2906543889

2906543889

nowy ŁOWICZANIN    J9.04.2001 r.

1 'i ■    ■■    |    ■

SPORT • SPORT • SPORT • SPORT

W piłce nożnej często lepsze drużyny schodziły z boiska pokonane.

Piłka nożna -16. kolejka wojewódzkiej ligi juniorów młodszych

ŻAL STRACONYCH PUNKTÓW

Pdka nożna-zaległe mecze 14. kolejki Skierniewickiej Klasy Okręgowej

Zaległości

■    SOJAX Boczki - PELIKAN II Łowicz 4:6 (1:0)

1:0- Robert Wojtasiak (27), 2:0 - Piotr Paliwoda (47). 2:1 - Łukasz Gąsccki (48), 2:2 Dawid Ługowski (50). 2:3- Dawid Ługowski (60), 2:4 - Łukasz Gąsccki (63). 3:4 Piotr Paliwoda (75, głową). 3:5 Krzysztof Skowroński (77), 3:6 Krzysztof Skowroński (80), 4:6 Paweł Kawecki (83),

Sojax: Nowogórski - Konieczny, Borkowski, Kret - Maciej Sekuła (60 Gładki). Paweł Plichta. Wojtasiak, Paliwoda, Stawicki - Zapisek, Kawecki.

Pelikan II: Gospoś Górski. Szaleniec. Majer. Olaczek Tomasz Zwierz, Skowroński, Bogdan Plichta. Krzysztof Tafliński - Gąsccki. Ługowski

/uległy mecz z I kolejki rundy rewanżowej obfitował w bramki... Co prawda w pierwszej części padł jeden gol. ale po przerwie było ich aż dziewięć. Sojax wygrywał już 2:0, ale później zespól trenera Stanisława Nczdropy zaczął w końcu trafiać do bramki rywali...

■    SIERAKOWIANKA Sierakowice - ORZEŁ Nieborów 1:2 (1:0)

1:0 - Sławomir Stanowsk i (30). 1:1 Łukasz Kowalik (65). 1:2 Robert Mat-czak (80).

Sicrakowianka: Dzik- Daniel Klimkiewicz, Świderek (75 Antosik), ITzyżycki, Stań - Mróz, Łukasz Klimkiewicz. Ma-łkus, Żałoba - Stanowski, Przybysz.

Orzeł: Tomasz Majchrzak - Baranowski (85 Szalkicwicz). Donaj. Matczak, Borys. Kamiński Chojccki, Gosław-ski, Robert Sobolewski (40 Florczak), Kowalik - Grzegorz Durka. Borcuch (30 Hubert Sobolewski).

Trudne warunki gry w jakich przyszło grać obu drużynom nic wpłynęły1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 zbyt dobrze na poziom gry. Trener Grze-

odrobione

gorz Majchrzak powkdziaŁZoczę/ćwny grać dopiero w* drugiej połowic, jak mieliśmy już „nóż na gardle". Najlepszy na boisku był bramkarz - Tomasz Majchrzak, ale wyróżnić też mogę defensorów: Jarka Rumińskiego i Pawia Dona-ja. a także Alka Chojeckiego.

■ BIAŁKA Biała Rawska - WIDOK Skierniewice 0:2 (0:0)

0:1 - Piotr Bombala (52), 0:2 Piotr Bombała (60).

Białka: Rcmisicwicz-Ołtarzewski (46 Cukiert), Wielgus. Mroczek, Bendkow-ski Pawlicki. Zimccki. Biernacki Brzozowski - Gwiazdowicz, Krzysztof Lechowski (70 Marcin Lechowski).

Widok: Lechowski - Dudek, Rutkowski. Strzelecki. Kowara (46 Winciarck)

-    Wysocki. Lewandowski (65 Osadow-ski), Rosiński. Skoczylas - Piotr Bombała, Koliński.

