SPORT

SPORT

dok. ze str. 32

NO TO RUSZAMY...

Okazało się zresztą, że w pierwszym składzie znajdzie się więcej do niedawna podopiecznych Stasia Nezdropy. Jarek Tafliński, Michał Plichta, Tomek Rembowski - oto niespodziewanie piłkarze seniorskiego zespołu na inaugurację nowego sezonu w III lidze. Nikt w naszej ekipie nie ukrywał obaw. Jedyną nową postacią w Pelikanie był Mariusz Gawroński. Gracz m.in. RKS Radomsko ma wzmocnić siłę napadu łowickiego teamu. Wysoki i przebojowy zawodnik w przedzie niewątpliwie się przyda. Wszyscy zadawali sobie pytanie - w jakiej jest formie?

Lepiej mecz rozpoczęli goście. W 13. minucie akcja Dariusza Nowackiego. który dojrzał w polu karnym Arkadiusza Gondzię, jednak strzał lego drugiego z kłopotami wybronił golki-per miejscowych. W 25. minucie Gon-dzia obsłużył swojego nowego partnera w ataku. Gawroński niepotrzebnie dryblował i zmarnował dogodną szansę na premierową bramkę. Podobna sytuacja miała miejsce w 31. minucie. Ponownie kontra Pelikana. Przewaga li

czebna przyjezdnych. Michał Adamczyk zagrywa do Gawrońskiego. Ten powinien natychmiast kopnąć w kierunku bramki gospodarzy. Wdał się jednak w niepotrzebny drybling, po raz kolejny marnując dogodną okazję. Tymczasem odpowiedzieli miejscowi. Kapitan pruszkowian i jednocześnie najbardziej doświadczony gracz tego zespołu Marek Milankiewicz wpadł w pole karne biało - zielonych. Na szczęście jago uderzenie zablokował Irek Łukawski. W 34. minucie tuż obok słupka strzelał Paweł Staniszewski. Przed przerwą ponownie szansę mieli goście. Nowacki znajduje długa piłką Gondzię. Ten podaje do Tomasza Styszki, który podciąga do końcowej linii i wrzuca futbolówkę w pole karne. Tam do podania kolegi doszedł Tafliń-ski, kopnął jednak nad poprzeczką. Pierwsze 45 minut niespodziewanie należało do łowiczan. którzy mimo kłopotów personalnych bezsprzecznie przeważali.

Druga połowa rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków Znicza.

W miejsce kontuzjowanego Maćka Sowińskiego na boisku pojawił się debiutujący w III lidze Rafał Gospoś. Z przodu kierownik zespołu Andrzej Miziołek.

Jednak nasi groźnie kontrowali. W 49. minucie Plichta zagrał do Nowackiego, jednak strzał popularnego „Pajdy" zablokowali obrońcy. W 56. minucie miała miejsce sytuacja, która zdecydowała

0    obrazie meczu. W polu karnym Pelikana doszło do ogromnego zamieszania. Gospodarze strzelali z najbliższej odległości (z I . metra Artur Zezula trafił w poprzeczkę!), jednak Maciek Sowiński wyszedł z opresji obronną ręką. Okupił jednak tą interwencją kontuzją i do „klatki" musiał wejść Gospoś. I wtedy rozpoczęły się nerwy. Rafał był bardzo stremowany swoim trzecioligo-wym debiutem i bronił niepewnie. Miejscowi oczywiście zauważyli, że w bramce mamy nowicjusza, więc starali się strzelać z każdej pozycji. W 59. minucie minimalnie pomylił się Sławomir Mikulski. W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkowujc Gondzia. Piłka trafiła do Nowackiego, jednak jego strzał mija o metr poprzeczkę. W 78. minucie ponownie próbował Nowacki. Widząc złe ustawienie Macieja Sikorskiego starał się przclobow3Ć pruszkowskiego golkipera. Troszkę więcej precyzji

1    cieszylibyśmy się z prowadzenia. Minutę później w naszym polu karnym szarżował Milankiewicz. Jego uderzenie zablokował jednak Jarosław Walczak. Przez ostatnie minuty meczu przeważali miejscowi, ale nic udało im się udokumentować tego golem. Mimo. że arbiter przedłużał znacznie mecz. zakończył on się wynikiem bczbram-kowym.

