10:24

14

9

9:25

Po nowsi drużyny podano: * nawiasie miejsce po poprzedniej kolejce, ilość meczów, punk

ty, uosunck bramek, ilość zwycięstw, remisów i porażek Graz ilość meczów, punktów i stosunek bramek w meczach ti siebie i nu wyjazdach. Mistrz awansuje do II ligi a wobec spadku Jagieł-lonii. sześć ostatnich zespołów spadnie do IV ligi

Łowiczanie tym razem wyraźnie przegrali z rywalami z Kutna.

Piłka nożna -17. kolejka wojewódzkiej ligi „Michałowicza”

Trochę za wysoka porażka

Legła tez i Mława

Pelikan znowu sprawił radość swohn kibicom. Wyjazdowe zwycięstwo ma zawsze swoją wymowę, zwłaszcza, że w Mławie gospodarze z reguły wygrywali. Łowiczanie awansowali już na piąte miejsce, a piłkarze zapowiadają, że chcą być jeszcze wyżej - walczą bowiem o jak najwyższe premie na koniec sezonu..

Na górze bez. zmian: Piotrcovia-Ptak utrzymała pięć punktów przewagi nad Gwardią. Natomiast na dole do zdegradowanych już praktycznie Hetmana i Polonii dołączyły chyba rezerwy Legii. Coraz bliżej IV ligi także Radomiak i Dolcan Ząbki, który jeszcze w poprzednim sezonie występował na Ii-ligowych stadionach. Mówi się znowu o ponownej zmianie decyzji w sprawie słynnego już meczu Legkx»ovia -Radomiak.

W 28. kolejce Hf ligi padły 22 gole (średnia na mecz - 2,44). a łącznic w tym sezonie strzelono 613 goli w 252 meczach (średnia na mecz 2.43).

28 kolejko III ligi:

POLONIA II Warszawa - ZNICZ Pruszków 2:2 (1:1)

1:0- Stanicy L'dcnkwor(5). 1:1 - Krzysztof Kotlarski (13). 1:2-Arsenje KKsurić (73), 2:2 - Jarosław Mazurkiewicz (85)

■    MZKS Kozienice - DOLCAN Ząbki

1:0 - Bel wtinl Czapkuski (21). 2:0 - Artur Strąg (88).

■    HETMAN Białystok - GWARDIA Warszawa 1:2(1:!)

Ekipę łowickiego Pelikana czekają dwa trudne mocze, które zaważą prawdopodobnie o o statecznym miejscu, które zajmą „bta-kwadonTna finiszu rozgrywek Ul łig. Najpierw w niedzielę 19 maja o godz. 11.15 przy ul Starzyńskiego zespół trenera Mariusza Łaskiego podejmuje bielańskiego Hutnika, a trzy dni później daleki wyjazd do Suwałk. W igry na pewno będą się chciały zrewanżować za porażkę w Łowiczu - zapowiada się więc szczególnie ciekawe spotkanie. Po powrocie z Mazur łowiczanio będą musieli się zregenerować bowiem już w sobotę 25 maja 2002 roku o godz. 17.00 (a nie w niedzielę o 11.15 jak wcześniej planowano) Pelikan zmierzy się w Łowicza ze zdegradowaną już praktycznie Polonią Lidzbark Warmiński.

29, kolejka IU lig (wcfandilg: 1Suski); PELIKAN Łowicz-HUTNIK Warszawa (jcsicnią padł wynik 0:1), LEGIA II Warszawa - POLONIA U Warszawa, PIOTR-

Większość akcji kończyła się faulami, ale ze stałych fragmentów’ gry nic nic wynikało. Dopiero w 17. minucie nasi zawodnicy wykorzystali moment nieuwagi obrońców. Maciej Jędracho-wicz przytomnie zachował się w zamieszaniu w polu karnym i płaskim strzałem dobił piłkę i wygrywaliśmy 1:0. Przez kolejne 10 minut nic ciekawego się nie wydaizyło. no może poza tym. że sędzia musiał przerwać mecz z powodu ulewnego deszczu. Zawodnicy po 15. minutach oczekiwania wrócili na płytę bocznego boiska Pelikana, dograli 8 minut i mieliśmy kolejna przerwę, tym razem regulaminową.