W najbliższy weekend (21-22.04.2001)

zostaną rozegrane mecze 17. kolejki: sobota - godz. 11.00: Jutrzenka - Pelikan ILgodz. 16.00: Widok-Czarni, niedziela

-    godz. 11.00: Białka - GKS Łyszkowice, Unia II - Sicrakowianka, Macovia - Sob-poł, godz. 15.00: Orzeł Pogoń i Olimpia Sojax. • Paweł A. Doliński

Piłka nożna -16. kolejka wojewódzkiej ligi juniorów starszych

Łowicki bramkarz zawalił

■ ORZEŁ ł-ódź - PELIKAN Łowicz 1:0 (0:0)

Pelikan- Jędrzejewski • Knera, Słupski. Koccmba (41 Kamiński), Godos (74 Norbert Zwierz) -Cipiński. Golis. Makowiecki, Sebastian Zwierz - Pasek, Rutkowski.

Łódź. U kwietnia. W ubiegłym tygodniu wspominałem o niezbyt ciekawej sytuacji kadrowej ekipy trenera Artura Bali-ka. IX) pauzujących z powodu urazów czterech podstawowych graczy dołączył Norbert Kocemba, który w meczu z Orłem tuż przed przerwą musiał opuścić plac gry z powodu skrzenia kostki. Nasi juniorzy młodsi nic trują szczęścia i rzeczywiście można śmiało twierdzić, że nad,.Ba!ikami" zawisło jakieś fatum. Mecz Z rówieśnikami z Orła był niezły w naszym wykonaniu Przez 90 minut to „biało-ziclonT posiadali optyczną przewagę i mieli więcej 7.gry. Jednak .piętąachillesową" naszych nadziei piłkarskich jest skuteczność. W grze defensywnej me można mieć do chłopców zastrzeżeń. Rozbijali ataki miejscowych na trzydziestym metrze nie dopuszczając do utraty gol. Feralna dla nas w skutkach okazała się 68 minuta. Wtedy to niccdnicz rzutu z autu zagrał Sebastian Zwierz, futbo-łówkę przejął pomocnik gospodarzy, który uruchomił swojego kolegę z napada Ten z kolei nic miał problemu z pokonaniem Mariusza Jędrzejewskiego. Ta sytuacja wywołała sporo kontrowersji wśród trenerów łowickiej jćdenasdd. W rozmowie ze mną szkoleniowiec Pelikana był przekonany. że napastnik Orfa był wówczas na spalonym. Sędzia boczny jednak nic zareagował i bramka zastała zaliczona. Notabene trudno się dziwić braku reakcji .pana z chorągiewką". Na boku stał ten sam dżentelmen który tak .pięknie” gwizdał mecz seniorów z rezerwami Legii. Nic lubi nas pan Marek Rutkowski.oj nie lubi...

Do końca meczu ..biało-zidoni" próbowali wyrównać. Szczególnie bliski tego był Piotr Pasek, któty dwukrotnie zagrażał bramce miejscowych. W pierwszym przypadku świetnie zachował się łódzki gołki-per. w drugim łowiczanin pomylił sięoccn-lyinetry. Jeszcze tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra mieliśmy szansę na wyrównanie. ale obrońca wybił piłkę z linii bramkowej (zresztą ręką, czego też główny nic widział).

Tak więc druga w ciągu ostatnich dni porażka młodych .Pclikaniąlck". O ile jednak ta z Łodzianką była ewidentna o tyle ta środowa - niezasłużona. Żal straconych punktów, zwłaszcza po takim meczą..    BoB

KAlEjdoskop

piłkARski

■ ORZEŁ Łódź- PELIKAN Łowicz 2:1 (1:0)

2:1- Tomasz Rembowski (73).

Pelikan: Gospoś - Olaczek. Gąsecki. Wójcik. Panak - Zwierz (80 Grzywacz), Chlebny. Jarosław Tafliński, Rembowski - Siatkowski, Krzysztof Tafliński.

