35

LEPIEJ, CHOC BEZ GOLA

Pikarze Pelikana przełamał/ w końcu serię pięciu kolejnych porażek..

dok zestr. 36

Jeśli dopiszemy do tego nieobecnego z powodu poważnego urazu Grzegorza Pastusiaka to możemy śmiało stwierdzić, że nasza obrona po raz kolejny wystąpiła w eksperymentalnym zestawieniu. Nic w pełni sił jest również Robert Wilk, aJe on nadal nie chce opuścić zespołu w trudnych chwilach i gra dzięki blokadzie

Trener Jacek Cyzio zaczyna co raz lepiej poznawać swoją drużynę i co podkrc-śŁłją sami gracze ma z nią co raz lepszy kontakt. Nie dawno sam grałem h pitkę, więc naumiem tych chłopaków. Muszą się odblokował'- - mówił prvrd matódny meczem. Stąd i więcej niż uprzednio treningów strze-lodach, sporo pracy nad stałymi fragmentami. To wszystko miało nam dać zwycięstwo w meczu ze Zniczem. Po raz pierwszy na wiosnę w podstawowym składzie zagrał Michał Rozkwitałski, swoją szansę otrzymał też Maciej Wyszogrodzki I o ile ten pierwszy nadal me jest w swej optymalne] dyspozycji o tyle popularny ..Mumia" nieźle radził sobie na lewej stronie, co zauważył opiekun Pelikana.

Od początku widać było, że bardziej zdeterminowani są goście i to oni na początku meczu osiągnęli przewagę. I już w 7. minucie bliski szczęścia byl Wilk. Po tzucie rożnym uderzył głową z najbliższej odległości, ai: Paweł Pazdan obronił strzał naszego pomocnika W 12. minucie ponownie gorąco pod bramką gospodarzy. Znów stały fragment gry i tym. razem najlepiej w połu karnym zachował się Piotr Gawlik. Nic dał radygoBdper Znicza, ałe wyręczył go obrońca wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Pdtkan nic rezygnował. W 29. minucie znakomitą okazję rntał Rozkwitałski. Był sam ra san 7. Pazdanem. ałe nic zdołał go pokonać. Nadał trwa więc indolencja strzelecka łowiczaa Trzy idealne sytuacje i zamiast prowadzenia bezbtamkowy remis. Od 35. minuty biało-zickinym grało się łatwiej, bo czerwoną kartką za Ciul ukarany został Tomasz KuNdewicz.

Ale po przerwie nie było widać która dht-źyna wystgwje w pełnym składzie. Po raz kokjny okazuje się. że oprócz skuteczności kuleje w łowickiej ekipie przygotowanie fizyczne. Ale tego już nowy trener poprawić nie zdoŁu.

W 59. minucie na bramkę Payitjm z dystansu strzdał Łukasz Znyk Zrobił wszystko jak należy, ale pnrakawski bramkarz zna

dok. zestr. 36

swój fach i to on stał się bohaterem ekipy cx-trenera Polonii Warszawa - Krzysztofo Chrobaka Chociaż mógł nim być zupełnie kto inny. Gdyby w 70. minucie po błędzie Marcina Komorowskiego sytuację sam na sam z Rafałem Gosposiom wykonywał Ferdynand Chłfon pewnie trzy punkty zostałyby w Pnszkowie. Ale nasz drugi bramkarz błysną klasą i tak jak jego vis’a*vis spisał się znakomicie. Do końca meczu obie strony starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Bezskutecznie.

Remis nie cieszy gości - nam pcCrzcbne są trzy punkty! Jednak biorąc pod uwagę ostatnią czarną serię „Ptaków" jctf jakiś postęp. Teraz czas na zwycięstwo!

Bogusław Bo/tczak

Piłka nożna - zaległe mecze 19. i 26. kolejka III ligi

Poszukiwanie „spadkowiczów"

0 meczu po meczu:

Trener Jacek Cyzio: Ciężko wywalczyliśmy ten remis i za włożone w ten mecz. serce muszę moim chłopakom podziękować, Szkoda że nic udało nam się nic strzelić, ale i tak w porównaniu z meczem w Łomży widoczny jest postęp. Myślę, że wspólnie utrzymamy HI bgę dla ł.owieża. Będzie to niezwykle trudne, ale jestem optymistą. Teraz mocz w z Grajewem. Przed własną publicznością. Chciałbym zaapelować do kibiców, żeby pomogli swojej drużynie - to dla moich piłkarzy bardzo ważne.

