54 - Mariusz Wiesiołek (PC-MarBo). Tomasz Jackowski (GOK Zduny), Wojciech Tomaszkiewicz (Junior).

Asihma Atlack po walkowerze z GOK-iem nie ma już szans na miestiżostwo Łowicza

Koszykówka - zaległy mecz 4. kolejki Łowickiej ALK-i

PIERWSZA PORAŻKA

■ CORNEA - AZS KN Łowicz 45:51 (10:12.9:13,9:7,17:19)

Comca: Sebastian Popici IS (3x3). Dawid Tataj 8. Łukasz Lclonkicwicz 8. Mariusz Jakubowski 3 i Przemysław Plichta 2 oraz Bartłomiej Erchrdt 7(1x3), Paweł Salamon 2. Kamil Trojanowski i Sebastian Dudek.

AZS: Paweł Kowalczyk 13. Sylwester Pawlak 10. Leszek Modelcwski 9. Rafał Klain 8 i Michał Sękalski oraz Maciej Kolos S i Zbigniew Laziński 3.

Łowicz, 14 kwietnia. W sobotę swoje zaległości wyrównały ostatnie dwie ekipy i dzięki temu już w lidze jesteśmy na bieżąco. Mecz pomiędzy wyżej wymienionymi zespołami miał być najciekawszym spotkaniem 4. kolejki i takim z pewnością był. Przez cały przebieg tego pojedynku żadna drużyna nie mogła

odskoczyć na bezpieczną przewagę punktową. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, a prowadzenie zmieniało się co minutę. W 7. minucie Comca prowadziła 10:7, ale w końcówce, po dwóch dobrych akcjach Macieja Kolosa, AZS objął prowadzenie 12:10. Druga część gry zaczęła się dla studentów dość dobrze. Prowadzili 16:12. lecz chwila nieuwagi i Bartłomiej Erchardt trafił ..trójkę", a w następnej akcji celnie rzucił spod kosza i to Cornca wygrywała jednym oczkiem -17:16. Jednak od 6. minuty gra lepiej układała się AZS-owi. który zdobył 9 punktów, a rywal tylko 2. Na pewno duży wpływ na wynik miała postawa lidera Comci Sebastiana Popiela, który był uważnie pilnowany, nic mógł poradzić sobie z indywidualnym kryciem i do przerwy zdobył tylko 4 punkty.

W trzeciej kwarcie Popiel wreszcie trafił „za trzy”, a studenci mieli kłopoty zc skutecznością i w 9. minucie na tablicy widniał remis 28:28. Ostatnia minuta należała ponownie do AZS-u, który odskoczył na 4. oczka i była to ważna zaliczka przed ostatnią częścią gry. Czwarta kwarta nie zmieniła wyniku. choć Comca nie pozwoliła do końca wierzyć studentom w wygraną. Jeszcze w 9. minucie wynik 41:39 niczego nic przesądzał, ale dzięki skutecznie wykonywanym rzutom osobistym Pawła Kowalczyka I Rafała Kiaina końcówka meczu dała prowadzenie ekipie AZS-u 51:45. Była to pierwsza porażka Cor-nei. W spotkaniu tym nie zagrał Krzysztof Jankowski i było to spore osłabienie lej drużyny.

(zł)

dok. na sir. JO

Skandaliczne zachowanie

Jeszcze w 4. minucie przegrywali 24:21 lecz chwilę po tym. dzięki dobrej postawie Roberta Kucharka, który' zdobył 9 punktów, wyszli na prowadzenie 36:28 i przewaga 8. oczek stawiała ich w roli faworyta tego meczu,

Trzecia część spotkania to powiększenie przewagi GOK-u już w 1. minucie do 12 punktów, za sprawą dwóch szybkich kontr w wykonaniu Zbigniewa Sowińskiego i już było/aczej wiadomo, że doświadczona ekipa ze Zdun tego meczu nic przegra. Jeszcze Asthma zerwała się do walki, a szczególnie Piotr Tokarski, któiy sam zdobył w tej kwarcie 12 punktów, ale to było za mało. Ostatnia część gry nic juz nic zmieniła przy stanie 67:53. kiedy mecz już był rozstrzygnięty, stało się to o czym już pisaliśmy. Jakie będą tego konsekwencje na razie nie wiadomo. Na dzień dzisiejszy Asthma została zdyskwalifikowana tylko w tym meczu i nie zdobyła za porażkę jednego punktu.

