KONSPEKT ZAJĘĆ
I część statyczna
DATA: 25.02.2010
GRUPA WIEKOWA: 6- latki
TREŚCI PROGRAMOWE:
-
TEMAT ZAJĘĆ: Edukacja matematyczna Zabawy matematyczne -tangramy
CELE EDUKACYJNE:
dziecko:
potrafi
rozróżnia
potrafi
METODY NAUCZANIA:
czynnościowe- zadań stawianych dzieciom
FORMY ORGANIZACYJNE:
zbiorowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
wzory tangramów,
LITERATURA:
J. Andrzejewska, J. Wierucka Razem w przedszkolu Program wychowania przedszkolnego WSiP Wa-wa 2009
Boniecka A., Kozyra A., Wypchło M. Mój Kuferek Przewodnik dla nauczyciela, część 2, wyd. Juka
II część dynamiczna
Tok zajęć |
Czynności nauczyciela |
Czynności dzieci |
Część wstępna
Uświadomienie celu
|
1. Powitanie dzieci Witaj… witaj… jak się masz, jak się masz, wszyscy cię witamy, wszyscy cie kochamy bądź wśród nas, bądź wśród nas.
Przedstawienie tematu
|
Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym.
|
Część główna
Zabawa matematyczna „Powiększ o jeden”
|
|
|
|
Pierwsza osoba mówi: "Poszedł Jarek na jarmarek, kupił sobie…" (i tutaj dodaje, co sobie kupił, np. kwiatek). Kolejna osoba powtarza całe to zdanie i dodaje drugi przedmiot, który kupił Jarek. Kolejni uczestnicy zabawy dodają po jednej rzeczy, powtarzając oczywiście całą wcześniejszą listę zakupów bohatera zabawy. |
Uczestnicy siedzą w kręgu.
|
|
Każde dziecko otrzymuje pętle i różne liczmany. Polecenie: |
Zadaniem dziecka jest ułożenie zbiorów, w których jest o jeden element więcej niż na tablicy. |
|
|
|
Część końcowa
|
Podsumowanie Podziękowanie za udział w zajęciu dzieciom.
|
Ocena przez dzieci zajęć, czy się podobały czy też nie. |