(BoB)

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek III ligi ..zaostrzyła się” walka zarówno o awans do U ligi, jak i o utrzymanie się na ..trzecim froncie". Na szczycie niespodziewanie do rywalizacji o pierwsze miejsce z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie włączyła się Ceramika Paradyż. Obie ekipy mają po 47. punktów, ałe wydaje się, że nieco łatwiejszy ..rozkład” gier mają jednak gracze Drwęcy.

Jeszcze hardziej skomplikowana sytuacja w dolnych strefach tabeli. III ligę „odpuściły" już sobie ekipy stołecznego Okęcia i Legionowi, ale trzeba jeszcze znaleźć jeszcze trzech (a w najlepszym wypadku dwóch) chętnych do spodku. Wydaje się. że żeby tyć „spokojnym" utrzymania trzeba będzie zdobyć 42-43 punkty, czyli na razie nawet czwarty w tabeli zespół ŁKS Łomża nie maże jeszcze spać spokojnie... Wydaje się. ze mimo niezłej gry na wiosnę trzedołi-gowego statusu nie dadząjodnak rady utrzymać gracze Gwardii Warszawa i... No wb-śnic - kto jeszcze?

W meczach 25. kolejki ni ligi padło 19. bramek (średnia na mecz - 2375), a łącznic w tym sezonie strzelono 470. goli w 208. meczach (średnia na mecz 226).

Zalegli- maże 19. kolejki Ul ligi.

■    LEGIA II Wanrawa - MLEKOYT-TA Wysokie Mazowieckie 0:0

■    OKĘCIE Wasrawa-OKS 1945 Olsztyn 0:3 (w.o.)

■    CERAMIKA Paradyż - ZNICZ Pruszków 2:0 (Id))

■    ŁKS Łomża - PEi 4KAN I/mice 2:0 (Od))

ld) - Karol Bortnik (48), 2d) - hukasz Tyczkowski (90H).

26. kolejka Ul ligi:

■    GWARDIA Warszawa - łJCS ł.oro-ża Id) (Id))

I d) - Paweł Tomczyk (31).

■    OKĘCIE Warszawa - MZKS Kozienice 1:2 (1:0)

Id) - Karol Jankowski (40), 1:1 - Piotr Cetnarowicz(58X 12-Eugeniusz Kołodziejczyk (86).

■    MAZOWSZE Grójec - LEGIA II Warszawa 3:1 (Id))

Id) - Mariusz Solecki (45), 2d) - Piotr Strctowicz(5IX 3d) - Maciej Tataj (70), 3:1 - Sławomir Babuśka (88).

■    WARMIA Grajewo- MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:1)

0:1 -Marek Gołębiewski (17). 02-Jacek Kocur (58), 03 - Marek Gołębiewski (63).

■    OKS 1945 Ofcwtyn - UNIA Skierniewice 2:2 (1:1)

0:1 - Marcin Maciejak (IX 1:1 - Dariusz Radziszewski (13X2:1 - IJariuszRadżisTW-ski (53X 2:2 - Marcin Grzywacz (74 kamy).

■    IlCGIONOVlA Lejpoocmu-DRWk-CA Nowe Miasto lubawskie 03 (0:1)

0:1 - Michał Adamczyk (43). 0:2 - Macaj Wojtas (65X 03 - Grzegorz Bah (70X

■    GOSSO-STAL Głowno - CERAMIKA Paradyż (hi (Od))

9-31

Po nomie drużyny podano: w nawiasie miejsce po poprzedniej kolejce, doić meczem, punkty, stosunek bramek, doić neyeięstw. remisów i porażek one 'doić mecó*: punkiw i stosunek bramek w nożach u siebie i na wyjazdach Mistrz anonsuje do U ligi wicemistrz rozgrywa meabarażtmy, a U] ligę opuszczą co najmniej dwa ostatnie zespoły (w wypadku awansu dwóch zespołów do II ligi)

Czarnej serii <iqg dalszy Dla większości był to debiut

Drużyna jechał ua wschód kraju z silnym postanowieniem przełamania się. Każdy inny wynik niż porażka cieszyłby i zawodników i zarząd klubu - byłoby od czego zacząć podnoszenie się z kolan. Dlatego też lowiczanic zaczęli bardzo defensywnie. uważając na obronę własnego przedpola. Gospodarze nic mogli sforsować tej zapory. Jedyną wartą odnotowania akcję przeprowadził w 38. minucie Rafał Ba-łeckł. Minął kilku łowickich graczy ale jego rajd zakończył się niecelnym ude-rżeniem.