Łódź, 11 kwietnia. Jak podkreśla trener naszej piłkarskiej młodzieży, Stanisław Nozdropa, jego podopieczni rozegrali najsłabszy na wiosnę mecz. Spotkanie z łódzkim Orłem wcale nic powinno zakończyć się porażką, no ale jeśli przez 90 minut oddaje się dwa strzały w światło bramki rywala... Negatywnym bohaterem środowego widowiska był łowicki golkipcr - Rafał Gospoś, który zawinił przy utracie obu goli. Pierwszy z nich wpadł w 31. minucie. Miejscowi wykonywali rzut rożny, do-środkowanic na przedpole Gosposia, który w prostej sytuacji wypuszcza piłkę z rąk i napastnik Orła nic miał problemów z ulokowaniem jej w siatce. W pierwszej, niemrawej połowic praktycznie nic było więcej podbramkowych spięć, a obie drużyny prezentowały klasyczny anty-futbol.

Druga odsłona rozpoczęła się obiecująco dla „biało-ziclonych". Trzykrotnie próbował indywidualnymi akcjami doprowadzić do wyrównania Tomasz Rembowski, ale za każdym razem brakowało mu bądź szczęścia bądź precyzji. Po kwadransie mecz wrócił do smutnego poziomu sprzed przerwy. W 65. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny. Silne dośrodkowanic na długi słupek. błąd w kryciu Łukasza Gąsec-kiego. nieporadna interwencja Gosposia i przegrywamy 0:2. Pięć minut później łowiczanom udało się strzelić jak się okazało honorową, bramkę. Na przebój zdecydował się Rembowski i tym razem strzałem z około siedemnastu metrów nic <fał szans bramkarzowi gospodarzy. Do końca meczu nasi młodzi gracze próbowali atakować, ale czynili to nieskładnie i bez pomysłu. Po bezbarwnej grze, lepsi w „ptasim” pojedynku okazali się być zawodnicy Orła.

STARSZYCH:

MćSZ.M, KoklKi; start Łódź - Pelikan Łowicz 3:0 (w.o.).

18. kolejka: Włókniarz Trzy Korony Pabianice - ŁKS Łódź 1:0, WKS Wieluń - ChKS Łódź 0:3, Start Łódź - GKS Bełchatów 0:0, Piotrcovia-Ptak Piotrków trybunalski - Pogoń Zduńska W'oła 4:1, RKS Radomsko - W'idzcw Łódź 3:6, Orzeł Łódź - Pelikan Łowicz 2:1. Pauza: UKS Vcna Łódź.

10.    Pogoń Zduńska Wola (10)    16    12    21:35

Lodzi nie wystąpili czołowi zawodnicy ekipy Nczdropy. Michał Plichta przewidziany był do gry w seniorach w meczu z Kozienicami, a lekka kontuzja wykluczyła z gry najskuteczniejszego ostatnio Sylwka Płachetę. Jednak trzeba się przyzwyczajać, że tych graczy będzie coraz częściej brakować w junior-skich meczach. Nastał ich czas w piłce dorosłej...    BoB

Tomasz Rembowski w Łodzi strzelił jedynego gola dla Pelikana.

U. Start Łódź (11)    14 12 20:31

12.    Piotrcovia-Ptak (12) 15 12 18:41

13.    RKS Radomsko (13)    16    4 19:56

LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH:

MtfćZ 14. kolejki; start Łódź - Pelikan Łowicz 3:0 (w.o.), lg..kokika; Łodzianka Łódź - ŁKS Łódź 1:4, Włókniarz Łódź - Górnik Łęczyca 0:1. Ma/.ovia Rawa Mazowiecka - ChKS Łódź2:2, Start Łódź - GKS Bełchatów 2:0, Ceramika Opoczno -Unia Skierniewice 4:0, RKS Radomsko - Widzew Łódź 1:3. Orzeł Łódź - Pelikan Łowicz 1:0.