Myślę, żc taki rezultat nie krzywdzi żadnej ze stron. Pierwsza połowa to dominacja gości. Drugie 45 minut należało do Znicza. W naszej ekipie należy wyróżnić Waldka Szaleńca. Taflińskie-go. Nowackiego i Gondzię. Szaleniec już kolejny mecz grał na bardzo przyzwoitym poziomie. Okazuje się, że jak się chce i jest się ambitnym można wrócić do poważnej piłki. Tafliński będzie bardzo dobrym pomocnikiem. Może jeszcze nic w tym roku. 3lc będziemy na pewno się zachwycać jego zagraniami w dorosłym futbolu. „Łodziaki" muszą grać dobrze i ciągnąć tą nic doświadczoną drużynę. W niedzielę nic zawiedli. Nasz nowy napastnik nic grał olśniewająco. Jednak Gawroński nie przepracował należycie okresu przygotowawczego. J3k zapewnia trener Niewiarowski - będzie strzelał gole.

Bogusław Bończak

Po meczu o

TRENER ZBIGNIEW NIEWIAROWSKI:

zdecydowanie należała do nas. W Ziej przew ażali gospodarze. Ga nw piski to dobry zaw odnik. Potrafi walczyć o górne piłki i ma prawdziwy dynamit w nogach. Nietcty nie byl przygotowany ale mam nadzieję to zmienić. Cl którzy dobrze przepracowali okres przy• golowawczy nie mieli dziś kłopotów kondycyjnych. Tera:„liżemy”rany. myślimy o Dolcanie. Mam nadzieję. że zagra

Blaszczyk i Nabiałck. Jeśli chodzi o bramkarza to rzeczywiście mam spory klojMt. Gospoś to miody chlopuk. bardzo przeżywający swoje występy w Ul lidze. Sowiński i Nowwgurski kontuzjowani. Nie jest wesoło. Ale coś trzeba poradzić.

ARKADIUSZ GONDZIA:

Grało nu się dobrze. Wydaje mi się. ze nie będziemy w tym sezonie „chłopcami do bicia Jeśli dojdą Blaszczyk z Nahialkicm nic obawiałbym się żad

nej drużyny. Gawroński to niezły piłkarz i myślę, że przyda się drużynie. Z nie-cierpliowśclą czekam środy i meczu u siebie z Dolcanem.

MICHAŁ ADAMCZYK:

To nie byl łatwy

mecz.

h v.gniliśmy nie najgo-rzej. Potem było słabuj Broniliśmy się.

Ale to wynika! z kon- -IlJEOJ

ticjt ..Sowy” t takiego składu jaki mieliśmy. Ja zagrałem przeciętny mecz. Ale to wynikało z i>ewnych obiektywnych przyczyn. Na pewno u* środę będzie łq>icj.

W meczu z pruszkowianami, na prawej stronie w ekipie Pelikana dobrze sobie radził Michał Plichta (z przodu). Z tylu Tomek Slyszko.

3. kolejka III ligi:’

Teraz z Harpagonami

Kolejny mecz ligowy Pelikan rozegra znów na wyjeździć. Tym razem podopieczni trenera Zbigniewa Niewiarowskiego wyjeżdżają do trzeciej dmżyny ubiegłego sezonu -stołecznej Gwardii. Zespół z Warszawy w tamtych rozgrywkach nic wykorzystał ogromnej szansy na awans do II ligi i wydawało się. że tegoroczne osłabienia spowodują, żc „gwardziści” będą znacznie słabsi. Okazało się jednak. żc team ten na początek rozgromił Radomiaka aż 4:0 i ten wynik na pewno musi budzić szacunek. „Biało-zielom" mecz w Warszawie na Racławickiej z „Harpa-

duk ze str. 32

gonami” rozpocznie w sobotę 18 sierpnia 2001 roku o godz. 11.00.