W dnigicj połowie rywal zaczął bardzo odważnie, wierząc, że jeszcze uda

0:1 - Marek Bystios (13). 1:1 - Paweł Surynowic/.(31). 1:2 - Paweł Dzięcioł (69).

■    STASIAK BAK-POI. Gomunice -I.EGIONOYIA legionowo 0:0

■    POLONIA Lidzbark Warmiński -OKĘCIE Warszawa l:5(ł:3)

0:1 - Piotr Orliński (3). 0:2 - Rafał Szwed (32), 0:3 - Ngody (43.), 1:3 - Gkrmasiński (44), ł :4 - Rafał S/.wcd (72). 1:5- Warszawski (81).

■    WIGRY Suwałki - RADOMIAK Radom 2:2 (1:1)

COV!A-PTAK Piotrków Trybunalski -MKS Mława, UNIA Skierniewice - WIGRY Suwałki. RADOMIAK Radom - POLONIA Lidzbark Warmiński, OKĘCIE Warszawa - STASIAK BAK-POL Gomunice, LEGIONOVIA Legionowo - HETMAN Białystok. GWARDIA Warszawa - MZKS Kozienice i DOLCAN Ząbki - ZNICZ Pruszków.

kPtaka III,ligi (środa - 22 maja); WIGRY Suwałki - PELIKAN Łowicz (jcsicnią padł wynik 3:1). POLONIA II Warszawa - DOLCAN Ząbki, ZNICZ Pruszków -GWARDIA Warszawa. MZKS Kozienice - LEGIONOYIA Legionowo. HETMAN Białystok - OKĘCIE Warszawa. STASIAK BAK-POL Gomunice - RADOMIAK Radom. POLONIA Lidzbark Warmiński -UNIA Skierniewice, HUTNIK Warszawa -P!OTRCOVI A- PTA K Piotrków Trybunalski i MKS Mława - LEGIA II Warszawa

(P)

się osiągnąć remis. Nadzieje te łowiczamc rozwiali w 53 minucie. Kacper Woliński minął obrońcę, w szedł w pole karne i zdążył oddać strzał po ziemi, po którym piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki. To już praktycznie zapewniło naszym piłkarzbm 3 punkty. W 61. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców Ję-drachowicz. Maciek tym razem uderzył z 11 metra po ziemi i ustalił wynik meczu na 3:0. Dzięki temu zwycięstwu łowicza-nic umocnili się na czwartym miejscu w lidze, wyprzedzając Górnika o 4 punkty. W tę sobotę nasza ekipa jodzie do Wielunia i powinna odnieść kolejne zwycięstwo. Na jesieni z tamtejszym WKS-em odnotowali rekordowe zwycięstwo 11:2.

Zbigniew Łoziński

Trocki (8). 2:1 - Zbigniew SzugztLi (51)2:2 j - Jacek Kacpczyk (83).

■    HUTNIK Warszawa - UNIA Skierniewice 1:1 (1:0)

1:0 - Łukasz Pacholski (33). 1:1 - Jacek Krulik (82)

■    LEGIA II Warszawa - PIOIRCO-VIA-PTAK Piotrków frybunalski 0:2

(0:0)

0:1 - Yalcnte Fabiano (79), 0:2 - Valcntc Fabiano (90).

■    MKS Mława - PELIKAN Łowicz

0:1 (0:0)    (p)

Najskuteczniejsi strzelcy w III lidze:

11 Sławomir Świstek (Pelikan/ Wi-

pyr.

