7308


KONSPEKT LEKCJI Z JEZYKA ANGIELSKIEGO

W KLASIE III GIMNAZJUM

DLA UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIA INTELEKTUALNĄ W STOPNIU LEKKIM

DATA: 22.11.2010r.

KLASA: IIIag

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:

TEMAT: Moje miasto.

CELE OGÓLNE:

Przybliżenie uczniom słownictwa związanego z miastem, budynki użyteczności publicznej.


museum zoo beach funfair cinema park shopping centre cybercafé sports centre


CELE SZCZEGÓŁOWE:

METODY:

FORMY PRACY:

ŚRODKI:

PRZEBIEG LEKCJI

Wstęp:

Nauczyciel wita uczniów na zajęciach, daje czas uczniom na przygotowanie się do lekcji. Przypomina uczniom temat ubiegłych zajęć i zapisuje na tablicy nowy temat.

Rozwinięcie:

Nauczyciel prosi uczniów o otwarcie podręczników na stronie 22. Uczniowie wspólnie
z nauczycielem wykonują ćwiczenie 1 - dopasowują symbole do podpisów.

Następnie uczniowie słuchają tekstu z płyty CD i wykonują ćwiczenia 2 i 3 ze strony 22.

2. Posłuchaj, jak Pat opowiada o miejscowości, w której mieszka, i powiedz, jakie jest jego ulubione miejsce.

3. Posłuchaj nagrania ponownie, przeczytaj dialog i zaznacz w ćwiczeniu 1. miejsca, które znajdują się w miejscowości Pata.

SUE: Tell me about your hometown. Are there lots of shops?

PAT: Yes, there is a shopping centre with lots of great shops.

SUE: Great. 15 there a park?

PAT: Yes, there are two beautiful parks and a zoo. The zoo is small but there are same interesting animals. There are also two cinemas and a sports centre. My favourite place is the sports centre. I play football there with my friends.

SUE: Wow! There are lots of fun things to do here.

PAT: Yeah. There is only one problem.

SUE: What's that?

PAT: There are no cybercafés.


Kolejnym zadaniem dla uczniów jest wstawienie odpowiednich zwrotów there is/there are. Wprowadzając podane zwroty nauczyciel pyta uczniów o zasadę tworzenia liczby mnogiej w języku angielskim.

Popatrz na plan miasta i uzupełnij zdania. Następnie posłuchaj nagrania, sprawdź swoje odpowiedzi
i powtórz zdania.

There is There are There isn't There aren't

a. .......................................... a sports centre.

b…………………………….two parks.

c. .. …………………………three zoos.

d. …………………………. a disco.

e……………………………a cybercafe'.

f…………………………….any hotels.

Podsumowanie:

Nauczyciel podsumowuje pracę uczniów na lekcji, zwraca uwagę na istotne zwroty poznane podczas lekcji.

Praca domowa:

Uczniowie otrzymują ksero z opisami trzech miast i muszą dopasować ich opisy do nazw i zdjęć.

1. Dopasuj ilustracje do opisów.

b

............... is the perfect place for a perfect weekend. There is

a beautiful park for picnics. There is a lovely little cafe and a beautiful garden. And there is the famous lake - perfect for swimming, surfing and fishing.

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
a

0x08 graphic
c

……..... " is a wonderfu1 little town in the mountains. It is very quiet. There are only three shops, a post office and a library. But there are two fantastic restaurants and a beautifu1 old hotel. It's the perfect place to relax.

Come to ! There are

thousands of things to do. Our town ;5 very modern. Thee is a wonderful new railway station, and there are three fabulous new hotels. There is also a new sports centre with an eighteen-hole golf course, a tennis court and a swimming pool


