„ZATWIERDZAM”
………………………… (stopień imię i nazwisko)
…………….. (data) |
ZEZWALAM NA WYKORZYSTANIE |
||
|
Stopień imię i nazwisko |
Data |
Podpis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PLAN-KONSPEKT
Do zajęć ze szkolenia strzeleckiego z żołnierzami 524 grupy.
TEMAT: 5/1 ĆWICZENIA W WYKONYWANIU ŁĄCZNYCH CZYNNOŚCI DO STRZELANIA Z BRONI STRZELECKIEJ.
CEL: Uczyć:
wykonywania łącznych czynności do strzelania nr 1 z kbk AK
umiejętności zgrywania przyrządów celowniczych przy użyciu trenażera
określania odległości do celu
przyjmowania postaw strzeleckich
FORMA: Praktyczna
CZAS: 2x40 min
MIEJSCE: Strzelnica piechoty
ZAPOTRZEBOWNIE MATERIAŁOWO - TECHNICZNE:
Zgodnie z załącznikiem nr3
POMOCE SZKOLENIOWE:
Program strzelań z broni strzeleckiej (DD/7.0.2).
Metodyka szkolenia strzeleckiego.
PLAN ZAJĘĆ I GŁÓWNE ZAGADNIENIA
L.p. |
CZAS |
ZAGADNIENIA |
I II 1.
2. 3. 4. 5. III |
12 min 60 min 12 min.
12 min. 12 min. 12 min. 12 min. 8 min |
Część wstępna. Część główna Określanie oka dominującego, muszka uniwersalna, kontrola celowania przez szkło kontrolne. Przygotowanie broni do strzelania. Przyjmowanie postaw strzeleckich Łączne czynności do strzelania nr 1 z kbk AK Ćwiczenia na trenażerze. Część końcowa. |
WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE
-Trzy dni przed zajęciami przeprowadzić instruktaż w miejscu zajęć i zatwierdzić konspekt.
-W przeddzień zajęć sprawdzić ukompletowanie środków materiałowo-technicznych i przygotowanie instruktorów.
-W czasie zajęć przestrzegać ustaleń zawartych w metodyce szkolenia i programie strzelań z broni strzeleckiej.
-Bezwzględnie dopilnować przestrzegania warunków bezpieczeństwa.
-W części wstępnej omówić warunki bezpieczeństwa i układ organizacyjny zajęć oraz dokonać podziału plutonu na grupy szkoleniowe.
-Przed i po zajęciach przejrzeć broń.
-W części końcowej omówić zajęcia wskazując najczęściej popełniane błędy, najlepiej i najsłabiej ćwiczących, postawić zadania na naukę własną.
WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA
Wylot lufy kierować w stronę pola tarczowego, nigdy nie w stronę innych osób.
Wykonywać polecenia kierownika zajęć oraz instruktorów na punktach nauczania
KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ STRZELAĆ:
z niesprawnej broni,
niesprawną amunicją lub amunicją, której używanie jest zabronione w rozkazach,
zarządzeniach i instrukcjach sprzętu dotyczących danej broni i tabelach strzelniczych,
po za granicę strzelnicy,
do schronów i urządzeń strzelniczych,
jeśli jest podniesiona biała flaga lub zapalona biała latarnia na SD kierownika strzelania oraz na schronach, w których przebywają ludzie,
w przypadku utraty łączności pomiędzy kierownikiem strzelania a schronami,
STRZELANIE PRZERYWA SIĘ SAMODZIELNIE LUB NA KOMENDĘ KIEROWNIKA STRZELANIA W RAZIE:
pojawienia się przed strzelającymi ludzi, zwierząt hodowlanych lub sprzętu,
padania pocisków poza granicę strzelnicy,
powstania pożaru,
- podniesienia białej chorągiewki lub zapalenia białej latarni na SD kierownika strzelania lub schronach, w których przebywają ludzie,
otrzymania meldunku o naruszeniu bezpieczeństwa z posterunku ubezpieczenia,
utraty łączności ze schronami, w których przebywają ludzie,
PRZEBIEG ZAJĘĆ
Lp. |
Zagadnienia i czas |
Czynności kierownika zajęć |
Czynności szkolonych |
Uwagi |
-1- |
-2- |
-3- |
-4- |
-5- |
I |
Część wstępna 12 minut |
- przyjęcie meldunku; - przejrzenie broni; - sprawdzenie wyglądu zewnętrznego; - sprawdzenie obecności; - omówienie warunków bezpieczeństwa; - pytania kontrolne: 1)Wyjaśnić skrót kbk AKMS 2)Omówić budowę kbk AKMS - podanie tematu i celu zajęć; Omówienie organizacji zajęć |
meldunek składa instruktor
-stoją na zbiórce i słuchają;
- wybrani słuchacze odpowiadają na zadane pytania |
Zwrócić szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie.
|
1.
|
Określanie oka dominującego, muszka uniwersalna, kontrola celowania przez szkło kontrolne. 12 min
|
Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.
|
Szkolą się w punktach nauczania
|
Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.
|
2.
|
Przygotowanie broni do strzelania. 12 min
|
Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.
|
Szkolą się w punktach nauczania
|
Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.
|
3.
|
Przyjmowanie postaw strzeleckich.
. |
Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.
|
Szkolą się w punktach nauczania
|
Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.
|
4.
|
Łączne czynności do strzelania nr 1 z kbk AK
12 min.
|
Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.
|
Szkolą się w punktach nauczania
|
Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.
|
5.
III |
Ćwiczenia na trenażerze.
12 min.
Zakończenie zajęć. 8 min.
|
Kontroluje pracę instruktora Zwracam szczególną uwagę na poprawność wykonywanych czynności, dyscyplinę i zaangażowanie w szkolenie. W przypadku zauważenia błędów natychmiast wzywam do siebie instruktora i nakazuję natychmiast usunąć niedociągnięcia.
1. Przejrzenie broni. 2. Wskazanie najlepiej i najsłabiej ćwiczących. 3. Odpowiedzi na pytania szkolonych. 4. Zadania na naukę własną 5.Zdanie pomocy szkoleniowych 6.Podanie terminu i tematu kolejnych zajęć.
|
Szkolą się w punktach nauczania
Wykonują komendy kierownika zajęć Stoją w dwuszeregu słuchają. Zadają pytania kierownikowi zajęć.
|
Szkolenie prowadzi instruktorzy w punktach nauczania zgodnie z programem szkolenia i opracowanymi kartami pracy.
W czasie omówienia podaje stopień opanowania zagadnień.
|
OPRACOWAŁ:
…………………