3,Mę&aJll 1 igi

niaV POLONIA Lidzbark Warmiński -POLONIA II Warszawa. STASIAK BAK-POL Gomunice - WIGRY Suwałki. HETMAN Białystok - HUTNIK Warszawa, MZKS Kozienice • MKS Mława, ZNICZ Pruszków - LEGIA II Warszawa. DOl.CAN Ząbki - PIOTR-COVlA-PTAK Piotrków Trybunalski. LEG!ONOV!A legionowo - UNIA Skier-nicwicc, OKĘCIE Warszawa - RADO-MIAK Radom i GWARDIA Warszawa-PELIKAN Łowicz.    (p)

Gwardia rozpoczęła

■    HETMAN Białystok - LEGIA II Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 - Adam Wiński (75. samobójcza).

■    DOl.CAN Ząbki - UNIA Skierniewice 1:1 (1:0)

1:0 - Andrzej Rzepecki (36), 1:1 -Grzegorz Gorący (64).

■    GWARDIA Warszawa - RADO-MI AK Radom 4:0 (4:0)

2:0 - Marcin Konopka (30, karny), 3:0 - Janusz Wojcicszkicwicz (33). 4:0 -Marek Bystros (38).

■    MZKS Kozienice - PIOTKCO-YTA-PTAK Piotrków Tryhunalski przełożono na 22 sierpnia 2001 roku.

■    LEGIONOVIA Legionowo -OKĘCIE Warszawa przełożono.

00

Po nazwę drużypy podano; w nawiasie miejsce w poprzednim sezonie hbb-bemaminek, sspsdkowKZ. HoSómeczów, punkty, stosunek bramek, ilość zwycięstw, remisów iporażek cm ikść meczów, punktów i stosunek bramek w meczach u siebie i na ^azdacb.

Najskuteczniejsi strzelcy w III lidze:

2 - Mirosław Stasiak (Stasiak);

1 - Marek Bystros (Gwardia), Grzegorz Gorący (Unia). Marcin Konopka (Gwardia). Wojciech Kryński (Polonia Lidzbark). Przemysław Latacz (Polonia Lidzbark). Rogalski (RKS), Andrzej Rzepecki (Do-

(can), Marcos da Silva (Stasiak), Jarosław Świętochowski (Gwardia), Sławomir Świstek (Wigry), Maciej Wiśniewski (Stasiak). Janusz Woj-cieszkiewicz (Gwardia).

Samobójcze: Adam Wiński (z Hetmana dla Legii II),

Żółte kartki w KS „Pelikan":

1 - Michał Plichta. Jarosław Tafliński i Jarosław Walczak. (p)

Tygodnik Ziomi Łowickiej Edycja wspólna 2 tygodmkiom .Wieści 2 downa * Strykowi!’ Wydaja: Oficyna Wydawnicza .Nowy Łowłczanm* 99*400 Łowicz, u! P.jarsko 3a. teł 'fo* 837*46*57, ' c-mail nowlow@pro.onot p». adros dla korospondoncjł: skrytka pocztowa 68 Redakcja w Łowiczu: Rodagują Wojciech Waligórski (redoktof naczelny). Ewa Mrzyglód-Wahgóraka (sokrotarz redakcji) Dzionntkarze: Morcin A Kucharski Paweł A Dotiósk» (sport), Artur Wosiolowskł. Anno Jatcrak. Mirosława Wolska-Kobiorccka Stolo współpracuje* osp sztab Witold Janoczok (kronika policyjna). Renata Piechu! (kierownik oddziału w Głownio). lndox: 326097 * dotyczy sieci .Ruch* Rodakcja zastrzega sobio prawo zmiany tytułów nadsyłanych tekstów oraz dodawania Śródtytułów OGŁOSZENIA I REKLAMY: przyjmujemy tolofomcznio » fdxem (tel/fox 837-37-51. fot. 630-34.08) lub o*ob<scło w biurze ogłoszeó, ul Pijarska 3o. codziennio w godz 7-16. w soboty 8-14. w Głownio* ul Swoboda 4,