■ PELIKAN II łxmkz - ORZEŁ Parzęczew 1:1 (0:0)

-    Grzegorz. Itczak (88).

Pelikan: Jętlr/ęjcwski - Kncra, Brzózka, Borzykowski. Łukasz Ołaczck - Mikulski (65 Gr/cgorek). Cipiński (75 Przemów Piichti). Każniierczak, Urbanek (70 Ługowski)- Michał PlćchJa, Kotkowski.

Czerwona kartka: Sylwester Kiłera (85)

-    druga żółta, żółto kartki: Sylwester Kncra (5). Cichal (3) i Michał Plichta (7) - Pelikan

Łowicz, 1 czerwca. Ostatnie minuty meczu to zmora łow ickich rezerw. Najpierw w końcówce zremisowali areyważny mecz z KKS Koluszki, a teraz może nawet ważniejszy z Ortem Parzęczew. Dlaczego roz-gryyyany w Dzień Dziecka pojedynek miał jeszcze znaczenie dla biało-zićłonyeh, którzy już teoretycznie pogrzebali szanso na utrzymanie? Ano dlatego, że Orłowi odebrało trzy punkty i gdybyśmy wygrali ten mecz 2:0 to byśmy przeskoczyli rywala w tabeli. Pora tym jak uczy doświadczenie w polskiej piłce nożnej zanim nie zapadną ostateczne decyzje (czasem nawet potem...) nic można być do końca pewnym kto spada. kto awansuje itd.

Biało-ziclonym w ubiegły czwartek grało się ciężko. Przed iflugi okres czasjjiiic mogliśmy sforsować agresywnie grającej obrony Orła, którego defensywą kieruje były gracz LKS i Widzewa - czterdziestoletni Dariusz Podolski. Popularny .Potlol" choć juz. nic dysponuje odpowiednią dynamiką nadra-bił wszystko doświadczaniem i wciąż jest kluczową postacią swojej drożyny. Mimo. że naszym szło ..jak po grodzic" zdołali objąć prowadzenie. W 68. minucie dynamiczna akcja Kuby Każmierczaka. który po wymianie podań z Grześkiem Cipińskim wszedł w pole karne i został sfaulowany przez, rywala. Sędzia nic wahał się ani przez chwilę i wskazał .jedenastkę", którą jak zwykle bezbłędnie wykonał Michał Brzózka. Łowiczanic wiedzieli, że musząjcszczc strzelić choćby jednego goła i dlatego w końcówce nie ustawali w atakach. I byli na prawdę bardzo bliscy szczęścia. W 80. minucie sam na sam z. bramkarzem gości wyszedł

Dawid Ługowski, ak przegrał ten pojedynek! No. a jeśli nie wykorzystuje się takich <>ka>ji to można zostać ukaranym. I ta bardzo brutalna piłkarska prawda sprawdziła się i tym razem. Na dwie minuty przed końcem meczu akcja przyjezdnych. Grzegorz Itczak, podobnie jak niedawno gracz Koluszek, bezkarnie mija naszą defensywę i /. siedemnastu metrów oddaje mocny strzał, którego zasłonięty Mariusz Jędrzejewski nic był w stanic obronić. I tak |x> raz kolejny nie wygrywamy meczu już wygranego. Ale trzeba grać do końca bo u nas nigdy nic nie wiadomo... Bogusław Bok zdk

W czwartek S czerwca o godz. 17.30 Pelikan rozegra ostatni mecz tego sezonu w Grójcu z Mazowszem. O tej samej porze w Głownie Gosso-Stal zagra z Unią Skierniewice (relacja na żywo z tego spotkania w Radiu Wrtoria 103,5 FM).

Tegoroczne rozgrywki III ligi rozstrzygnięte na czele: KKS łximźa awansował do U ligi.a PcI ikan rozegra dwumecz borażowy. Do końca będzie natomiast trwała walka utrzymanie. II! ligę opuszczą już aa pewno Dolcan, Hurtap-Gómik i MKS Mława, a wszystko wskazuje na to. żx: do tej grupy dołąCzą także zespoły z miejsc 11-12. Liczba ta może się zmniejszyć jeśli Pelikan wygra w barażowym dwumeczu.

W 28. kolejce III ligi pudło 21. bramek (średnia na mocz - 3.00). a w 29. kolejce -21. goli (średnia na mecz - 3,00), łącznie w 204. meczach tego sezonu padło 539. goli (średnia na mecz-2.64).

28. kolejka III ligi:

■    LKS Lom/a - UNIA Skierniewic2:1 (2:1); br.: Adamski (36 kamy) i lurka-ćzyński (45) - Wódkiewicz (16).

■    JE/JORAK Iława - MKS Mława 3:0(3:0); br.: Rzcżnikicwicz.(13) i PiotrTra-ferski 2 (22 i 44).

