5796574135
Scenariusz 3
TEMAT: ZASADY ZACHOWANIA SIE W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA
POWODZI
Cel zajęć: Celem zajęć jest uświadomienie młodzieży, jak postępować w sytuacjach kryzysowych związanych z zagrożeniem życia ludzkiego w przypadku wystąpienia powodzi.
1. Założenia organizacyjne:
a) Uczestniczy: klasa szósta
b) Miejsce szkolenia: sala szkolna;
c) Czas trwania: 45 minut.
2. Metoda zajęć: Pogadanka, rozmowa.
3. Pomoce dydaktyczne: brak.
4. Przebieg zajęć:
PRZED WYSTĄPIENIEM POWODZI
1) poznaj podstawowe terminy związane z zagrożeniem powodziowym:
pogotowie przeciwpowodziowe jest ogłaszane przy wzroście stanów wody do poziomu ostrzegawczego z tendencją do dalszego podwyższania,
alarm powodziowy jest ogłaszany przy wzroście stanów wody od poziomu ostrzegawczego do osiągnięcia stanu alarmowego.
2) ubezpiecz swoje mieszkanie (dom), uprawy połowę od skutków powodzi;
3) mniej w posiadaniu sprawny sprzęt przydatny w czasie zagrożenia powodziowego:
latarki,
przenośny radioodbiornik bateryjny, zapasowe baterie do radia i latarek, inny sprzęt oświetleniowy np. świece, lampy itp., latarnie naftowe z zapasem nafty, zapałki, zapalniczki itp.
Wyszukiwarka
Podobne podstrony:
ZASADY ZACHOWANIA SIĘ NADRODZE Poruszaj się po chodniku lub poboczu drogi. Idź lewą stroną drogi. Grwzględu na działanie na organizm człowieka; ■S omówić zasady zachowania się na terenie skażonym; •fZasady zachowania sie na drodze ZASADY ZACH O WANIA SIĘ NA DRODZE Bawić się na drodze ani w jej poblWSTĘP Niniejsza praca zawiera podstawowe zasady zachowania się w świecie biznesu. Skorzystać z niejKlasa I część I 35 Dzień 15. Temat dnia: Znamy i przestrzegamy zasady zachowania się na jezdni. TemaSkanowanie 11 05 11 41 (9) V"6. Zasady zachowania się w wypadku zagrożeń chemicznychVI.6-1Uzupstat PageT resize 54 3.7 Analiza regresji czyli zmienna Y nie jest związana z zachowaniem się zmienIMG060 W przypadku Poloneza Coupe nic nie jest pewne. Do dziś zachowało się 8 takich pojazdów. Nie wfoldery3 w odstępach 5-7 dniowych. W przypadku wystąpienia choroby powinno się wykonać .opryskiwanido konkretnego przypadku jednostkowego. Ma świadomość wagi zachowania się w sposób profesjonalny w pII. Co topi się wiosną? ( kra, smalec, lód, ołów, śnieg) 12. Wymień zasady zachowaIMAG0154 (12) Występujące straty przepływu w tym przypadku określone zostaną również na podstawie zaKiedy mówiliśmy o pracy i energii ciał, to pojawił się temat zasady zachowania energii. Pomyślmy chwwięcej podobnych podstron