9 - Hubert Dołewski (Gwardia), Andrzej Karpiński (MKS Mława) i Paweł Suiyno-wicz (Hetman);

8 - Marek Gołębiewski (Gwardia), Da-mim Staniszewski (Hutnik), Adam Śniegocki (Radomiak) i Artur Wyczałkowski (Pelikan):

7 - Przemysław Każmicrczak (Piotreo-via-Ptak), Paweł Potent (MZKS Kozienice), Maciej Rogalski (MKS Mława). Grzegorz Seremak (MZKS), Grzegorz Walczak (PiotrcoYia) i Grzegorz Zawadzki (Legkmo-vr.ł);

min.6 Arkadiusz Gondzia.

min. 5 - Michał Adamczyk:

m in. 3 - Szymon Pińkowski

m in. I Piotr Bazler, Mariusz Gawroński. Marcin Grzywacz. Marcin Janeczko. Ireneusz Łukawski, Artur Nabiałek. Dariusz Nowacki i Robert Wilk (wszyscy Pelikan).

Czerwona kartka w KS „Pelikan":

1    • Arkadiusz Gondzia i Jarosław Walczak;

Żółte kartki w KS „Pelikan":

7 - Jarosław Wilczak;

4 - Dariusz Nowacki i Sławomir Świstek;

3 - Michał Adamczyk, Arkadiusz Gondzia. Ireneusz Łukawski. Tomasz Styszko i Arkadiusz Świętasławski;

2    - Piotr Bazler. Robert Nowogórski i Robert Wilk;

I - Krzysztof Błaszczyk, Piotr Gawlik. Mariusz Gawroński, Marcin Grzywacz. Szymon Pińkowski. Micłiał Plichta. Maciej Sowiński, Jarosław Tafliński i Artur Wyczółkowski.

(Pl

■ PELIKAN Łowicz - MKS Kutno

1:4 (0:3)

1:3 - Paweł Karwat (55, głową).

Pelikan: Karmelita - Wiązowski.Trzo-ska, Karwat. Wojciechowski (62 Chojcc-ki) - Parys (41 Zwierz). Każmicrczak, MB kulski. Żimccki (41 Kiczu!) - Wierzbicki, Papuga.

Łowicz, 11 maja. Na pewno trener Mirosław Fiutkowski spodziewał się, że to będzie trudny mecz dla jego ekipy i o punkty nic będzie łatwo. Ale tak wysoka porażka nic była chyba kalkulowana na swoim terenie. Na jesieni łowiczanie przegrali z drużyną z Kutna w pojedynku wyjazdowym tylko 1:0. a tym razem przegrali 1:4. Mecz ten był rozgrywany na bocznej płycie Pelikana na ulicy Starzyńskiego, gdzie są z pewnością lepsze warunki do gry. niż na boisku OSiR.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do gości. Jednak pierwszy kwadrans tego nie wskazywał. Gra toczyła się w środku pola i żadna z ekip nic stworzyła dogodnej sytuacji. Dopiero w 20. minucie, po niby niegroźnym strzale z 40 metrów, piłka wpadła „za kołnierz" naszemu bramkarzowi i przegrywaliśmy 0:1. Po kilku minutach naszgolkiper po

Miał pięć metrów do bramki i pewnie cieszyłby się z gola gdyby nie powrót Arkadiusza Świętosławskiego. który zmierzającą do siatki fulbolówkę wybił na róg.

Do przerwy mamy więc remis. I raczej obopólne zadowolenie. Po przerwie było jeszcze ciekaw i ej. Już w 50. minucie kontra miejscowych. Wychodzili w przewadze 3: l. Wydawało się, że bramka jest nieunikniona.

Tymczasem już pod bramka Nowogór-skiego na piłce potknął się Paweł Tara-nowski i to umożliwiło powrót obrońców przyjezdnych. W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Janeczko. Ponownie silne uderzenie, tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką. No i wreszcie przyszła 65. minuta. Lewą stroną, w swoim stylu pociągnął Michał Adamczyk.