■    MAZOWSZE Grójec - ZNICZ Pruszków 1:1(1:0); br.: Cezary Czpak (24 kamy) - Pusck (77 samobójcza).

■    KS Paradyż - LEGIA II Warszawa 3:0 (1:0); br: Hubert Robaszck 2 (13185) i Rafał Kubiak (60).

■    DOLCAN Ząbki - MZKS Kozienice 4:0 (1:0); br.: Adam Komorowski

(32). Stańczyk 2 (68 i 76) i Grodzki (86).

■    GOSSO-STA1. Głowno - HURTAP-GÓRNIK Łęczyca 3:0 (1:0); br.: Michał Łochowski (20). Sławomir Kamiński (72) i Rafał Mordon (89).

■    PELIKAN ł,owta - RUCH Wysokie Mazowieckie 3:0 (0:0); br.. Piotr Gaw lik 2 (55 i 60 kamy) i Radosław Kowalczyk (90).

Pauza: W IGRY Suwałki

29. kolejka M ligi:

■    UNIA Skierniewice - HURTAP-GÓRNIK Łęczyca 3:0 (1:0); br.: Tomasz Grudzień (28), Rafał Dopierała (72) i Łukasz Michalski (90f3).

■    RUCH Wysokie Mazowieckie -MAZOWSZE Grójec 3:0 (1:0); br.: Tomasz Jakuszewski (23).- Daniel Dylewski (53) i Sebastian Janusński (82).

■    LEGIA II Warszawa - JEZIORAK Iława 1:1 (1:1); br.: Mirko Połcdka (26) -Paweł Szkamctki (45).

■    MKS Mława - WIGRY Suwafld 2:3 (1:1); br.: Andrzej Karpiński (20) i Piotr Fcłcncki (86) - Wojciech Czereszcwski 2 (8 i 90*2) i Paweł Cimochowski (34).

■    ZNICZ Pruszków - KS Paradyż 1:2 (0:0); br.: Radosław Majewski (54 kamy) -Hubert Robaszck 2 (73 i 89).

■    MZKS Kozienice - LKS Izwnża 0:3 (0:0); br.: Marcin Truszkowski 2 (50 i 65) i Rafał Bałccki (75).

■    PELIKAN Lowkz-GOSSO-STAL Głowno 2:0 (2:0): br.: Radosław Kowalczyk (13) i Robert Wilk (28).

Pauza: DOLCAN Ząbki    (p)

Piłka nożna - 33. kolejka IV ligi

Okazji więcej nii w całym sezonie

■ WŁÓKNIARZ Pabianice - PELIKAN II Łowicz 1:1 (0:1)

0:1 - Dawid Ługowski (25). 1:1 - Robert Kacpr/yk (60).

Pelikan: Jędr/cjcw-ski - Urbanek (50 Cichal), Brzózka. Burzykowski. Łukasz OŁ> czek - Mikulski (70 Golis). Cipiński. Górski <70 Przemysław Plichta), Urbanek, Grze-gorek - Ługowski, Rutkowski.

Czerwona kartka: Stężycki (35). Żółte kartki: Stężycki (3) - Włókniarz oraz Michał Br/tizi3(4)i Błażej (k)tis(2)-oii(ij Pelikan 11.

Pabianice, 4 czerwca. Wiośnie tai mecz najdohiDiiej pokazał, dlaczego spadamy z IV ligi. Przez 90 minut mieliśmy chyba z 15 (!) sytuacji bramkowych z których powinny paść gole. Nie wiem czy za mojej kadencji wszystkich meczach mieliśmy ich więcej. No ale potrafiliśmy wykorzystać tyi-kojtxiną.Zatorywulzapnzait<n\xdstupro-ccnUruą skuteczność - jedna akcja i jeden go. Na podsumowanie tej rundy przyjdzie inny czas. ale już teraz mogę stwiertłzić, że wcale nie mieliśmy słabszych piłkarzy od a> najmniej połowy * tej ligi Jak mówię - brako-walozc dwóch doświadczonych graczy klony przytrzymaliby piłkę, pokiermtali młodszymi kolegami Obejmując: tę drużynę sądziłem, żepaziom konkurencji jest znacznie wyższy a teraz wiem że gdybyśmy sobie sami nie strzelali goli i osiągnęli zamiast trzech remisów w ostatnich czterech meczach trzy zwycięstwa to pewnie byśmy się utrzymali. No alt- ktoś to frycowe musiał zapłacić - powiedział trener Grzegorz Majchrzak.