Pod koniec pierwszej połowy groźnie wyglądającego urazu doznał Wilk, któy mocno ucierpiał w starciu z jednym rywali. Nasz najbardziej doświadczony gracz wyszedł jednak na drugą połowę. Ta rozpoczęła się dla Pelikana fatalnie. W 48. minucie akcja lewą stroną, piłka bezkarnie przecina pole karne, błąd w kryciu i Karol Bortnik dobrze zamyka skrzydło. pakując futbolówkę do siatki. Po utracie gola „Ptaki" nie mając nic do stracenia przestały kurczowo trzymać się własnej „szesnastki”. Ale niezmiennie, tak jak w poprzednich meczach gramy bez pomysłu. Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce, ale nic stwarzaliśmy żadnego zagrożenia pod bramka Kamila Ulmana. I w sumie nie ciekawego na placu się nie działo. Aż do 90. minuty. Lowiczanic źle wznowili grę wrzutem z autu. natychmiastowa kontra gospodarzy, Łukasz Tyczkowski wchodzi w pole karne, mocno uder/a i mimo interwencji Macieja Sowińskiego futbolówka odbija się od słupka i niestety wpada do naszej siatki.

Biało-zicloni tak na prawdę byli tylko raz bliscy gola. W dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Skowroński, który będąc w polu karnym żle trafił piłkę głową z najbliższej odległości i z Łomży wracaliśmy bez punktu i gola

Ciężko o jakąś sensowną radę i słowo nadziei tlla kibiców. Opierając się hardziej ma życzeniach niż rozumowych przesłankach. wierzę że nie spadniemy. Ale łatwo nic będzie...

Bogusław Beniczak

Warszawa, 14 maja. NV sali gimnastycznej SP 225 w Warszawie odbyły się Ckwnrtc Mistrzostwa Woli Dzieci w judo, a rywalizują rozgrywani była w dwóch kategoriach wiokwych (łącznic dziewczęta i chłopcy): rocznik 199394 o 1995^6

W grupie dzieci sŁuszych najlepiej z zawodników MKS .Zryw" Łowicz spisał się Krystian Piekacz (SP 4). który w walce do 3? kg zajął miejsce. Natomiast w wadze do 30 kg piąty był Kamil Otewicz (SP 2). a siódma Milena Juchniewicz (SP I) Miejsce ra podium w rywaforcji dzieci młodszych wywalczył natomiast Arkadiusz Lis (SP 3X który był trzeci w wadze do 28 kg. W tej samej kategorii cx ucquo dziewiąte nucjsra zajęli Dominika Wojszcz (SP 4) i Paulina Wiełemborek (SP 2).

Trener Maciej Sikorski powiedział: W sumie to wyniki me.* j to tmacza dohny (de wryuułaocjithiio tonicjestspruwunjfHsń-ińtjsza. Ja cieszę się. że udało nam się dom-pleterwać grupę aż I9dda± Uzikjemyienfaks zasukces Micar takżepodkrtzHić, żedki mięć-szrikiMtojxt7V,scystirt-.\~ycłii    fp)

Do Warszwy pojechała spora grupa młodych judoków.

Stowarzyszenie

Gazet

lokalnych

Tygodnik Ziemi Łowickiej, członek Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Edycja wspólna z tygodnikiem .Wieści z Głowna i Strykowa'. Wydaje; Oficyna Wydawnicza .Nowy Łowfczonln* s c Wojciech Waligórski, Ewa Mrzygłód-Wałigórska. 99*400 Łowicz, uf.Pijarska 3a. telVfax 037-46-57. o-mail: rcdakc)a@nowlow pl. adroa dla korospondoncjł: skrytka pocztowa 68. Rodakcja w Łowiczu: Redagują: Wojciech Waligórski (redaktor naczolny), Ewa Mrzygłód-Wałigórska (sekretarz rodakcji) Ozłonnikarze: Marcin A. Kucharski. Tomasz 8artos. Mirosława Wolske-Koblerecka. Wojciech Czubatka, Eliza Błaszczyk, Paweł A. Dolirtskl (sport). Stale współpracuje: kom. Andrzej Rokicki (kronika policyjna) lndex: 326097 - dotyczy ałecl .Ruch*. Redakcja zastrzega sobie prawo zmiany tytułów nadsyłanych tokstów oraz dodawania śródtytułów. OGŁOSZENIA I REKLAMY przyjmujomy tolofonicznie, faxem (tol /fax 837-37-51. tol 830-34-08), o-madem (txuro®fX>w1ow.pl) lub otoblścio w biurzo ogłoszeń, ut. Pijarska 3a. codziennio w godz. 7-18, w soboty 8*14, w Głownio: ul. Swoboda 4. pn.-pt od 10*16. OGŁOSZENIA DROBNE przyjmowane takZe w innych punktach, wymienionych na stronie 1 Skład tekstu własny.