. Praca domowa: przyswoić omawiany temat zajęć
|
Wyjaśnia wątpliwości Podaje zakres materiału do opanowania |
Kursanci zadają pytania
Notują |
4 |
|
Sporządził: Tomasz Cekała
4
4