3833472978

3833472978



SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat: „Reagowanie na rozpoczęcie oraz przerwę w muzyce”.

1. Data -.........................

2.    Uczestnicy zajęć - uczniowie zespołu rewalidacyjno-wychowawczego nr..........

3.    Prowadzący - Jolanta Rosińska-Kreft.

4.    Osoby współuczestniczące -................................................................

5.    Czas trwania - 30 min.

6.    Rodzaj zajęć - muzyka.

7.    Temat - Reagowanie na rozpoczęcie oraz przerwę w muzyce.

8.    Forma zajęć - zespołowa.

9.    Metody :

•    słowna

•    pokazu, obserwacji, naśladownictwa

•    ruchu wspomaganego

•    aktywności własnej

•    wzmocnień pozytywnych.

10.    Środki dydaktyczne:

•    odtwarzacz CD

•    płyta z muzyką

•    kosz z instrumentami.

11.    Cele ogólne:

•    rozwijanie umiejętności poznawczych

•    rozwijanie umiejętności manualnych

•    rozwijanie umiejętności społecznych

•    kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji wyborów.

12.    Cele operacyjne:

•    uczniowie wysłuchują i reagują na zmiany w muzyce (początek i pauzę)

•    uczniowie samodzielnie wybierają instrumenty

•    uczniowie grają na instrumentach w odpowiedni sposób

•    uczniowie wystukuj a na bębenku swoje imiona

•    uczniowie naśladują proste rytmy.

13. Przebieg zajęć

Cześć wstępna:

•    informacja o rodzaju zajęć

•    zajęcie miejsc na dywanie w kole

•    powitanie, wystukiwanie imion na bębenku.

Cześć zasadnicza:

•    wybór instrumentów

•    słuchanie muzyki i odpowiednie reagowanie na początek i przerwę w muzyce

•    odtwarzanie słyszanych rytmów (na instrumentach, klaszcząc dłonie)

Cześć końcowa:

•    omówienie zajęć

•    chwalenie uczniów za wysiłek podczas zajęć

•    zbieranie instrumentów do kosza.

Opracowała: Jolanta Rosińska-Kreft - nauczyciel terapeuta.


