9941888778

9941888778



Ztjrowo jSn, wi^Cfij w^n!

SCENARIUSZ

CO NALEŻY JEŚĆ, ABY BYĆ ZDROWYM?

CELE:

1.    Uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia.

2.    Zachęcanie uczniów do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych oraz do troszczenia się o własne zdrowie.

3.    Uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie.

POMOCE:

1.    Plansza: „Chorujemy, gdy...".

2.    Napisy do planszy.

3.    Ilustracja kotka do „Bajki o kotku, który nie wiedział, kim jest", można pokolorować.

4.    Prezentacja „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie" (do pobrania).

• Nauczyciel, przygotowując się do zajęć, może skorzystać z prezentacji „Prawidłowe żywienie uczniów".

5.    Karta pracy ucznia „Co należy jeść, aby być zdrowym?".

PLAN:

1.    Wprowadzenie: przeczytanie wierszyka „Chory kotek" Stanisława Jachowicza.

2.    Nauka piosenki o porządnickim Felku.

3.    Zabawa edukacyjna: „Postaw diagnozę".

4.    Pogadanka i rozmowa z dziećmi na temat tego, co powinni jeść ludzie.

5.    Podsumowanie zajęć: rozmowa na temat tego, co należy jeść, aby być zdrowym.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Wprowadzenie: przeczytanie wierszyka „Chory kotek" Stanisława Jachowicza.

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku,

I przyszedł pan doktor: Jak się masz, koteczku? itd.

•    Z jakiego powodu zachorował kotek? Dzieci odpowiadają, że za dużo jadł.

•    Czy waszemu kotkowi, pieskowi zdarzyło się czasem zachorować?

•    Kogo z was bolał czasem brzuszek z powodu przejedzenia?

•    Kto z was źle się czuł, gdy był głodny?

BANK SCENARIUSZY „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” www.zdrowojem.fundacjabos.pl

1


