9524124950

9524124950

IJ WYDARZENIA

Znamy nowych mistrzów Europy w kiteracingu

Tylko pod jednym względem Mistrzostwa Europy w Kiteboardingu Mielno 2014 pozostawiły niedosyt. Za mało wiało. Z tego powodu przez dwa dni zawodnicy pauzowali, bo do bezpiecznego rozwinięcia latawców napędzających deskę i ścigania się po morzu potrzeba co najmniej 6 węzłów. Tymczasem panowała flauta. Pogoda plażowa w pierwszym tygodniu września!

Niekwestionowanym triumfatorem zakończonych 7 września br. ME w Kiteboardingu został Oliver Brid-ge. Reprezentant Wielkiej Brytanii został mistrzem Europy w aż trzech kategoriach: mężczyzn do lat 18, mężczyzn do lat 21 oraz w kategorii otwartej mężczyzn. Mistrzynią Europy została Rosjanka, Elena Kalinina.

Tytuł wicemistrza Europy w kategorii otwartej zdobył Hiszpan, Florian Trittel. Ostatni na podium stanął Riccardo Leccese, reprezentujący Włochy. W kategorii Masters najlepszy okazał się Tomasz Janiak, dzięki któremu Polska zdobyła jedyny mistrzowski tytuł na tych zawodach. Na uwagę zasługuje też występ dwóch innych Polaków - koszalinianina Maksa Żakowskiego (7. miejsce w kategorii open, 3. miejsce w kategorii do lat 21) oraz Błażeja Ożóga (9. miejsce w kategorii open).

Poza mistrzynią Europy Elena Kalininą wśród pań na podium stanęła polska zawodniczka - Agnieszka Grzymska. Na trzecim miejscu uplasowała się Tatiana Sysoeva.

Organizatorem Mistrzostw Europy był klub Kitę Mielno, a ich głównym partnerem mieleński deweloper Firmus Group. Wielkiej pomocy w ich organizacji udzieliły również: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Gmina Mielno.