A to zaledwie kilka z długiej listy sytuacji które w tym moczu zmarnowali łowiccy piłkarze, a o których wspominał ich szkoleniowiec W pierwszej połow ie: 10. minuta - ładny strzał głową Kamila Górskiego łapie pabianicki bramkarz, 12. - Andrzej Grzegorek uderza z czternastu metrów wprost w golkipcra, 13. - bliski szczęścia Paweł Kutkowski. ale piłkę z linii bramkowej wybij3 obrońca. Gola w końcu zdobyliśmy w 25. minucie, kiedy to Dawid Ługowski wykorzystał podanie Kirtkow-jkiego i głową wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Wydawało się więc. że grającemu w ten sposób Pelikanowi nic grozi, zwłaszcza, że nadal stwarzaliśmy okazje bramkowe (35. minuta Rutkowski po dograniu Ozegocka). Tymczasem miejscowi

w drogiej połowic przeprowadzili jedną (f) akcję i cieszyli się z wyrównanli Roberta Kacprzyka W 58 minucie błąd w kryciu, wrzutka w pole karne i Mariusz Jędrzejewski bez szans. No. a potem nadal trwał serial niewykorzystanych „setek” - Grzegorz Cipiński wprost w bramkarza, Grze-goreksamnasam z branikaizcm. podobnie jak wprowadzony w 50. minucie Seba

stian Cichal - wszystko na nic Nasi gnr-czc jeszcze kilkukrotnie zagrażali bramce miejscowy^ ale były to ataki nieskuteczne.

Przed drogim Pelikanem ostatni mecz z Omegą Kleszczów. Trzeba wygrać i zostawić po.sobie dobre wrażenie - mówi szkoleniowiec rezerwistów, a potem się zastanowić z działaczami, co dalej - dodaje.

OSTATNI MECZ Z OMEGA

W niedzielę 10 czerwcu o godz. 16.00 na pożegnanie IV ligi w Lowic/u ekipa rezerw Pd ikana zagra z Omegą K kszczów.

22. kolejka U 'ligi:

■    WARTA Sieradz - SOKÓL-SYCAJ-l-A Aleksandrów Łódzki0:2(0:1);br.: Pieprzyk (37) i Wożniczak (90)

■    WARTA Działoszy n - KKS Koluszki 3:2 (2:1); br.: Stachem 2 (16 i 62) i Góro (22) - Sałuda (3) i Sieczkowski (75).

■    STAL Niewiadów - START łódź 2:0 (0:0); br.: l-ukc Uzoma (48) i Michał Nowacki (53).

■    WOY Opoczno-WŁÓKNIARZ Pabianice 3:1 (1:0): br.: Słams (27) i Mich

niewski 2 (68 i 80) - Kaczorowski (86).

■    LKS Bahicz - OMEGA Kleszczów 1:1 (0:1); br.: Szdler (90) - Zimoch (16).

■    MKP Zgierz - GKS 11 Bełchatów 1:2 (0:0); br: Krystek (66) - Komorowski 2 (47 i 83).

■    LKS II łódź-CONCORDIA Piotrków Trybunalski 1:3 (1:3); lir.: Wieczorek (21) - Ireneusz Komar 2 (23 i 28) i Górski (45).

■    W1-ÓKN1ARZ Konstantynów 1 /kitki - POGOŃ-EKOLOG Zduńska Woła (W)

■    PEIJKAN II Łowicz - ORZEŁ Parzęczew 1:1 (0:0); br.: Michał Brzózka (68 kamy) - Itczak (88),

8 13-41

Po raz kolejny Pelikan okazał się lepszy w Łowiczu w meczu derbowym od GossoSłali Głowno.

33. kolejko IV ligi:

■    WŁÓKNIARZKonstantynów łódzki - WARTA Sieradz 3:2 (0:1); br.: Kur-stak (52), Bartosik (55) i Baranowski (73) -Piotr Kobicrski (32) Marcin Kobierski (75).

■    POGOŃ-EKOLOG Zduńska Wob - 1 JśS II Łódź 2:2 (1:1): br Kosuń (20) i Kaleta (72) - Kiełbasa (9) i Rubinkowski (84).

■    CONCORDIA Piotrków Trybunalski - M KP Zgierz 2:2 (0:0); br.: Laroch (88) i B.Idzikowski (90) - Krystek (55) i Koeiń-ski (70).

■    GKS II Bełchatów - LKS Balucz 0:0

■    OM EGA Kleszczów - WOY Opoczno 0:0

■    ORZEŁ Parzęczew - STAL Niewiadów 2:1(1:0); br.: Itczak (2) i J.Gajew-ski (85) - Luko Uzonu (70).

■    START łódź-WARTA Działoszy n 4:1 (1:1); br.: Rożniata (19). Michał Wiśniewski (51), Zawadzak (64) i Pajor (77) -.Stachem (36 k)

■    KKS Koluszki - SOKÓł^SYGU-IA Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0); br.:

m

WŁÓKNIARZ Pabianice - PELIKAN II łzroicz 1:1 (0:1); br.: Kacprzyk (58) - Daw id Ługowski (25).    <jrr)