Bardzo dobrze w zespole GOK-u, oprócz wymienionych zawodników, spisał się Tomasz Jackowski 14 pkt.

■ AZS KN Łowicz - TIGF.R Blich

82:41 (17:10,19:11,20:6,26:13)

AZS: Leszek Modelcwski 18 (1x3). Sylwester Pawlak 18. Paweł Kowalczyk 12. Rafał Kłain 9 i Michał Sękalski 6 oraz Maciej Kolos 19.

Tiger: Przemysław Milczarek 15, Jarosław Sobociński 13(1x3). Tomasz So-łty szewski 5 (1x3). Arkadiusz Pijankow-ski 3 (1x3) i Łukasz Tibińkowski oraz Jakub Siewierski 5 (1 x3) i Paweł Szymczak.

Dcrby pomiędzy dwoma zespołami, w których występują zawodnicy przede wszystkim z łowickiego Kolegium Nauczycielskiego, zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem AZS -u, co nie było żadną niespodzianką. O ile w pierwszej i drugiej kwarcie przewaga AZS-u nie była aż tak druzgocąca, to dwie kolejne kwarty były meczem do jednego kosza (20:6 i 26:13).

■ JUNIOR - CORNEA 55:90 (14:22,2:15,15:25. 24:28)

Junior: Piotr Rutkowski 15. Wojciech Tomaszkiewicz 9, Paweł Matyjaszko-wicz 9. Kamil Koza 7 (1x3) i Tomasz Gać 2 oraz Mariusz Tokarski 11 (1x3), Jarosław Święty 2 i Patryk Kotarski.

Comca: Sebastian Popici 30 (4x3). Łukasz Lclonkicwicz 14. Kamil Trojanowski Ił. Dawid Tataj 7 i Przemysław Plichta 4 oraz Mariusz Jakubowski 14 (1x3), Paweł Salomon 6, Bartłomiej Erchardt 2 i Sebastian Dudek 2.

Przed tym meczem spodziewaliśmy się. że Comca. grając bez Krzysztofa Jankowskiego, będzie miała jakieś problemy z młodymi koszykarzami Juniora. Nic takiego jednak nic miało miejsca. Pierwsza kwarta była nawet dość obiecująca. Po przespanym początku (11:0), Juniorzy obudzili się i zakończyli tę część spotkania wynikiem 22:14. Zapowiadało się, żc zaczną grać i będziemy mieć wyrównany pojedynek. Jednak rekord braku skuteczności, jaki pobili w drugiej kwarcie, zdobywając tylko dwa punkty, dał odpowiedź, kto wygra ten mecz. Jak zwykłe najwięcej punktów dla Comci zdobył Sebastian Popiel-30(4x3).

■ VALDI BOY’S - PZU SPOR T 52:83(15:21,13:17, 20:19,4:26)

Va!di: Michał Szuplcwski 20 (1x3), Marcin Zwierz 19 (5x3). Jakub Wójcik

29 - Krzysztof Wójcik (PZU Sport), 20 - Sebastian Popiel (Comca).

13 - Robrt Kucharek (GOK Zduny).

11 - Rafał Grażka (PZU Spotr), Marcin Zwierz (Valdi Boys),

9 - Konrad Cieślak (Asthma Attack), Jacek Filiński (GOK Zduny). Kamil Koza (Junior),

8 - Piotr Tokarski (Asthma Attack), Jarosław Sobociński (Tiger Blich),

Maciej Osiński ( TKKF „Księżak”),

7 - Zbigniew Sowiński (GOK Zduny), Paweł Woś (PZU Sport),

5 - Krzysztof Jankowski (Cornca),

4 - Paweł Kuza (PC-MarBo),

3 - Michał Szuplcwski (Va!di Boy's), Andrzej Korejwo (ASZ KN), Marcin Danych (PC- MarBo), Sylwester Pawlak (AZS KN), Robert Goździk (Asthma Attack).

m

Zapowiadamy mecz 6. kolejki Łowickiej ALK-i

Może pierwsze zwycięstwo?

MECZ 6. KOLEJKI AIJC-i:

■ PC-MARBO-VALD1 BOY’S(hala OSiR Nr 2 piątek 20 kwietnia, godz. 19.50).

