Scenariusz lekcji
Temat: Wybieramy się na wycieczkę.
Prowadzący: ……………
Data: 19 kwiecień 2012 r.
Klasa: I
Cel ogólny: Zapoznanie z budową oraz użytkowaniem namiotu.
Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
wymienić podstawowe elementy namiotu;
wymienić rodzaje namiotów
poprawnie rozłożyć namiot a następnie go złożyć.
Ogniwa lekcji |
Treść lekcji |
Metody kształcenia |
Formy kształcenia |
Pomoce |
Czas (min) |
Czynności organizacyjne |
Powitanie, spr. obecności, zapisanie tematu lekcji. |
- |
- |
- |
2 |
Ewaluacja wiedzy (spr. wiedzy, spr. pracy dom.) |
- |
- |
- |
- |
- |
Wprowadzenie nowego tematu |
Uczniowie układają puzzle - obrazek jest tematem lekcji. |
Ćwiczenia praktyczne |
Praca grupowa |
Puzzle |
5 |
Realizacja tematu |
Zaprezentowanie uczniom filmiku dotyczącego budowy namiotu.
Nauczyciel opisuje podstawowe części, z których składa się namiot. |
Oglądowa
Werbalna |
Zbiorowa
|
Komputer, rzutnik, tablica, ilustracje |
10 |
Notatki |
- |
- |
- |
- |
- |
Ćwiczenia |
Uczniowie nazywają poszczególne części namiotu.
Uczniowie budują namiot a następnie go składają. |
Ćwiczenia praktyczne |
Praca grupowa
Praca indywidualna |
Obrazki przedstawiające namiot, namiot |
20 |
Rekapitulacja |
Uczniowie pokazują na zbudowanym namiocie poszczególne części, które wypowiada nauczyciel. |
Ćwiczenia praktyczne |
Praca grupowa |
Zbudowany namiot |
5 |
Zadania domowe |
Wklejenie puzzli do zeszytu. |
- |
- |
- |
1 |
Podanie literatury uzupełniającej |
- |
- |
- |
- |
- |
Zakończenie lekcji |
Pożegnanie z uczniami, przypomnienie o zadaniu domowym. |
Słowna |
Praca indywidualna |
- |
2 |