konspekt rodzina


Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

KINGA OLEKSA-SKUBISZ Data przeprowadzenia lekcji: 14.09.07

Nauczyciel stażysta Numer lekcji: 6

Opiekun stażu: mgr Bogusława Pinkowicz Klasa: 1 TI

KONSPEKT

Temat lekcji: Rodzina i przyjaciele- słownictwo.

Cele:

Poznawcze:

Edukacyjne:

Wychowawcze:

Metoda:

Środki dydaktyczne:

Tok lekcji

Czynności nauczyciela

Czynności ucznia

  1. Czynności porządkowo- organizacyjne

  • Sprawdzenie obecności.

  • Zapisanie tematu lekcji na tablicy.

  1. Rekapitulacja wtórna

  • Ćwiczenia z zakresu użycia czasu Past Simple.

  • Naszkicowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.

  1. Realizacja nowych treści

  • Narysowanie schematu drzewa genealogicznego na tablicy.

  • Zachęcenie uczniów do wpisywania nazw zależności rodzinnych do schematu na tablicy.

  • Podzielenie uczniów na grupy 2-osobowe.

  • Rozdanie materiałów do ćwiczeń.

  • Zadanie 1: Porównaj nazwy zależności rodzinnych zapisanych na tablicy z nazwami w twojej kopii. Czy są one takie same? Czy pisownia wyrazów się zgadza?

  • Zadanie 2: Przeczytaj tekst o historii rodzinnej i podkreśl wszystkie czasowniki. W jakim czasie zostały one użyte?

  • Zadanie 3: Przeczytaj tekst o imionach i zapisz w zeszycie nowe słowa. Ile imion posiadasz?

  • Zadanie 4: Przeczytaj tekst o przyjaciołach. Czy ty też masz takich przyjaciół (odwieczny, bliski, najlepszy)?

  1. Rekapitulacja pierwotna

  • Ćwiczenie 1: Popatrz na drzewo genealogiczne i uzupełnij zdania.

  • Ćwiczenie 2: Odpowiedz pisemnie na pytania dotyczące ciebie i twojego kraju.

  • Ćwiczenie 3: do rysunku drzewa genealogicznego twojej rodziny dopisz zależności rodzinne w języku angielskim.

  1. Zadanie pracy domowej

Napisz krótką historię swojej rodziny.

  1. Ocena pracy uczniów na lekcji

Uczniowie zapisują temat lekcji w zeszytach.

Wskazani uczniowie uzupełniają zdania na tablicy.

Uczniowie szkicują drzewo genealogiczne.

Uczniowie zapisują słowa na tablicy.

Uczniowie porównują schematy.

Wskazani uczniowie odpowiadają.

Uczniowie czytają tekst i podkreślają czasowniki.

Wskazani uczniowie odpowiadają.

Uczniowie czytają tekst i zapisują w zeszycie nowe słowa.

Wskazani uczniowie odpowiadają.

Uczniowie czytają tekst.

Wskazani uczniowie odpowiadają.

Uczniowie wykonują ćwiczenie.

Uczniowie piszą odpowiedzi na pytania.

Uczniowie wykonują ćwiczenie.

Uczniowie zapisują temat zadania domowego.