Ograł dwóch zawodników gospodarzy i celnie dośrodkowa! w pole karne. Tam był Świętosławski, który bez problemów, po długim rogu umieścił fulbolówkę w siatce. Szkolna akcja „Ptaków" i w końcu gol „Świętego”. Prowadzenie Pelikana zapowiadało większe emocje w tym meczu. Gospodarze musieli bowiem postawić wszystko na jedną kartę. I rzeczywiści e Nowogórski w ostatnich dwudziestu minutach sporo się napracował.

nownie popełnia błąd po strzale /. dalekiej odległości. Jednak tym razem brom strzał i „wypluta" piłka trafia pod nogi napastnika MKS-u i... przegrywamy 2:0. • to już podcięło naszym piłkarzóm skrzydła. Mecz. praktycznie był „ustawiony". Przed przerwąrywalcjeszczc nas dobili i po dokładnym dośrodkowaniu po główce piłka po raz trzeci wylądowała w siatce.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu „biało-ziclonych”. W 55. minucie, po rzucie wolnym 150 metrów wykonywanym przez Kubę Każ-mierczaka, lot piłki przedłużył głową Paweł Karwat i łowiczanie zmniejszyli rozmiar porażki na 1:3. To dodało im trochę sił i zaczęli odważniej atakować. Jednak mimo kilku dogodnych sytuacji, które miał Kamil Kiczuł i Każmicrczak nic udało się zdobyć kontaktowej bramki. Łowiczanie zbyt się odkryli i zostali szybko za to skarceni. Rywale wyprowadzili klasyczną kontrę i zdobyli swoją czwartą bramkę.

Drużyna MKS Kutno wykorzystała swoje wszystkie sytuacje strzeleckie i udowodniła swoją wysoka pozycję w. lidze.    Zbigniew Łoziński

Robert Wilk

W 78. minucie sam na sam z popularnym .jSiamą" znalazł się Karpiński. Nasz gol-kiper rzucił się pomocnikowi MKS pod nogi i zażegnał niebezpieczeństwo. Jeszcze groźniej pod bramką gości było w 90. minucie.

Tym razem w pole karne Pelikana wpadł Taranowski. Kopnął celnie, ale i tym razem końcami palców piłkę na róg wybił kapitan Pelikana. To była ostatnia akcja tego meczu. Po niezłymi spotkaniu trzy punkty jadą nad Bzurę.

Bogusław Bończak

Nowy Łowiczanin. Tygodnik Złomi Łowickiej Edycja wspólne r. tygodnikiem .Wicia z Głowna i Strykowa' Wydoje: Oficyno Wydawnicza .Nowy Łćwiczanin* s c Wojciech Waligórski. Ewa Mrzygtód-Wahgórska 99-400 Łowicz. ut.Pijarska 3a, tcl./fax 837-46-67, www nowlow.pl. o-mail iedakcja@nowiow.pl. adres dla korespondencji: skrytka pocztowa 68 Redakcja w Łowczu: Redagują: Woje ech Waligórski (redaktor naczelny). Ewa Mrzygłód-Wnligórska (sekretarz redakcji). Ozionnlkarzo: Marcin A Kucharski. Powoi A Doliński (sport). Tomasz 8artos. Anno Jatczak. Mirosława Wolska-Kobiereeka. Dumne Jóżwi.ik-Stnszewska Stale współpracuje asp. sztab. Witold Janeczek (kromka policyjna). Renata Piechut-Mochnicka (kierownik oddziału w Głownio) lnd«x 326097 - dotyczy sieci .Ruch*. Redakcja zastrzega sobie prawo zmiany tytułów nadsyłanych tekstów oraz dodawania Śródtytułów OGŁOSZENIA I REKLAMY: przyjmujemy tolofonlcznio i taxem (tol Afax 837-37-61, tal. 830-34-08) lub osob:4c«e w biurzo ogłoszeń, ul Pljarska 3n. codziennlo w godz. 7-18. w soboty 8-14. w Głownio ul. Swoboda 4. pn.-pt. od 10-16. OGŁOSZENIA OROBNE przyjmowane są takie w .nnych punktach, wymienionych na stronie 1 Skład tekstu własny,