PC: Mariusz Wiesiołek. Daniel Waliszewski, Sławomir Linkowski. Marcin Danych, Paweł Kuza.

Valdi: Michał Szuplcwski, Marcin Zwierz. Grzegorz Ziemccki, Jakub Wójcik, Ryszard Matułka.

Oczywiście ci, którzy uważnie śledzą wydarzenia w łowickiej ,.3lcc” wiedzą, że najlepszym meczem 6. kolejki było spotkanie PZU z GOK-iem. które mamy już za sobą. Przypomnijmy, że po emocjonującej końcówce lepszy minimalnie okazał się GOK Zduny.

Spośród meczy, które zostały do ro

zegrania w zbliżający się weekend wybraliśmy pojedynek PC-MarBo i Va!di Boy’s. PC. które ostatnio męczyło się z „Księżakicm". na pewno będzie zdecydowanym faworytem, ale jeśli ekipa Valdi wzniesie się na wyżyny swoich możliwości, to stać ich będzie na niespodziankę. Powinien ich dodatkowo zmobilizować fakt. iż do tej pory nie wygrali żadnego meczu i może nadeszła wreszcie najwyższa pora na pierwsze zwycięstwo.

Ponadto w 6. kolejce zagrają: piątek 20kwietnia 2001 roku: hala OSiR Nr 1: godz. 17.30: Tiger Blich - Asthma Attack, godz. 18.40: Comca - TKKF „Księ-zak".halŁQSim2:godz. 18.40: AZS KN Łowicz - Junior.    (zl)

6, Grzegorz Zimccki 4 i Marek Krajewski oraz Paweł Wójcik 3 (i x3) i Jacek Urbanek.

PZU: Krzysztof Wójcik 24 (6x3), Paweł Woś 24 (1 x3). Marcin Dańczak 18. Mariusz Kapusta 61 Rafał Grażka 3 (ł x3) oraz M;ir-cin Sałuda 6 i Robert Dziendziela 2.

PZU nic miało oczywiście najmniejszych problemów z ekipą Va!di. Jednak wynik jaki się utrzymywał po trzech kwartach - 48:57 był sporym zaskoczeniem, ponieważ jak do tej pory. Valdi z mocnymi rywalami traciło więcej dystansu. To właśnie stało się w ostatniej części gry, która zakończyła się wynikiem 26:4, co potwierdza, że Yałdi Boy-’s ma kłopoty z kondycją i w końcowych minutach tracą najwięcej do swoich przeciwników. Sześć „trójek" Krzysztofa Wójcika umocniło go na pierwszym miejscu w klasyfikacji tych rzutów (29).

■ TKKF KSIĘŻAK-PC-MARBO 43:59(10:14, 10:16.12:15, 11:14)

TKKF: Maciej Osiński 16 (2x3), Jarosław Rolewski 10, Dobiesław Marszałek 9. Piotr Wolski 4 i Marcin Guzek 2 oraz Paweł Dyngus 2 i Jacek Więckowski.

PC: Daniel Waliszewski 21. Sebastian Kosęda 7. Sławomir Linkowski 7, Marcin Danych 7 i Paweł Kuza 6 oraz Rafał Wójcik 9 (1x3) i Jakub Łebski 2.

Spotkanie to zapowiadało się raczej bez emocji, jednak były chwile, kiedy wygrana i prowadzenie PC me było

pewne. Na 5 s. przed końcem pierwszej kwarty było 14:7 dla PC, ale „trójka” Macieja Osińskiego w ostatniej sekundzie poderwała do wałki „Księ-żaka”, ponieważ wynik 14:10 niczego jeszcze nic przesądzał.

W 6. minucie drugiej kwarty przewaga „komputerowców" wynosiła jut tylko jeden punkt (19:18) i zanosiło się na niespodziankę. Jeszcze w 8. minucie „Księżak” przegrywał tylko 22:20 i wtedy PC zerwało się do ataku. Cztery kontry, z czego trzy w wykonaniu Daniela Waliszewskiego. pozwoliły na oddalenie się na bezpieczną przewagę 10 oczek i PC-Marbo mogło spokojnie wyjść na trzecią kwartę. Dalej gra toczyła się dość wyrównanie, PC kontrolowało jej przebieg i spokojnie powiększało swoją przewagę.